Плоштад ПЕЛА, СРЕДА 27-ми февруари 19:00! МИТИНГ!

Статус
Затворена за нови мислења.

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ако идат другарите......ќелешче.

Абе, ако некој од другарите твои не сака да иде, ти треба да учи да го грабнеш и да го однесеш.

тест правел...пих!

македонија е пред најтешкиот тест, ставена пред најголем испит, во теснец, треба ум и разум кој политичарите го немаат, затоа е потребно народот да им го даде, да им даде патоказ, а тоа еЧ

НЕ ПОТКЛЕКНУВАЈ ПРЕД УЦЕНИ И ПРИТИСОЦИ МАКЕДОНИЈО, ВЕЧНА СИ, ТАКВА ЌЕ ОСТАНЕШ!
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
браво бе гарфилд :) де сподели ја информацијата да видиме од каде е? ме интересира доколку има вистина... :) ипак мислам дека има време и за тоа после да се јадат гомна доколку има нешто вистина од тоа... а што плус ќе имаше ВМРО од ова? или не сум во тек со некои работи? :) кам да имаш право со тестот...:)

поздрав
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Само дајте порано да се организираме за транспаренти.Не успеав да ја исчитам цела тема,ако има некој договор за праење транспаренти,дај повторете уште еднаш време и место,за да знам кај да дојдам.
И сеа надевам дека ке биде помирно.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
Ima nekoj plakat ? da pratime po net segde po stranicive ,da se zbiraat luge luge ajde site vo sreda i da pokazeme masovnost site tamu ,iako mislam deka e mnogu brzo barem drugava nedela da beshe
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
бајраци знамиња ќе имало на самиот ден кога е митингот во 5 саатот мислам... сеа уште малце се надеваме да се среди и серверот на миленко :) па да видиме повеќе...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Нека се чуе РЕВ на лавот Македонски, а не на политичарите.

Нека рикне горомогласно.


П.С. чув дека ВМРО плаќа дебели пари за митингот, а сдека и Миленко добро се офајдил.

Мора ли бе се да с еполитизира и се да биде за продажба, дури и ваквите нешта, клучни за идентитетот?
Гаро, сеа ќе разгледаме една фиктивна ситуација:

Ти на пример, да би имал книшка од ДОМ нека е... И се случува ова што се случува: Ќе бидеш ли доволно свесен да сфатиш дека ова оди далеку над партиската книшка? И дека ако имаш 20 бона во џеб, 10 ќе дадеш за организација на вакво нешто кое подразбира бина, плакати, сцени, знамиња, чуда?

Плаќаат патриоти. Дали и каква книшка имаат, крајно НЕ е нити битно. Битно е ова да се одржи, да биде масовно, мирно и достоинствено да рикне народот Македонски... Дај да размислуваме со своја глава: Не како на нашиот протест кога дел од младината на Македонија, (иднината на која ќе остане државата од татковците за да биде предадена на синовите), чекаше амин од некој кој размислува за нив, наместо да дојде на плоштад и да се однесува како што доликува.

Ако пак, еден или 7 луѓе го кројат јавното мислење во земјава, ако 7 или 10 нека се луѓе - контролираат 85 % од народот македонски...

...ќе ни менат и име, ќе ни уништат идентитет, ќе ни ебат матер и А нема да речеме. Додека не каже тој горе - кој уствари е ебачот главен.

Доста ми е од зборот ПАРТИЈА.
За Македонија, СИТЕ сме на иста страна.

Секоја чест на предавничките исклучоци.

Да живее Македонија! Се гледаме во среда.
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Инфорамција !!!
На денот на протестите се одложени сите тестови
НИЕ НЕ СМЕ СОЗДАДЕНИ ОД ТИТО НИЕ ГО СОЗДАДОВМЕ НЕГО
еве доказ од Лерин
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
МОМЦИ и ДЕВОЈКИ!!!!

Кој сака да учествува во организација, вечер во 23:00 пред соборна.

Примарна одговорност
, да се лепат плакати и делат флаери по факултети и средни школи.
Дајте термин за утре кога и каде

Денес не успеав да се измкнам :jaj:

Поздрав
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Jaс ова мора да си го кажам:

Многу ми е мило што полека почнуваат луѓево да се размрдуваат.Ко да се будат од зимски сон кој траел повеќе од 10 години.Нормално има и од тие што мрчат,АМА таквите секогаш ќе ги има,така да тие не се ни битни.

И мене почнува да ме фаќа еуфорија и мислам дека секој кој се чувствува Македонец со огромно М треба да излезе во среда.

И нAли ова е МИРЕН, значи МИРЕН (еве и спелинг М - И - Р - Е - Н) протест!!!

И така...се гледаме во среда!!!!
 

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
Moze li za mene eden bilet Skopje -Strumica, ako e bezplaten se razbira. Ne sum bil vo Strumica, pa ako moze ?
Inaku ako ne se soberete od kameni most do Ramstore nisto od protestot , ne se racuna kako takov.
Ја ќе ти платам, само не знам како и дали ќе се вратиш. :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom