Подемот на вештачката интелигенција

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.239
Поени од реакции
18.057
Колку пари се трошат на вештачка интелегенција е неверојатно.

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.920
Поени од реакции
39.417
Освен Open AI, другиве ми делува ко да не знаат што праат. Али имаат многу пари па се расфрлаат. Најсмешни ми се гугл. Нивното срање е најлошо.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.079
Поени од реакции
11.470
Стварно отидоа serverless :D

Лично не ме изненадува, Гугл масовно аутсорсира во Индија (ЦЕО-то им е ѓуптин) и нормално квалитетот драматично ќе падне. Дури и core тимовите ги отпуштија и аутсорсираа

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.920
Поени од реакции
39.417
го даваат GPT-4о како бесплатен и делува солидно. Но многу малце ти дава да го прашуваш. За две три прашања и отиде кредитот, те враќа на 3.5. Башка и некако многу е спор четворката на телефон, ваљда ради многу корисници. Се надевам дека ќе го апгрејдираат пошто 3.5 е многу застарен веќе.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
260
Поени од реакции
557
го даваат GPT-4о како бесплатен и делува солидно. Но многу малце ти дава да го прашуваш. За две три прашања и отиде кредитот, те враќа на 3.5. Башка и некако многу е спор четворката на телефон, ваљда ради многу корисници. Се надевам дека ќе го апгрејдираат пошто 3.5 е многу застарен веќе.
А што го праша? И што ти кажа?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.980
Поени од реакции
7.619
Ова е веќе нешто, многу многу cool ...

Ова ќе биде добро за оние кој немаат буџет и можности повеќе за реализација на филмови, серии, музички спотови плус го скратуваат и времето на снимање.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
260
Поени од реакции
557
направи си акаунт на open ai и прашувај што сакаш. Има и апликација на телефон. У глобала интересен е за користење.
Велиш дека за 2-3 прашања те враќа на 3.5. Дали ако го прашам да си играме термо нуклеарна војна ќе ме одјебе и ќе го следи сценариото од филмот или ќе симулира во реално време?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom