Повикување духови

Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
И јас го правев тоа! Инаку идеата секогаш беше на девојчињата од маало кај мене. Се качувавме на едно кровче, и таму правевме нешто, не ми текнува како беше ......... ако се присетам ќе пишам.


Инаку ќе се соберевме тројца другари и две другарки, и знам си игравме Скуби Ду, во подрумот кај мене у зграда!:tapp:
 

USB

Unforgiven
Член од
11 мај 2007
Мислења
241
Поени од реакции
0
smeh

Time напиша:
se vika duh jas so edni drugari se sobravme kaj eden drugar doma i povikuvavme duh kaj nego doma
-----------------------------------------------------------

I sabajle koga stana vide deka si zakasnel na uciliste:salut:
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Да,кога бевме 15-16г.се собиравме другарките,а иницијатор беше секогаш една другарка и редевме букви-азбуката во круг во средина чаша,гореше свеќа,а на чашата држевме по два прста(обавезно другарката беше едната,демек нејзе највеќе ја слушаа духовите) и повикувавме:-духот на ...тој и тој...да дојде,па ако е тука присутен да напише да!Па као чашата се движеше накај буквите,абе...300 глупости!
Ова најчесто го правевме кај мене дома,па се сеќавам дека тие вечери око не можев да склопам од страв!
Најчесто поставувано прашање беше ,,дали ме сака,,Како ќе се вика мажот ми,,...леле,не сме испаѓале за да повикуваме духови...Дечка работа!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
И ќе каже некој како е можно да дојде дух, па уште и да ви се движат рацете? Од кај доаѓа тој дух, како стигнува глас до него?

Очигледно никој не знае, па ќе си остане ова прашање неодговорено. Океј, се повлекувам.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Fortune напиша:
И ќе каже некој како е можно да дојде дух, па уште и да ви се движат рацете? Од кај доаѓа тој дух, како стигнува глас до него?

Очигледно никој не знае, па ќе си остане ова прашање неодговорено. Океј, се повлекувам.
Жено, кој рече дека доаѓа тој дух и дека стварно он ни ги движи рацете?:pos:

Деца, лажговци по дефиниција.:) Тој „главниот“ што повикува сам ја движи чашата кон буквите. Всушност, пластична лесна чаша и без да сакаш се движи од малите вибрации на прстот, само „повикувачот“ треба да ја преусмери во правецот што го сака. :)

Глупости се тоа бре, детски работи, што си запнала. :pos:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Исто ко магиите, само што ова е уште поглупо :)))
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
PSYtisfaction напиша:
Жено, кој рече дека доаѓа тој дух и дека стварно он ни ги движи рацете?:pos:

Деца, лажговци по дефиниција.:) Тој „главниот“ што повикува сам ја движи чашата кон буквите. Всушност, пластична лесна чаша и без да сакаш се движи од малите вибрации на прстот, само „повикувачот“ треба да ја преусмери во правецот што го сака. :)

Глупости се тоа бре, детски работи, што си запнала. :pos:
Како ма нема да запнам?
Има луѓе кои пишуваат дека постојат духови, дека си шетаат, дека ете се појавуваат и одговараат на прашања и слично. Морам да се информирам за се`, не можеш да знаеш за што ќе ми притребат некои информации:smile2:

Остај ме, сакам кога запнувам и кога чекам одговор:pos:
Па...?
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Eee, Fortune, и ја чекам. Кој чека ќе дочека, ваљда.:salut:
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Големите тајни не се за обичните смртници :):smir:
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Ај просветли не ЕаrthSea, не кажуваме дека си ти. :roll:
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
:) не е тоа моја работа, твоја е. А дури и да би била, би наплаќала :)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Здраво, здраво се викам Игнезио и повикувам духови.Сакам да го одговорам постот на госпоѓа Форчн. Кога некој ќе реши и ќе седне заедно со 10 члена и повикува дух. Не треба да се мрда, треба тогаш да мирувате. Седнувате и земате длабок здив, замижувате и скришно чепкате во десниот џеп на тој до вас. Ако нема ништо викате: ‘‘Духот не ни доаѓа... Местете се со местата‘‘ И продолжувате се додека не најдете некој денар. Од кога ќе најдете, го земате гравот (потребната сустанца) и мешате во брашното. Оставате и им викате на сите да го добрат гравчето, а вие нежно ја мрдате раката од лево кон десно. Сакам да кажам пишувате букви...Им викате да отворат очи и ВУАЛА духот дошол. Невероватно нели? Мора да признаете? И тие во шок, па носите камери, се снимате, воодушевени, уплашени но и среќни бидејќи сте стигнале до духот на вашата пра пра пра пра пра Баба. Ми давате пари и другиот ден се повторува ова исто но со други члена...

Леле шо сторив и јас дај да ви напишам ко шо требат.... Озбилно бе како ги викате? :nesvest:
 
Член од
21 мај 2007
Мислења
23
Поени од реакции
2
jas mislam deka site na svetot se smrtnici pa duri i tie sto imaat mok taka da ova ne bi trebalo da e tajna bidejki ova e opst poim sekoj si ima svoj pocinat i mozebi ke saka da komunicira ili ne? sto mislite kade odat mrtvite po smrtta ne veruvam deka pred niv stoi crna zavesa mora da se ragaat pak ili da odat vo pekolot ili rajot!!!...
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
повикување духови само на 8 години, вподрум со цело мало :)
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
kaj ja oteravte rabotava... cccc.... site sme povikuvale duhovi na 8-10 godini atoa sto sme bile mali i budali.. aj sega nekoj neka se vpregne da povikuva...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom