Покер

Член од
16 април 2014
Мислења
6.559
Поени од реакции
9.896
На Покерстарс ? Дали ти е верифициран акаунтот? Види Маил мора да пишува зошто тие замрзнат.
Не знам, одамна ми е направен.
Играв плеј мани, сеа пред некој ден другар ми префрли 50 долари од неговиот акаунт. Сеа ако отворам покерстарс, ми излегува дека ми е замрзнат и да ги контактирам. Им пишав, штама е.
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
247
Поени од реакции
318
Не знам, одамна ми е направен.
Играв плеј мани, сеа пред некој ден другар ми префрли 50 долари од неговиот акаунт. Сеа ако отворам покерстарс, ми излегува дека ми е замрзнат и да ги контактирам. Им пишав, штама е.
Имаат многу спорт costumer support. Некоаш и со недели се чека. PS ти се shit. Ако имаш играно со другарот на иста маса можеби тоа е прекршок на нивните правила. Прочитај во Term of Services за подетално.
 
Член од
3 октомври 2019
Мислења
47
Поени од реакции
17
Што знам...мене секогаш брзо вракале на маил за такви работи поврзани со акаунтот, и успешно секогаш добро реагирале ако не сте правеле нешто како што спомна CHL1 " Малемати '' на иста маса , кажување карти и слично не би трбеало да има проблем валда некоја рутинска процедура е.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
6.559
Поени од реакции
9.896
Имаат многу спорт costumer support. Некоаш и со недели се чека. PS ти се shit. Ако имаш играно со другарот на иста маса можеби тоа е прекршок на нивните правила. Прочитај во Term of Services за подетално.
Никаква врска со другарот немав, освен префрлањето на пари. Си играв турнири од по 2000-3000 луѓе цело време. Немаат вратено а 3 дена помина.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
521
Поени од реакции
760
Никаква врска со другарот немав, освен префрлањето на пари. Си играв турнири од по 2000-3000 луѓе цело време. Немаат вратено а 3 дена помина.
Чудно мене многу брзо ми го средија ваквиот проблем, почекај на онлајн четот ќе дојде некој
 
Член од
16 април 2014
Мислења
6.559
Поени од реакции
9.896
јас дирек им пишав на тој меил. не преку покерстарс апп.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.340
Поени од реакции
3.986
Saka nekoj, i ima pari da go iskinam heads up 1 na 1 ? Pisete samo ako igrate na 888poker ili partypoker.
Автоматски споено мислење:

Igram po cel den cash i turniri high stake 200€ mini vlog
Автоматски споено мислење:

Rakeback za dena 300€
Od igra 1000
Vkupno 1500+
 
Член од
15 ноември 2018
Мислења
83
Поени од реакции
48
Dali uste ima botovi sto igraat perfektni race i na koj site igrate ? Sakam da pocnam so online poker do sega nemam igrano, no imam ogromno iskustvo u zivo.
Автоматски споено мислење:

zdravo na site. sakav da kazam nesto, no i da prasam nekoi raboti.
Kako prvo povtorno pobediv na eden igrac koj shto imase tri keca "A A A", a jas imav tri devetki "9 9 9".
Toj vo racete imase samo eden kec: "A", a jas vo racete imav dve devetki; "9 9", i koga izlegoa 5-te karti, izlegoa dva keca : "A A" i edna devetka: "9", i taka go pobrdiv. Inaku eden igrac imase i straight i flush, i povtorno bese pobeden od igracot shto imase full haus, zatoa vnimavajte momci da ne se izlazete, jas oa ne go znaev. Inaku da pocnam so prasanjata.

Na slikata podolu gledate kako jas i eden drug igrac imame straight. Jas imam straight so pogolemi brojki "7 8", a drugiot igrac ima straight so pomali brojki "3 2" i pogolemiot del od cipovite gi zede toj. Zoshto toj gi zede pogolemiot del od cipovite, koga toj ima straight so pomali brojki?

Прегледај го приврзокот 218208


drugo prasanje.

na slikata dolu gledate kako se borime za cipovite. E sega, toj shto e so kecovi, dobi cipovi. drugiot igrac shto e so osumki "8 8" dobi cipovi, a jas so devetkite nedobiv nishto, ZOSHTO???

Прегледај го приврзокот 218210


USTE EDNO PRASANJE.

Na slikata dolu gledate kako, jas i eden drug igrac imame kopija so ista karta.
zoshto i toj dobiva cipoi koga jas imam kopija so druga pogolema brojka? Zosto vo drugi situacii koga dvajca imaat ista kopija, cipovite gi zema toj shto mu e pogolema drugata karta, no vo ovoj slucaj, ne e taka, zoshto?

Прегледај го приврзокот 218211

i ushte eno prasanje.

na slikata dolu gledate kako dvajca igraci imaat kopija so razlicni karti, i gi delat cipovite. Zosho gi delat cipovite, koga edniot ima pogolema kopija? a vo drugi situacii koga eden ima pogolema kopija od drug, cipoite gi zema toj shto ima pogolema kopija?
.
Прегледај го приврзокот 218212

vi blagodaram mnogu na odgovorite, imajte prijaten den.
Druze ti pravilata ne gi znaes na pari igras sigurno te derat kako ovca.Gore praj full house a kaj kralovite ne tepa toj so 5kata zosto kartite na masa se pogolemi od 5kata so pop.Kartite sto izlagaat na masa se racunaat kako da se tvoi i vo ovoj slucaj 5te najvisoki karti se povisoki od 5kata na edniot i 2kata na drugiot zatoa delat.Samata igra duri ti pokazuva boldirani se K J 7 9.Namesto 7,J ili 9kata da imase 4ka ti kje tepase zatoa sto imas 5ka.6tata karta ti e povisoka na tebe ali 5 igraat samo.
 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2019
Мислења
16
Поени од реакции
4
Dali uste ima botovi sto igraat perfektni race i na koj site igrate ? Sakam da pocnam so online poker do sega nemam igrano, no imam ogromno iskustvo u zivo.
Автоматски споено мислење:


Druze ti pravilata ne gi znaes na pari igras sigurno te derat kako ovca.Gore praj full house a kaj kralovite ne tepa toj so 5kata zosto kartite na masa se pogolemi od 5kata so pop.Kartite sto izlagaat na masa se racunaat kako da se tvoi i vo ovoj slucaj 5te najvisoki karti se povisoki od 5kata na edniot i 2kata na drugiot zatoa delat.Samata igra duri ti pokazuva boldirani se K J 7 9.Namesto 7,J ili 9kata da imase 4ka ti kje tepase zatoa sto imas 5ka.6tata karta ti e povisoka na tebe ali 5 igraat samo.
Na lugje sto pisale u 2019 im vrakjas?
 
Член од
19 јуни 2020
Мислења
7
Поени од реакции
3
абе не е реален тоа покерот на FB остајте тоа,земете играјте турнири од Унибет или Фултилт покер
Dali do sega imash zemeno-povleceno pari od www.fulltilt.com dali isplakaat ? ? Oti ima dosta strani shto ne isplakaat ili pak mnogu teshkoo isplakaat dodeka da go potvrdish profilot 300 dokumenti baraat
 
Член од
3 октомври 2019
Мислења
47
Поени од реакции
17
Dali do sega imash zemeno-povleceno pari od www.fulltilt.com dali isplakaat ? ? Oti ima dosta strani shto ne isplakaat ili pak mnogu teshkoo isplakaat dodeka da go potvrdish profilot 300 dokumenti baraat
Јас имам од сите вадено без проблем, не барат 300 документи туку само Лична карта, податоци за исплакање картичка / или онлајн паричник, и некогаш Billing ID тоа незнам зошто го барат некој документ со твое име и презиме и тоа е тоа... зборам за топ покер сајтовите што се како: Pokerstars, 888poker, Party Poker , GGpoker(Нов е овој ама добар) итн
 

Kajgana Shop

На врв Bottom