Покер

Член од
2 октомври 2007
Мислења
19
Поени од реакции
0
Дали играте покер? Дали го играте од забава или пак сте навлечени и играте за пари? Дали го играте обичниот со пет карти или Texas Holdem?

Јас лично го преферирам обичниот со пет карти и тоа само со друштво за забава.

п.с.
Ако некој знае каде можам да најдам чипови за покер, ми досади да играм со парите од "Монопол". :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.454
Поени од реакции
810
И јас барам чипови. Иначе практикувам т.н. отворен покер, со карти отворени на маса, ако ви текнува, на Еуроспорт шо даваа.
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
www.pokerstars.com - daunloadiras programa i igras ,inace poker ajvekje preferiram da igram u skolo a i posle skolo :wink:
Ednas nemavme kaj da igrame pa vo sred bel den otidovme vo klupicki vo zabaven par za decinja ... Decinja trcat okolu nas nie se potime ... gledas dali blefira , sto karta kje zemes , dali da pokacis ... situacijata bese urnebesna :pos2:
 
Д

Демијан

Гостин
ne ne ne samo najobicen mn e interesen!! nie igrame so sitni !1 den 2 den 5 den!taka e mn dobro!
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
да најдобро е обичниот со 5 карти...
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
649
Поени од реакции
19
samo igraj so 5 karti
ako igras na avtomat da zemas pari e bratce si zeban i toa kako
 

k3x

I Laugh In The Face Of Danger
Член од
11 јуни 2007
Мислења
180
Поени од реакции
1
Дали играте покер? Дали го играте од забава или пак сте навлечени и играте за пари? Дали го играте обичниот со пет карти или Texas Holdem?

Јас лично го преферирам обичниот со пет карти и тоа само со друштво за забава.

п.с.
Ако некој знае каде можам да најдам чипови за покер, ми досади да играм со парите од "Монопол". :)

Texas Holdem Poker rules !

Иначе имаш комплети за покер во Еxima ама под 50 евра не наоѓаш :toe:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Za dobar poker ne e bitno dali e otvoren ili zatvoren( i dvata si imaat svoi ubavini) .Ako si sobral dobro drustvo, pivce, viski, gricki , puri i gotovo filmot e napraven. a inace preferiram otvoren.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Da ne znae nekoj dobar on-line poker???? Ama nekoj so se plaka fee za vlez na turnirot. Neso realno.Da napraime nekoi sitni pari. Cisto za satisfakcija.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
81
Поени од реакции
1
Da ne znae nekoj dobar on-line poker???? Ama nekoj so se plaka fee za vlez na turnirot. Neso realno.Da napraime nekoi sitni pari. Cisto za satisfakcija.
Mozes da igras freeroll i da dobies pari kako sto kaza sitni od 1$ do 10$ www.poker.com, porano pred nekoj mesec imase turniri na sekoj 2h sega ima na 4h turniri na koj ucestvuvaat po 1500 igraci i mnogu e tesko da se bide vo prvite 10.
Isto taka freeroll ima i na www.pacificpoker.com ili www.888.com.
Se igra Holdem.
Igram poker od dete i mi e mnogu interesna igrata. Dokolku pokerot ne se igra vo pari ne e interesen, jas go igram samo so luge sto mi se bliski i bez razlika koj i da pobedi zaedno izleguvame nekade i gi trosime parite (najcesto za alkohol :) i skari)
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.354
Поени од реакции
2.398
Покер многу заразна игра секад во слободно време особено во викендите се собираме и играме покер најчесто со 5 карти некако ми е најинтересен.Убава работа е додека се игра од чиста забава а ако навлезеш подлабоко е тогаш го изеде :)
 

Clarkii

Hold me,Thrill me,Kiss me,Kill me
Член од
13 август 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Покер е многу добра игра каде психологијата многу влијае на играта имам работено по казина и мој совет ви е да играте само за забава ни случајно не се обидувајте од тоа да дојдете до некоја пара:helou:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
покер играм само на нет и тоа на www.888.com
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
cipovi mozes da najdes.. po onie prodavnici za detski igracki kaj sto se prodavaat igri kako monopol, riziko i takvi nekoi drugi..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom