Планинарење

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
66
Najzakon rabota ti e planinarenjeto coveku,jas najpoveke shetam po markovi kuli,do treskavec i niz selecka, ima pak i kaj nas vo pp nekolku mesta, a se slucuva do bitola niz pelister na shetanje da odime.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.692
Поени од реакции
2.355
појќе јас планинарење не!...
Ќе ме простеше господ за малце..
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.350
Поени од реакции
1.389
Лани бев запишана на планинарење и не појдов ниеднаш кажват многу мачно било,а и не сум многу по такви работи:helou:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
129
јас во прва година бев на планинарење и ептен јако си поминав игри во планина имавме ама повеке не се запишав на тоа можеби таму следната година
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Одев јас едно време поактивно, ама во последно време падна темпо, еднаш во 2-3 месеци можда. А иначе кул е за кондиција, полнење батерии, посебно со добра екипа :)

Еве две сликички од мене, првото е Шар Планина, второто сликано од врв Пелистер 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Денес пешачив околу 15 км.
Од Струмица до брана Водоча. :zver:
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
13
На планината Беласица Доста ја посетувам на врвот има некој ровови некогаш имало војници таму и со двајца другари одиме бараме (Ганс)
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
93
Поени од реакции
2
Planinarenje.. - kacuvanje po karpi ako se vazi..mozebi ne mn cesto vo posledno vreme poradi obvrskite,no sakam da go minam slobodniot period na planina,zasto cesto me faka safra..Taka.:)
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
odlicna tema i edno nesto koe mi e omilena strast no toa go rabotam samo amaterski se imam kaceno na korab pelister na tomoros na cuce i mnogu drugi koi ne se poznati i se tukasni nasi lokolalni na sekoj vrv kade sto odam imam ostaveno svoj potpis na nekoi imam odneseno i tetratki vo koi lugeto koi ke odat da si se potpisat i gi vrtam sive ovie sekoja godina i gledam koj kolku e poseten
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
inace za mene najgolemiot makedonski planinar e dimitar ilieevski murato imam slusano mnogu za covekov pa taka imam slusnato deka polnel ranec so kamenja i go kacuval pelister za 3.00 saati od nize pole bil premnogu silen i premnogu brz i tokmu brzinata mi go zede zivotot na everes ne znam dali znaete ama dime po se izleda deka do den denesen najbrzo se kacil na everes od site planinari
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
i tokmu brzinata mi go zede zivotot na everes ne znam dali znaete ama dime po se izleda deka do den denesen najbrzo se kacil na everes od site planinari
Добро сеа, не толку брз :pos2:

Nepalmountainnews.com напиша:
Mr. Pemba Dorjee Sherpa of Nepal successfully summit Mt. Sagarmatha (Mount Everest) by setting a new world record of fastest climbing. He completed the distance from Sagarmatha Base Camp to the summit in 8 hours and 10 minutes on May 21, 2004.
А кај Мурато и останатите бројките се во денови :wink:
 

The_Dzo

FIELD MARSHAL
Член од
3 февруари 2007
Мислења
256
Поени од реакции
2
znae li nekoj kade mozam da najdam topografski karti na reon nekoj? fala :)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.660
Поени од реакции
945
Долга традиција имаме фамилијарно со Планинарење.

ПК “ Љуботен “ дедоми е еден од пионерите во градот, од оние кои први се искачија на неколку врвови на Шар Планина.

Не одам често поради обврските,
но сепак летно време 10-15 пати одам на Љуботен и на Титов Врв.

Некои моменти не се забораваат.
Милина!
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
najmnoogu od se sakam da odam na planinarenje i porano koga bev pomala cesto imam odeno na mn mesta Tito Vrv,Ljuboten,Lesnica...a na 3 godini dobiv i diploma za najmlad planinar koga bev na Lesnica...no otkako bese vojnata se se smeni i nikade ne odam za zal
 

Kajgana Shop

На врв Bottom