Пирсинг

Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Јас овие денови се думам да се пирсам на ушето на рскавицата... ама уше незз каде... иначе најголем сон ми е на веѓа... ама тоа за едно 5-6 години.. оти сеа моите ќе ме селат ако ме видат со пирс на веѓа.. :D
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Може некој да ми покаже како по ѓаволите би изгледал каналот на јазик(со слика нормално)?

Ме мрзи да гуглам.
Иако сам си се испирса дечково, и кај специјалист на ист принцип би било.

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=kMd2L4zaOUg&feature=related[/MEDIA]
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.460
Леле колку долга шипкааа... А ја мислеф мојата шипка долга е.

Инаку во врска со каналот.. се утепаф гуглајќи и не можам да најдам.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Јас се извинувам поради малце задоцнената интервенција али се надевам дека сте задоволни:):)
канал:)

Related tongue piercings(bodymoods)





http://www.bmezine.com/pierce/bme-pirc.html za piercing & bodymoods:)
:)
ако нешто треба ја сум слично како гугл али само за таттоо и пиринг:):)


Едитирано од модератор заради содржење на експлицитни матерјали.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
woow... овој стварно е без мозок.. лелеле...
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Никаде не би ставила пирс. Освен што имам обетки, тоа си е нормално, а понатака кога веќе би ставила уште некаде, тоа би бил пупакот. Не би било лошо во лето да ми се гледа кога ќе си носам кратки маички. :pipi:
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Вака сега едно прашање(за тие што знаат, се професионалци или имаат искуство со пирсови) Одкога веке ке ставам пирс на веѓа, дали отекува местото околу? и ако отече за колку дена спаѓа отокот?

Тхенк у вери мач
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Уф како би шлапнал еден на веѓа...Камо да ми даваа од дома :icon_roll
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Шлапај бе, ич к*р да не ти чуе. А за твоите дома кој ги шљива:baeh:
Да беше така едноставно... :) Не мислам после да не смеам да искачам,да седам на нет ... и ред други работи
 

maca_

untouchable
Член од
23 октомври 2007
Мислења
54
Поени од реакции
0
imav pirs na papok ama mi padna sose meso.jas bev kriva aj denes ne go cistam ama utre tri pati ke go iscistam.ako mislit nekoj da redit obavezno cistenje dva-tri pati dnevno i to edno 3 meseci
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Mnogu sakam pirsovi...imav na usta ama go izvadiv ednas i mi zarasna dupceto...sea sakam na vega ama ne me pustaat mojte...:(((aj vajda ke gi nateram nekako...hehe:icon_lol:
 

elencesrce

Love Is In The Air!
Член од
10 јануари 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Boogie сакам да те прашам ... сакам да стаам на јазик пирс ама не сум од ск ке можи некој подетални инфо. pozzzz
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Вака сега едно прашање(за тие што знаат, се професионалци или имаат искуство со пирсови) Одкога веке ке ставам пирс на веѓа, дали отекува местото околу? и ако отече за колку дена спаѓа отокот?

Тхенк у вери мач
:helou:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.460
Boogie сакам да те прашам ... сакам да стаам на јазик пирс ама не сум од ск ке можи некој подетални инфо. pozzzz
Игор, Boogie, во последно време ретко оди на форумов. Ти препорачувам да и пратиш приватна порака на Ива_Скорпија.
Инаку потребни ти се 1200 денари (400 за пирс и 800 за бушењето), јод за орална употреба (раствор од 1%) и понатаму грижа и внимание.
Иначку штом не си од Скопје, добро би било ден пред да одиш на пирсање, некој место тебе да уплати пола од сумата, и да каже каков пирс сакаш. Да закаже термин, во колку саат ќе биде возможно.
И ако имаш под 18 години дозвола од родител, ова последново не знам како идеше, јас имам 24 :)
Ах и уште едно битно, здравствена книшка, мислам дека беше потребна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom