Покајте се инаку ќе изгинете!

Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Покајте се чеда, особено вие што се поклонувате на црни камења и фрлате со чевли по ѓаолот, на оваа беда и рецесија да се фрлале кондури, брее
:vozbud:
 
K

kat.<3

Гостин
Апсолутно си у право и ете ме спаси од објаснуење на овие горе кој се слепи од вербата у господ...

Едит: го прочитав прашањето за кинетичката и потенцијалната енергија и ми текна дека забораив да го одговорам... значи во нас цело време има потенцијална енергија а кинетичка енергија само во моментите кога работиме нешто... на пример додека спиеме иаме потенцијална енергија а ете кога трчаме трошиме кинетичка енергија... самиот збор кажува... потенцијалната е нашиот ПОТЕНЦИЈАЛ....
А не си помислил некогаш дека ти си оној кој е слеп? Ние убаво гледаме, СЛАВА НА БОГА.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Како може ја да сум слеп затоа што ја следам науката а ти и сите како тебе шо следат нешто... хмм па ни самите незнаете што следите... не сваќам... појасни ми...
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Слепило е да се поклонуваш на мртов “бог“, идоли и камења, слепило е да ја сведеш верата на форма без содржина која ја чини односот со живиот Создател, ете тие што постапуваат така ќе изгинат. Нели?:raz:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Слепило е да се поклонуваш на нешто закое нема докази. Слепило е да го потрошиш животот IN A LEAP OF BLIND FATE!

Еве дел од една песна!

What if there is no god would you think the fucking same?
Wasting your life in a leap of blind fate!
Wait the fuck up,
Can't ignore what I say,
I've got my own philosophy...
I hate anyone equally,
You can't tear that out of me!
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Ти само фурај како ти одговара, никој не ти брани.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Па и да сака некој да ми забрани нема да може...
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
A zosto da baras dokazi?
Ti baras li dokazi od tatko ti deka toj ti e tAjde reci mu na tatko ti,sakam dokaz deka ti si mi tatko.Da,on ke ti go dokaze toa ama ke bide gneven zosto ne mu veruvas!
Taka i BOG ne sozdal nas i e nas tatko,i ke se naluti ako barame dokazi,i ke ne smeta za nevernici i nema da ne nagradi a ako veruvas deka on ti e tatko i se pokaes,ke ti prosti.

popravka-deka toj ti e tatko.Ajde...
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
е вака... ја сум неверник и онака... така да ајде нека ми покаже... а господ кого наградил досега за вас или нас сеедно за кој збориш да не награди?
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Мене!
А да се покаеш е добро и онака за себе си!
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
е вака... ја сум неверник и онака... така да ајде нека ми покаже... а господ кого наградил досега за вас или нас сеедно за кој збориш да не награди?
Милоста Божја, според која сеуште си жив, треба да ти е доволна награда од Него. Повеќе и не барај, туку засукај си ги ракавите и активирај се...А Христос умре и за тебе и за мене, и за оние кои не веруват и за оние кои веруваат. Оние кои веруват имаат и на што да се надеваат, а оние кои не веруваат, можат да се надеват на самите себе. А надежта во самиот себе (самодовербата) не е пат кон Рајот, туку е мајка на сите зае...ции.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
nikoj ne baral isus da umre za mene i ne me obvrzuva nisto on, nek si ebe mater gubre, jas sum antihrist, Nice mi e ideolog, ima i drugi ama vie samo za Nice znaete epa Nice ete i fuck off bolan!
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
nikoj ne baral isus da umre za mene i ne me obvrzuva nisto on, nek si ebe mater gubre, jas sum antihrist, Nice mi e ideolog, ima i drugi ama vie samo za Nice znaete epa Nice ete i fuck off bolan!
Добро ај воздржи се од такви постови..стави си дома слика од Ниче и не замарај...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom