Планинарење

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.119
Поени од реакции
4.623
Kako be ne e planina Vodno, ne zborete vakvi raboti. Pa groto alpinisti se spremaat na Vodno za golemi podvizi, trail runneri isto, bashka odete kachete pa zborete posle. Vodno e strmno, oshtro i odlichno za trening no ne e ednostavno ni lesno da go kachish. I za so velosiped vazhi istoto.
Taka da Skopje e blagosloveno sto go ima Vodno.
Izletnichko e za ovie sto se kachuvaat so zhichara i pushat gore cigari na vozduh, no za niv ne mi se zbori.
Ако за тебе Водно е тешко за качување тогаш Титов врв или Кораб се Монт Еверест а да не правиме муабет за Мал турчин или Кобилица кои имаат од 40 до 45 степени нагиб и по таа логика се невозможни за качување а што се однесува до угорниците за качување со велосипед после детското не се толку стрмни колку што 90% не знаат правилно да возат и како да ги употребуваат брзините.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.884
Ако за тебе Водно е тешко за качување тогаш Титов врв или Кораб се Монт Еверест а да не правиме муабет за Мал турчин или Кобилица кои имаат од 40 до 45 степени нагиб и по таа логика се невозможни за качување а што се однесува до угорниците за качување со велосипед после детското не се толку стрмни колку што 90% не знаат правилно да возат и како да ги употребуваат брзините.
Se gleda deka ne si kachuval po muabetov.
Zborev drugo, a ti mi zboris za vrvovi koi sum gi kachil so sprema na Vodno.
Uzivaj i plivaj.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Дечки океј е без караници... Само ме интересираше дали ако идам сабајле у 8 до Средно периодов, ќе сретнам некој човек или апла никој нема?
 
Член од
24 август 2011
Мислења
105
Поени од реакции
35
на водно секогаш има некој кој качува,
посебно викенд во 8 сабајле
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.119
Поени од реакции
4.623
а работни денови?
Која ти е поентата што прашуваш дали има некој во работни денови?Ти сакаш да одиш за да спортуваш или со намера да сретнеш некого по пат?Се плашиш сам да одиш или е нешто друго во прашање?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Која ти е поентата што прашуваш дали има некој во работни денови?Ти сакаш да одиш за да спортуваш или со намера да сретнеш некого по пат?Се плашиш сам да одиш или е нешто друго во прашање?
Дап, не ми се оди сам :) Досега само на лето сум идел
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.514
Поени од реакции
11.585
Која ти е поентата што прашуваш дали има некој во работни денови?Ти сакаш да одиш за да спортуваш или со намера да сретнеш некого по пат?Се плашиш сам да одиш или е нешто друго во прашање?
Е ајде де, а најубаво е во понеделник кога жичарницата не работи, што значи дека ако начекаш некого горе кај крстот, повеќе од сигурно е дека се качувал до горе, наместо да се транспортирал до горе. :D
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.119
Поени од реакции
4.623
Дап, не ми се оди сам :) Досега само на лето сум идел
Тогаш оди во некое планинарско друштво па ќе имаш со кого да одиш кај што ќе посакаш.
Автоматски споено мислење:

Е ајде де, а најубаво е во понеделник кога жичарницата не работи, што значи дека ако начекаш некого горе кај крстот, повеќе од сигурно е дека се качувал до горе, наместо да се транспортирал до горе. :D
Затоа и не одам на Водно,цела среќа што скопска црна гора е пристапна со 2 автобуси и со поголем потенцијал за тренинг па ако не сум надвор од Скопје одам таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom