Пирсинг

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
14
дечки има и Tyka pа што треба прашајте:)

иначе се зависи каков пирс ке си изберете....

има некои кои се поефтини...

терба еден ден да се закаже унапред бидејки на избраниот пирс пред пирсањето потребно е еден ден истиот да се истерелизира, па затоа е потребно еден ден пред тоа да се отиде и да се закаже..

за оние кои се под 18 секако дека потребно е дозвола од родител( л.карта)

потоа е потребно соодветна нега која е обајснета детално во темата која ја поставив со линкот .

Поз
 

elencesrce

Love Is In The Air!
Член од
10 јануари 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Игор, Boogie, во последно време ретко оди на форумов. Ти препорачувам да и пратиш приватна порака на Ива_Скорпија.
Инаку потребни ти се 1200 денари (400 за пирс и 800 за бушењето), јод за орална употреба (раствор од 1%) и понатаму грижа и внимание.
Иначку штом не си од Скопје, добро би било ден пред да одиш на пирсање, некој место тебе да уплати пола од сумата, и да каже каков пирс сакаш. Да закаже термин, во колку саат ќе биде возможно.
И ако имаш под 18 години дозвола од родител, ова последново не знам како идеше, јас имам 24 :)
Ах и уште едно битно, здравствена книшка, мислам дека беше потребна.

фала за информациите хехе али ова последново некако тешко ке иде :pos2:ај ке видам што можам хех поздрав
 
Г

Гоццццце

Гостин
Треба дозвола од родител? Ива не ми кажа за ова коа правевме муабет на мсн . :(
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Не си мала за ставање ама мора да имаш дозвола од родител.Прво нема никакво гноење ако се стави како треба нели да е чисто и стерилно а второ првите 20 дена треба многу внимание и нега за самиот па сега види ти дали ке си ставиш
А ако немам дозвола на родител??
 

Magde.

Модератор
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.654
Поени од реакции
3.717
sakam da si stavam pirs na usta(na bradata) ama imam problem so moite pa denovive gi ubeduvam:D a dali nekoj znae kade moze da se kupi titaniumski pirs? dali go ima vo prodavnickite sto se niz gtc(onie za pirsovi)??
i otkako ke go izvadam dali zarasnuva dupceto zasto ne planiram da go nosam poveke od godina dena?ostanuvaat luzni??
dali pirsot i mestoto treba da se cistat posle jadenje ili...?ako znae nekoj neka pise:smir:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
14
ИМА ТЕМА ТУКА http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=15867

не можам да ве пратам:):) значи....

1 убеди ги родителите да ти дадат л.катра пошто си малолетна како за подврда(дозвола за пирсање)

2 титаниумски пирсови по бижутерииве Тешко , т.е нема....

има само во студијата за пирсање...

3 дупчето од пирсаното место зараснува секако но можное на тоа место да остане мала лузничка (која ако се појави ке ти објаснам што како после) :):)

4 Пирсот и местото ( значи двете) потребно е да се чистат во рок од 15 дена со Бетадин и Гентамицин..
по 4-5 пати дневно.
секако мора да има и претпазливост за се да помине во најдобар ред.

***** Дозвола од родител им треба на сите оние кои се тетовираат или пирсаат а се под 18 год.

***
Ако има недојаснотии пишете но на темата погоре за се да ви објаснам околку чистењето позз
 
Член од
11 јануари 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Jas imam pirs pod ustata vo sredina i mnogu si go sakam:) si go staviv bas onaka od merak i ic ne mi smeta:) a ne ni boleso koga go stavav:D
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
10
Си имам јас на јазик би се испирсала и на вега и на пупак али мојте ке ме убијат ...
 

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
226
Поени од реакции
10
ај некој нека ми кажит дали болит коа ти ставет пирс на веѓа и на горниот дел од ушето пошо мн. сакам да си стам по еден на овие места
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.964
Поени од реакции
361
Исто и јас сакам таму да ставам , и ај ако може некој да препорача некое место во Скопје каде да си ставам пирс на веѓа и колку пари е отприлика ..
Фала Однапред :smir:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.259
Поени од реакции
4.434
Исто и јас сакам таму да ставам , и ај ако може некој да препорача некое место во Скопје каде да си ставам пирс на веѓа и колку пари е отприлика ..
Фала Однапред :smir:
Читај на страните наназад.
Кај Игор во Скин Арт цените за пирсање се исти за било кој дел од телото да пирсаш, не сум баш сигурен ама мислам дека така беше.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
14
nop tonchie ne se isti se zavisi za koe mesto:):)

Koj e zainteresiran neka si prasa po studijava ;)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.692
Поени од реакции
2.355
milion evra da mi davas ne se prisam
 
Член од
29 мај 2008
Мислења
13
Поени од реакции
2
Ja nz so vi e tolku strasno....iam 14 godini i pred tri dena staev pirs na vegja i i4 ne bolese.....a za nekolku meseca planiram na stomak.......
 
На врв Bottom