Повикување духови

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Како помала се собиравме со друштво и викавме духови.. Никогаш не верував во тоа, али ми беше интересно...
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Da, demek postojat.....
vazi

interesna slucka:
koga bev pomal so barceda mi vikavme duh so srebrena lajca. i so brasno neznam neso tamu.... i ni stropa roletnata i se posra.....e od strav i od togas ne ni tekna use ednas. sega ni e smesno toa

:)))))
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Постирав одамна на темава ама сепак пак ке речам дека е само глупо суеверие и магла во мозокот
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
духови не постојат ... затоа што ги прекршуваат Њутновите закони , ти треба маса за да правиш бучава како чекори , а доколку имаш ти маса немозеш да поминеш низ ѕид :nenene:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Mak. Tigar напиша:
духови не постојат ... затоа што ги прекршуваат Њутновите закони , ти треба маса за да правиш бучава како чекори , а доколку имаш ти маса немозеш да поминеш низ ѕид :nenene:
edit


духови не постојат ... затоа што ги прекршуваат Њутновите закони , ти треба маса за да правиш бучава како чекори , а доколку имаш ти маса немозеш да правиш бучава како чекори. :)
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
lele, ova enkoja visa fizika ke da e. :) Duhovite i da postojat, postojat vo druga dimenzija, vo koja ne vazat njutnovite zakoni.
Sekoj fizicar ne e be deca! :) jas sum (ne bas do tolku, pojke matematicar ) i znam.
 
Член од
24 април 2007
Мислења
251
Поени од реакции
2
па јас за себе не вервам дека има денеска духови а ниту имал и во времето
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Повикувањето духови се чисти глупости.... Самата психа те тера да мислиш дека нешто мрда или ....
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
со кој ум,луѓе се берат за да повикат духови???
WTF?!
Не сваќам зошто Господ остава олку глупи луѓе да живеат.
Како би изгледало тоа???
Ти излегвит 2pac (ако си го побарал него[ц ц ц ц]) со Opacity 36% лета (или така нешто) и ти зборува......
Подобро да се берат во круг и пари да донираат за да се лечат.
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Хехехе добар пост хехехе :):):):) инче јас не сум викала духови оти се плашам од темно, а как шо знам на темно треба да се викат :tapp: а и некој веруват у духови, некој не...Јас сум измеѓу :):):)
 

A.O

Член од
19 мај 2007
Мислења
51
Поени од реакции
0
abe da se povikuvaja duhovi 4e si kindapirav eden :P pa 4e pritrebase za zloslu4aj. Ili 4e go pripitomev za domasno mileni4e :)

a imam slusnato deka na pato od asmati za pretor na polnoj4 izleguvala nekoja baba so dve torbi i na toj so 4e pominel mu gi davala torbite da gi nosi a potoa is4eznuvala i taa i torbite
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
Kako pomala se sobiravme u podrumot od zgradata i si zximavme potrebni rekviziti: casa so voda, igla, list, penkalo konec, ogledalo, sveka i kibrit. Na listot pisuvavme pukvi od prva do posledna i brojki od 0 do 9 seto toa u krug i listot isecen i krug. Ke go stavevme listot i srede site okoli listot, e sea ne se sekavam dali casata so voda ili od leva ili od desna strana, a svekata na drugata i pozadi svekata ogledalo. site u krug i se fakame za race i velevme nesto u stilot 3pati go povikuvam mojot angel cuvar pa 3pati ako si tuka odgovori so da ako ne so ne i tamu uste nesto imase, u toj momenat nekoj ja faka iglata zavrzana so konec ja stava u srede i taa naravno se vrti, t.e. ja vrti duhot hahaahah. i tako dalje.... i bidejki u pofrum imame gluvci ke pomrdnese nekoj glusec nesto i site piskanje, derenje, ne se znaese koj pie akoj zdriga katastrofa... to bi bilo to
 

kokolo_sk

Фаринго Егзофагијален Дивертикулум
Член од
8 јуни 2006
Мислења
261
Поени од реакции
8
ja imam vikano i vistina e ozbilno... sum se serel od strav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom