Планинарење

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Бегово поле на 24-25-26.6.2011
 
Член од
30 јуни 2011
Мислења
22
Поени од реакции
2
Jaс со таткоми и друштво одиме на планинарење...:rolleyes:
Од опрема имам:Шатор за 4 лица со ходник на средина да ставиш маса....Електрики на полнење кои траат и до 6 часа цело ..воздушна пушка:),и слични мали стварчиња како квалитетни ножеви :mad:,и една Лада нива доса спремна :D
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Kajgandzii, ako znaete pak koga ke ima organizirano odenje na Korab objavete tuka :) Mora da se pojde tamu :)
 
S

Sasha

Гостин
најубаво нешто е да се планинари, дишење чист воздух и се фаќа повеќе боја одколку да лежиш на плажа :)
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
идам на водно до крстот не толку често,ама некако не ми е толку интересно,сакам некој поголем предизвик.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Планинарски марш од Стрежево до Големо Езеро - Пелистер 26-28.08 2011.

Кој сака, слободно да се пријави.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Мене кораб не ми е интересен, посебно оваа година. Беше сушно, немаше ни едно поточе. Тревата беше сува, прашина на сите страни од луѓе. Комерцијала глупости.
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
22
Поени од реакции
2
Морам да ја раширам веста меѓу сите планинари. Детево е 17 години и е од Велес, кој пред месец дена ги искачи следниве врва - Триглав, Парадисо и Мон Блан. За повеќе овде.
Вреди да се најде спонзор за детево, зошто има потенцијал а и како за денов, вреди да се прослави со ваква работа која верувам на сите ни е мило и сме горди што сме Македонци! :)
 
Член од
10 септември 2011
Мислења
133
Поени од реакции
73
Расположен сум за планинарење и би сакал да отидам и да се искачам на Кораб, дали мора со планинарко друштво, и од каде би можел да најдам мапа или слично и кое е најдобро време во годината за искачување.
Благодарам однапред на информации.
 
T

Torchyrus

Гостин
Планинарам , бев еднаш од школо на планинарење и коа ќе има годианва па ќе одам забораив кај бевме лани само знам дека се напраивме кокал и многу убаво си поминавме и камбани тропавме и триста чуда праевме :D
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
untitledwerwerw.jpg
Оваа тура ја направив летово.Се имам качувано и на беласица,ама немам слики,а голема желба ми е да се качам на Голем Кораб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom