Покајте се инаку ќе изгинете!

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Милоста Божја, според која сеуште си жив, треба да ти е доволна награда од Него. Повеќе и не барај, туку засукај си ги ракавите и активирај се...А Христос умре и за тебе и за мене, и за оние кои не веруват и за оние кои веруваат. Оние кои веруват имаат и на што да се надеваат, а оние кои не веруваат, можат да се надеват на самите себе. А надежта во самиот себе (самодовербата) не е пат кон Рајот, туку е мајка на сите зае...ции.
Ја сум жив зашо моите се работеле не зашо Исус така сакал... а че бидам жив додека не ме отепа некој или срцето и мозокот ми престанат... се прашуем зашо.... знам шо ќе кажете...! ИСУС ТАКА САКАЛ! Да не бил он ни моите немало да бидат а камо ли ја! жими газов
 
O

Omer el Faruk

Гостин
Покајте се чеда, особено вие што се поклонувате на црни камења и фрлате со чевли по ѓаолот, на оваа беда и рецесија да се фрлале кондури, брее
:vozbud:
:nenene: Ние не се поклонуваме на никакви црни камења. Не мешај баби и жаби. Ние не се поклонуваме ниту на икони, ниту на светци, ниту на раскапани тела, ниту мирисаме ( душкаме ) коски, ниту веруваме во гулаби и останати уметнички зафрканции. Нашето верување е чисто: НЕМА ДРУГ БОГ ОСВЕН АЛЛАХ, А МУХАММЕД Е НЕГОВ ПРАТЕНИК!:)
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
А камењата у Мека? А мавање со кондури? Оф лелееее:vozbud:
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Ја сум жив зашо моите се работеле не зашо Исус така сакал... а че бидам жив додека не ме отепа некој или срцето и мозокот ми престанат... се прашуем зашо.... знам шо ќе кажете...! ИСУС ТАКА САКАЛ! Да не бил он ни моите немало да бидат а камо ли ја! жими газов
А твоите, кој ги „иработил„? А и тие пред твоите, некој и нив ги „изработил„...А после твоето запирање на мозокот, што следува? А што ако те згази кола на пешачки?
 
O

Omer el Faruk

Гостин
А камењата у Мека? А мавање со кондури? Оф лелееее:vozbud:
:pos2: Насмеана шетала, се гледа дека многу малце си информирана за овие работи. Нејсе, подоцна ќе ти ја објаснам суштината на тоа,како и твојата грешка во толкувањето на истото.:smir:
 
K

kat.<3

Гостин
Како може ја да сум слеп затоа што ја следам науката а ти и сите како тебе шо следат нешто... хмм па ни самите незнаете што следите... не сваќам... појасни ми...
За нас најголемиот дар Божји е љубовта и милоста. Го следиме Бог.
А ти си се запрашал некогаш себеси што следиш ?
 
Член од
5 септември 2007
Мислења
3.848
Поени од реакции
960
Како може ја да сум слеп затоа што ја следам науката
Ако ја следиш науката, ќе го следиш и Бог, затоа што науката го следи Бог.
Повеќето врвни научници, научните великани како Исак Њутн, Роберт Бојл, Јоханес Кеплер, Леонардо Ојлер, Луј Пастер, Вилијам Томсон, Лорд Келвин, Џејмс Максвел, Амброз Флеминг, Вернер фон Браун, Блејз Паскал, Грегот Мендел, браќата Рајт, Готфрид Лајбниц, Самоил Морзе, Томас Андерсон итн. сите овие врвни научници верувале во Бог и заедно го следеле заедно со науката.
Па така Луј Пастер ќе каже "Науката ги доближува луѓето до Бог".
Или пак Вилјам Томсон: "Околу нас има изобилство од докази дека се е создадено интелигентно и со дизајн... атеизмот е толку бесмислена идеја што немам зборови да го искажам тоа ", "Во врска со потеклото на животот, науката... цврсто потврдува дека зад тоа стои сила на Творец."
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
НЕМА ДРУГ БОГ ОСВЕН АЛЛАХ, А МУХАММЕД Е НЕГОВ ПРАТЕНИК!

samo muhamed neli.....:kesa:
 
O

Omer el Faruk

Гостин
:nenene: Од Мухаммеда па до Адема а.с.....и обратно, од Адема до Мухаммеда а.с.
Сега тие појасно?
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Ако ја следиш науката, ќе го следиш и Бог, затоа што науката го следи Бог.
Повеќето врвни научници, научните великани како Исак Њутн, Роберт Бојл, Јоханес Кеплер, Леонардо Ојлер, Луј Пастер, Вилијам Томсон, Лорд Келвин, Џејмс Максвел, Амброз Флеминг, Вернер фон Браун, Блејз Паскал, Грегот Мендел, браќата Рајт, Готфрид Лајбниц, Самоил Морзе, Томас Андерсон итн. сите овие врвни научници верувале во Бог и заедно го следеле заедно со науката.
Па така Луј Пастер ќе каже "Науката ги доближува луѓето до Бог".
Или пак Вилјам Томсон: "Околу нас има изобилство од докази дека се е создадено интелигентно и со дизајн... атеизмот е толку бесмислена идеја што немам зборови да го искажам тоа ", "Во врска со потеклото на животот, науката... цврсто потврдува дека зад тоа стои сила на Творец."
ццц шо се не че чуеш у денешно време
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Ако ја следиш науката, ќе го следиш и Бог, затоа што науката го следи Бог.
Повеќето врвни научници, научните великани како Исак Њутн, Роберт Бојл, Јоханес Кеплер, Леонардо Ојлер, Луј Пастер, Вилијам Томсон, Лорд Келвин, Џејмс Максвел, Амброз Флеминг, Вернер фон Браун, Блејз Паскал, Грегот Мендел, браќата Рајт, Готфрид Лајбниц, Самоил Морзе, Томас Андерсон итн. сите овие врвни научници верувале во Бог и заедно го следеле заедно со науката.
Па така Луј Пастер ќе каже "Науката ги доближува луѓето до Бог".
Или пак Вилјам Томсон: "Околу нас има изобилство од докази дека се е создадено интелигентно и со дизајн... атеизмот е толку бесмислена идеја што немам зборови да го искажам тоа ", "Во врска со потеклото на животот, науката... цврсто потврдува дека зад тоа стои сила на Творец."
da, ama bogot kako sto go svakaat naucnicite koi veruvaat vo nego ne gi obvrzuva ni da idat na pricest ni na liturgija ni na evharistija ni da se krstat ni neznam sto toj Bog ako go ima e daaaleku od coveckite pretstavi za nego deka bara da se krstime, neznam vakvi metanii, nisto ne bara, edino ako gleda ke gleda ali vredis ko covek drugo nisto, taka da samo etikata e bitna drugoto dogmite i ritualite se otfrleni od naukata i naucnicite!
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
da, ama bogot kako sto go svakaat naucnicite koi veruvaat vo nego ne gi obvrzuva ni da idat na pricest ni na liturgija ni na evharistija ni da se krstat ni neznam sto toj Bog ako go ima e daaaleku od coveckite pretstavi za nego deka bara da se krstime, neznam vakvi metanii, nisto ne bara, edino ako gleda ke gleda ali vredis ko covek drugo nisto, taka da samo etikata e bitna drugoto dogmite i ritualite se otfrleni od naukata i naucnicite!
sakas da kazes ovie ne idele vo crkva i ne pravele pricest samo zatoa sto bile naucnici a sepak vernici
 

Kajgana Shop

На врв Bottom