Пирсинг

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Кај нас сеуште не е безбедно да се пирсаме без некакви проблеми.Јас работам во едно пирсинг студио каде што секојдневно се сретнуваме со безброј проблеми во пирсањето кои од дезинформација а кои од аматерско пирсање кое не би требало да се свати толку ладнокрвно па тие луѓе се касапи на сопствените другари!!!!!:lud:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
ne te sfatis bas sto sakas da kazes
aj pojasni
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Во Македонија и Скопје има полно луѓе што слушнале а не дочуле како се пирса а пирсаат.Слушнале како треба да се одржува пирсот а не е точно и незнаат кој метал е безбеден па користат секаков затоа зошто некоја продавачка ке им каже дека нема да е проблем
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
aaaaaaaa da vo pravo si!!!
pa kolku sto znam, samo ti si profesionalen so 12godisno iskustvo vo mk taka?
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Не е работата во професионалноста туку проблемот е во луѓето што слушаат секакви муабети а им е незгодно да прашаат некој што го работи тоа.Има луѓе што се разбираат и доста знаат за пирс во Македонија но не се занимаваат професионално со тоа и тоа прави доста збрки околу професионалноста.Пирсањето сеуште не е занат од кој би можело добро да се заработува со легални регулативи па затоа и го прават тоа.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.465
Јас пред 2 години ставив пирс на јазикот, но за жал го извадив пред да ојдам во војска. На пролет пак ке го ставам.

Тогаш ме пирсаше Фич од Црниче. Ми стави Wildcat титаниумски, плаво фарбан. За 6те месеци додека го носев немав никакви проблеми (освен првата недела, додека да се навикне јазикот на металното тело во него, што на сите им е проблематична, нели).
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Да тоа е тоа но несмее да е проблематично обично отокот стивнува многу бргу а до организмот е за колку саати ке го навикне металот.Иначе незнам од каде е идејата за тоа дека има доста од Wildcat пирсови во Македонија затоа зошто нема па да не се лажеме за џабе.Wildcat е фирма која работи само со сертифицирани студија а ако се порачува приватно пирсовите се над 20Евра така да размислете дали кај нас има такви пирсови,титаниум можеби но Wildcat никако гарант
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Што се случува тука нема никој
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Добро да те прашам...
ваљда се сеќаваш коа ме пираше горе на увото рскавицата...
епа кажи ми зашто не престана да ми гнои и не се изгуби црвенилото ?
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
pa nemaat namera da se pirsaat lugeto :) jas ne bi stavila pirsing ni vo koj slucaj...radi razni posledici posle toa...ima mnogu slucai koi imaat gadno nastradano...tatoo da ama pirs ne... posebno ne na jazik ili na vegja....
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
јас иам на јазик и баш е КУЛ:baeh:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
ThA-BiTcH напиша:
јас иам на јазик и баш е КУЛ:baeh:

neznam bitch mene mi e odvratno seto toa....jas nemozam da izdrzam mastika da imam vo usta 30 min, a kamoli nekakvo strano telo da go nosam celo vreme na jazik...
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
абе добро...
пирсот не смета уопште
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
И МЕНЕ МИ Е ЕКСТРА ГО НОСАМ 4ГОД И НЕМАМ ПРОБЛЕМ СЕ ПРИВИКНУВАШ
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Значи и јас да си ставам ако е кул а?:raz::icon_lol::baeh:
А боли бич? Искрено ама.:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom