Повикување духови

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Се глупиравме и ние така ко мали... :icon_lol: Имаше знам една „финтица”, нешто земаш букви на ливчиња, од А до Ш, ги редиш во круг и на сТредина ставаш пластична чаша... Го повикуваш духот (ние редовно си правевме муабет со Гоцета Делчев :pos:), му поставуваш прашање (рецимо, „Со кого ќе се омажам”:pos:), го ставаш прстот врз чашата, и духот демек ја движи чашата од буква до буква дур не оформи збор... Абе будалетинки :pos:

Имаше исто и едно друго- земаш клуч, книга и конец... Не памтам точно што како беше, битно знам овде немаш букви, туку само страна „да” и „не”.:) И поставуваш да-не прашања, книгата „сама” се врти или кон едната страна или кон другата... Но се откажавме од ова повикување откако една од другарките се расплака од страв и ужас при повикувањето на нејзината веќе долги години почината тетка (стринка, вујна, ватевр), чие име ако не се лажам, беше Ратка , не дека е нешто важно:pos:

Глупости, тепавме време. :)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
ЕЕ и јас ги собирав од малава надвор налето и дури викавме дух, имав еден конец врзан на мене а со другиот крај на СКОПСКО :) и тоа на повисоко и ќе го паднев само и ќе се скршеше :) И сите бегаФНе. МноКу јако :nesvest:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Имам прилично лошо искуство со ова,бевме на зимување,и по шега ај ќе се заебаваме и ќе викаме духови.И одлучивме да биде тоа bloody mary,зедовме огледало,ги изгасивме ламбите,запаливме една свеќа,зедовме лист и еден од друштвото се исече малце и со крв напишавме блади мери на листот,од првин смешно беше што сто пати истото име го повторувавме но наеднаш се изгаси свеќата,си реков некој ја дувнал нормална работа,и отиде некој да запали светло,го запали и една девојка отиде и се виде на огледалото наеднаш вресна и се избезуми,и се причини нешто,но потоа некој почна да го пали-гаси светлото,и наеднаш кога слушнавме едно ТРАСсСсСсСсС...огледалото се скрши,никој нит го чепнал нит ништо,не знаевме ни што,ни како...девојката што се виде на огледалото почна да плаче,после кога му кажувавме на наставникот изгледаше ко заебанција ама таму кога бев
 
B

black angel

Гостин
mene ednas mi se sluci da zboruvame so drugarki na tema povikuvanje duhovi.posle koga ja isprakav drugarkami na ulica ke ne zgazese kola!rabotite bas i ne se taka kako sto izgledaaat....ja mislev deka nema vrska no se uveriv deka se e mozno....
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
sasha напиша:
Jas znam edna prikazana za edna devojka sto povikuvala duhovi non-stop,i so eden od duhovite pocnala da komunicira sekoj den,stanala zavisna od nego i pravela se sto ke i rece duhot,ednas duhot i rekol da zeme noz i koga ke spijat nejzinite da gi ubie,devojkava od ova se isplasila,ja zemala iglata,listot i se izgorela.Sledniot den koga stanale od spienje,celata kuka im bila iskrsena i na zidovite imalo krv,pa morale da vikaat nekoj covek za da go izbrka duhot od kukata,prikaznava neznam kolku e tocna,mi ja kazuvase edna bratucetka!pozzz...
Јас имам гледано сличен филм на :tv: а за ова повикување на духови немам повикувано... мислам дека се глуости а и не ни знам како се повикуваат...:toe:
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
ABE NE DEKA SE PRAAM GEK AMA NE VERUVAM U TIE RABOTI I MISLAM DEKA E SAMO 1 GOLEM MIT I SAMA OPSESIJA NA MOZOKOT NISTO DR SE OSTANATO E SAMO BLEF LAZNI PRIKAZNI I DR UBEDUVANJA:) A DEKA MOZE DA SE POVIKUVAAT DUHOVI JA GARANTIRAM DEKA NE MOZE ZASO AKO MOZELO DA SE VIKAAT DUHOVI PRV KE GO VIKNEV TITO I KE MU BARAV DA MI JA DADE PENZIJATA :) SO OVA SO GO KAZUVAM SAKAM DA OBJASNAM DEKA NEMA DUHOVI TOA E SAMO PERENJE MOZOK!!!!!!!
 
Член од
1 април 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
se vika duh jas so edni drugari se sobravme kaj eden drugar doma i povikuvavme duh kaj nego doma
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Time напиша:
se vika duh jas so edni drugari se sobravme kaj eden drugar doma i povikuvavme duh kaj nego doma
И духот дојде и ви вика: "Кај сте бе пеери бе, него кажујте зошто ме викнавте"...
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
A sho kazuvaat duhovite?Kaj ziveat?
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Со би рекле старине: деца не си ја барајте бељата!! Шо не си играте ко сите нормални ластици, жмурки онаму пред куќи!! Заеби духови може да биде језиво и нажалост вистинито..
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Еве тука сите кажувате дека е возможно да се повика дух и дека е опасно.
Но, мене ме интересира како е тоа можно? Што се случува при тој процес? Не ми е сфатливо нешто. Како може да „разбудиш” некој дух, како може да допрат до него зборови, кај одат тие зборови?
Ако некој знае околу ова, би било добро да објасни, бидејќи навистина не ми е јасно.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
глупости тое е децата да се залажуват и јас сум пробал да викам духови кога имав 12 год и ништо ГЛУПОСТИ:salut:
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Fortune напиша:
Еве тука сите кажувате дека е возможно да се повика дух и дека е опасно.
Но, мене ме интересира како е тоа можно? Што се случува при тој процес? Не ми е сфатливо нешто. Како може да „разбудиш” некој дух, како може да допрат до него зборови, кај одат тие зборови?
Ако некој знае околу ова, би било добро да објасни, бидејќи навистина не ми е јасно.
Мислам, finally...Тоа ми беше поентата на темата. Фала Форчн.:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom