Пластична операција?

Пластична операција?

  • Ако имаш можности, зошто да не!Супер е!!

    Гласови: 50 27,0%
  • Се сложувам, ама само во исклучителни ситуации!

    Гласови: 98 53,0%
  • Мислам дека е глупост, само безвезе трошење пари!

    Гласови: 12 6,5%
  • Никако..какви сме-такви!

    Гласови: 25 13,5%

  • Вкупно гласачи
    185
U

UniqueGirl

Гостин
корекција на уши, ринопластика,блефаропластика, липосукција..ма оправдувам..доколку ја крене самодовербата на човекот а башка и обезбеден ако е финансиски зашо да не..
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
немам ништо против тоа.. но за себе не знам... ваљда не би направил :toe:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
немам ништо против тоа.. но за себе не знам... ваљда не би направил :toe:
ја би направил... ако успеам да најдам нешто несовршено на мене:baeh::pos:
Се зезам бе...
П.С. Прават ремонт на цело лице???:pos:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
ја би направил... ако успеам да најдам нешто несовршено на мене:baeh::pos:
Се зезам бе...
П.С. Прават ремонт на цело лице???:pos:
хехехех
јас не би направила искрено.....мислам дека без разлика колку операции да се направат секогаш ќе фали нешто па затоа подобро е човек да си се засака со сите недостатоци што си ги има
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
Nemam nisto protiv 21 vek sme i toa za 10-15 god ke ni stani sekojdnevie(moe mislenje):salut:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Во случај на изгореници или некои такви несреќи, да, би направила. А иначе не. Ама зборам лично за себе. И мислам дека во случај да имав крив нос или слично ќе направев :toe:
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
па не правам некој луге од што имат многу пари и не знаат шо им праат
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Не мислам дека е добра идеја за никого.........
 
Член од
15 февруари 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ece, normalno deka prvite i vtorite sliki se od isti lugje,aman! Na poslednata slika zenata ima napraveno operacija na ustata, ne na nosot, a na prvata covekot si napravil korekcija na bradata.

I totalno ja odobruvam estetskata hirurgija, samo da ne pocnes da zabeguvas. Znaci,ako imas golem nos ili klempavi usi, ili vovlecena brada ili mali cicki ili epten golemi?? Zosto togas bi imala nesto protiv ne razbiram? I ona "kako te dal Gospod" ne mi se svigja. Togas, aj da ne se depilirame, da ne se sminkame, taka "naturale" da si setkame po ulici...
E sega, druga rabota se nekoi budali koi se zaboravaat i se zivo sto moze menjaat na sebe...
Supeer komentarce.....bravo!:helou:
:wink:
 
Член од
6 јуни 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
mene iskreno ne mi smetaat luge sto se odlucuvaat na toj cekor no da nee preterizam veke iskreno jas razmisluvam za estetska operacija na usi nooo malku finansiski stojam loso taka da ili ili prvo i da imam pari mie strav od mozni posledici,bolki i dali ke bide ocekuvanoto pa nekoj ako imal takvo iskustvo neka kaze kako e
 

Annath

Полуактивен член.
Член од
11 јуни 2010
Мислења
338
Поени од реакции
42
Па донекаде и ги оправдувам овие операции, што е потребно, потребно.
Ама да се има и за тоа граница, да не се претерува како Карелуша, барбика, пластика.
Оправдувам само кога е потребна од здравствени потреби, и минимални потреби како што се клемпави уши, зошто да не.
Ама, ако си здрав прав, со убав нос, убава уста, се океј, зошто да се правиш пластика? Мислам, безвезе..
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Как помалечок, имаах ного голем нос и ного ме беше срам заради тва, сега имам оште поголем нос и ич к*ро не ме боле!!! :)
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Како шо сме се родиле ... природното е најубаво. Познавам луѓе кои направиле некои корекции на себе сепак јас не би направила ништо на себе.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom