Планинарење

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
Не сум којзнае каков планинар, но годинава зачестив со планинарење. Последно бев на Лешница пред околу една недела, кога беше фестивалот "Да шараме по Шара". Можам да кажам дека е многу досадна тура, бидејќи од 26km, 15 се по малце уриден пат(за коли) кој е многу досаден и монотон, но затоа преостанатите 11km беа милина.
Еве неколку слики:






По сликиве се гледа дека ни заврна, ама ипак беше интересно. :)
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
коа сум у село секој ден планинарам со татко ми:)
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Дефинитивно моја тема:vozbud: ... обожавам да планинарам и ја искористувам секоја можна шанса ко ќе се прајт муабет за природа:smir: ... Секоја година по 2 пати ојме од нашкола Галичица, шо е преубо искуство, а имам одено и на Илинска планина на нејзините врвови со дедо ми ко бев помала.
Ево нешто од мојот телефон и галичица :

A во иднина планирам да се запишам некаде за да одам почесто на планинарење ... црвен крст или слично не знам кој се можностите во Охрид за ваква работи ако некој ми кажит би била благодарна.
:salut:
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.393
Поени од реакции
2.430
Во годината неколку пати,кога одам да собирам печурки или да берам чај
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Идам по планини и шуми, по долови и реки, спијам по неколку ноќи во шуми и планини со години наназад. Немам мобилен и немам фотоапарат така да немам слики. Имам некои од шарпланина до титов врв, и караџица до сулунска глава, друго немам зашто нема кој да ме слика :)






Ако некој бил до Бегово поле и го знае местото кај што водата се лие низ карпите и мора со лист да се пуни во флаша :)

 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Не сум некој голем планинар, сум бил неколку пати до Маркови Кули и еднаш сум го искачил Пелистер кога бевме од школо. Бил некој од вас пеш од Прилеп до манастирот Трескавец? Е тоа е физичка вежба, посебно ако не си доволно физички активен на пола пат ќе се каеш што воопшто си тргнал :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Кратко размрдување за викендот... Бев на Пелистер, до Големо Езеро, од таму и на Мало, еднодневно... времето беше одлично, мада горе има уште снег на одредени места. Шубајни. Се иссунчав ко да сум бил во Палма де Мајорка :)

Највероватно за викеднот околу 1-ви август ќе се оди пак... :)
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Јас викендов во Монако. :baeh: Не, не бев ама ми стигна порака од оние Вашиот оператор ви посакува пријатен престој во Монако :pos2: А нема врска никад не сум била таму.
пешки.jpg
Ваму бев. Се изнашетав по планини (Бушева планина) Мислам дека сега имам кондиција да трчам до крстот на Водно и назад:pipi:
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Кратко размрдување за викендот... Бев на Пелистер, до Големо Езеро, од таму и на Мало, еднодневно... времето беше одлично, мада горе има уште снег на одредени места. Шубајни. Се иссунчав ко да сум бил во Палма де Мајорка :)

Највероватно за викеднот околу 1-ви август ќе се оди пак... :)
и јас сакам!:vozbud:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
и јас сакам!:vozbud:
Земи си лифче, пополни го со име презиме матичен број, број на кредитна картичка и пин код и прати го навака :) само се зезам.



Ако си во Битола околу 1-ви, можи да се дружиме.... еве да речиме да напрајме една кајганџиска тура. Имет заинтересирани?
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
Ретко одам во планинарење, обично тоа е во село кога одам нема што да правам па се шетам низ планината и понекогаш одам на Водно да се изнавикам малку.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Jas stotuku se simnav od Buseva planina i toa po stariot pat niz sumata :) E sega za nagore malce potesko, ke idam so kola ali utre planiram pak da se simnam ako bide dobro vremevo.
Rekorder sum be za tocno 2 saati go pominav patot.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Не ме влече нешто многу, ама до крстот на Водно за саат време.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Некој заинтересиран за сабота да ја напрајме релацијата Битола -> Ниже Поле -> Големо езеро -> Мало езеро -> Антена -> Молика -> Битола ??

т.е. јас ќе ја напрам, ако има некој заинтересирано за дружба... нека се јави совреме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom