Плински уреди

Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Ништо одиш без најава,ја паркираш колата пред работилница и тој излегува и те прашува каков проблем има. ОК е човекот. Значи кога би идел по улицата од хотелот Холидеј ин по коцката према Комплекс банки некаде баш на средина има уличе десно и пак десно на 20 метри,нема утка!
 
Член од
29 ноември 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво сакам да прашам за опел корса 1.2 Бензин плин ставив Ловато еве ставив 1000 (второ полнење од кога го стаив плинот) на лукоил и поминав 270км што значи мене ми испадна дека мојата кола троши 13л на 100км што не ми се верува каде што го ставив плинот ми кажаа не се штелувал се било компијутерски што може да е проб што троши мн помош!!
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Здраво сакам да прашам за опел корса 1.2 Бензин плин ставив Ловато еве ставив 1000 (второ полнење од кога го стаив плинот) на лукоил и поминав 270км што значи мене ми испадна дека мојата кола троши 13л на 100км што не ми се верува каде што го ставив плинот ми кажаа не се штелувал се било компијутерски што може да е проб што троши мн помош!!
Потрошувачката треба да ти биде на пола или поминати околу 500-550км со еден резер.од 40 литра.
Ќе се вратиш кај мајсторот да си ја заврши работата,друго нема!
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
Дечки имам Цитроен Ксара 1.4 од 1997 година, сакам да ставам плински уред па гледам дека има тука искусни што препорачувате, во која од фирмиве што местат плин да го ставам?
 
K

kicodarker

Гостин
Дечки имам Цитроен Ксара 1.4 од 1997 година, сакам да ставам плински уред па гледам дека има тука искусни што препорачувате, во која од фирмиве што местат плин да го ставам?
Oд секoјa фирмa ќе нaјдиш зaдoвoлни и незaдoвoлни кoрисници. Зa дa се пoгoди плинoт требa дa имaш испрaвнa кoлa,дa исчистиш клaпнa дa нaпрaвиш мaл сервис дa прoмениш кaбли и свеќици и дa oдбериш плин штo имa пoвеќе гaрaнцијa и штo не прaвел прoблем сo цитрoените. Истиoт плин мoже дa бркa рaбoтa нa opel нa пример a кaј тебе дa зaфркaвa.
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Имам едно прашање.
Скоро купив Opel Calibra 1993 со C20XE мотор, кога ќе дадам убаво гас (или ако ја држам константно) колата нема проблем но на мала гас или при моторно кочење колата сецка и ми оди на нерви. Што би можело да биде проблемот?
Landi renzo плин има инаку..
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Имам едно прашање.
Скоро купив Opel Calibra 1993 со C20XE мотор, кога ќе дадам убаво гас (или ако ја држам константно) колата нема проблем но на мала гас или при моторно кочење колата сецка и ми оди на нерви. Што би можело да биде проблемот?
Landi renzo плин има инаку..
Клапна за почеток провери, би требало да има маф сензор
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Дечки имам Цитроен Ксара 1.4 од 1997 година, сакам да ставам плински уред па гледам дека има тука искусни што препорачувате, во која од фирмиве што местат плин да го ставам?
na citroen ili Lpg Tech ili AcStag
 
Член од
15 март 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
imam kia ceed 2011 1.4 redizajn euro-5.sakam da vgradam plinski ured. kakov bi odgovaral lovato ili lan direnco.ako ima nekoj vgradeno na toj model neka pisi.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
30
Поени од реакции
28
Здраво дечки правев ремонт скоро и откако ми ја вратија колата не ми префрла на плин имам Рено Меган 1999 годиште со Ловато плин, вообичаено самата префрла на плин но сега се однесува како да нема плин, односно свири апаратчето и се исклучува.
Ми рекоа дека 300 денари е дијагностика на плинар но ако не најде ништо на компјутер плус пари е.. дали имал некој вакво искуство ?

Фала.
 
Член од
8 јули 2017
Мислења
107
Поени од реакции
81
Koj plinski ured odgovara za pezo 206 1.1 2000 godina i kolku kosta da se vgradi? I dali ima nekoj iskustvo so ovoj motor na plin?
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Здраво дечки правев ремонт скоро и откако ми ја вратија колата не ми префрла на плин имам Рено Меган 1999 годиште со Ловато плин, вообичаено самата префрла на плин но сега се однесува како да нема плин, односно свири апаратчето и се исклучува.
Ми рекоа дека 300 денари е дијагностика на плинар но ако не најде ништо на компјутер плус пари е.. дали имал некој вакво искуство ?

Фала.
Не сум слушнал за дијагностика на плински уред?,ако се расипало нешто го прави или става ново плаќаш пријатно. Предходно сум пишал Саше кај големиот паркинг на Холидеј инн или Ацо Јурумлари,корекни мајстори.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
139
Поени од реакции
9
Здраво. Вчера ми се испразни акомулаторот изгледа не полни нешто и сношти го ставив да се полни. Сабајлево го ставав на кола ама клучот сум го остаил на контакт така да сега ништо не покажва плинот осигурачот беше прегорен го сменав ама пак ништо. Па прашањето ми е дали може нешто друго да е прегорено?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom