Пивофест 2012 - 12-15.07.2012

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Ааа ти веќе ја имаш нагодувано,епа сеа да ти кажам оти втасани се тие,како и карлеуша,Лепа Лукуч ( ако остане жива) ...тие се сигурни!

А Ако умри Лепа Лукич шо вика изворот :icon_lol:, болна да не е нешто како бледа ми изгледаше :icon_lol:?

И кој ти е извор пиши ми во ПП да го набркаме кртот :pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.266
Поени од реакции
3.622
Брегович + типот од Милиграм, јбг јадиме трици ама ова е ЛУДИЛО од пред 5 години, за жал верувам сега е неостварливо во вакво издание но јас би сакал а верувам и многу други...


 
V

Vollstandig

Гостин
И Северина ја пееше таа песна па што ...кажете некоја друга асална народна песна освен тие 5-6 шо ни се вртат??

Сеуште неможам да се стабилизирам,моментално директ од Прилеп за Берово,малку да ми се растерети главата...не друго,да појдам крв да испитам сеа маснотииите ќе бидат УАУУУ деноноќно плескавици се јадеше,пиво пропив фала богу ...
Наредна година,дај боже да биде по интересно....само кој че канат?? Сите најголеми звезди ги потрошија Брена,Северина,Чолич,Џинович,Цеца....можда Карлеуша догодина??? :D
Не заебавај, карлеуша ја сметаш за ѕвезда? Од каде до каде, од србија до македонија што се врти на ДМ сат и ѕвезда? Џеј што го викнаа годинава, ако не дојдеше во македонија 5-6 фалш концерти да направеше, ќе банкнотираше, па ќе требаше пак да кради телевизори..
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Абе Карлеуша на зезање ја кажав иако последниот албум ја крена малце...300.000 примероци за 24 часа да се продадат тоа е супер ....
Инаку би сакал Брегович да дојде и Жељко Бебек...на Дино Мерлин му беше понудено веднаш одби као демек не пиеле алкохол и не смееле скара...бога да чува,као демек не се крие
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Брегович + типот од Милиграм, јбг јадиме трици ама ова е ЛУДИЛО од пред 5 години, за жал верувам сега е неостварливо во вакво издание но јас би сакал а верувам и многу други...
Бреговиќ е единствен од југословенскиве ѕвезди кој посакувам да дојде на Пивофест.
Карлеуша на фестивал на пиво o_O
 
M

MrzaRules

Гостин
Абе Карлеуша на зезање ја кажав иако последниот албум ја крена малце...300.000 примероци за 24 часа да се продадат тоа е супер ....
Како не бе..она сама купила 295 000 примероци, 3000 се поделени како гратиси (ама се сметаат како продадени, и 2000 вистински продадени. :D
 

n/a

Член од
28 декември 2011
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.258
Windfucker; Џаичо е одговорен за музичка програма?

Јас, тогаш, догодина гласам за Дарко Рундек и Карго оркестар... сум бил на нивни концерт и СМЕ си поминале одлично, во публика луѓе од 17 до 70 години уживаа во фантастична атмосфера...

А зошто не и ТБФ, ако праиме веќе балканска некоја компилација?!
http://www.youtube.com/watch?v=z4B7XvjCvbU
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Windfucker; Џаичо е одговорен за музичка програма?

Јас, тогаш, догодина гласам за Дарко Рундек и Карго оркестар... сум бил на нивни концерт и СМЕ си поминале одлично, во публика луѓе од 17 до 70 години уживаа во фантастична атмосфера...

А зошто не и ТБФ, ако праиме веќе балканска некоја компилација?!
http://www.youtube.com/watch?v=z4B7XvjCvbU
Ах не знам точно дали е само тој одговорен, но од Прилепски Заговор стално нешто матка и работи околу музичкиот дел кога се организира нешто на општинско ниво.
Се согласувам за Рундек дека е феноменален на концерти, и бендот што го има сега му е исто така феноменален со извонредни музичари. Ептен е професионален кога се работи за музика, се му е испланирано до најмал детаљ, ама мислам дека нема да го помине на Пиво Фест како изведувач.
Не ги знам кој се овие ТБФ, ептен малку следам ју сцена во последно време.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.532
Поени од реакции
17.891
Абе убаво би било да донесат и некоа странска група или па пејач,ама факт е дека тоа нема да побуди толкава популарност како што е сега.Инаку што викате за догодина да бидат,аца лукас,и шабан:).
 

n/a

Член од
28 декември 2011
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.258
Ах не знам точно дали е само тој одговорен, но од Прилепски Заговор стално нешто матка и работи околу музичкиот дел кога се организира нешто на општинско ниво.
Се согласувам за Рундек дека е феноменален на концерти, и бендот што го има сега му е исто така феноменален со извонредни музичари. Ептен е професионален кога се работи за музика, се му е испланирано до најмал детаљ, ама мислам дека нема да го помине на Пиво Фест како изведувач.
Не ги знам кој се овие ТБФ, ептен малку следам ју сцена во последно време.
Рундек би имал публика и да се работи за „гол концерт“ - гарантирано.
ТБФ топло ги препорачувам :)
Сплиќани, некој лајт хип - хоп, ама тамам за забава и опуштање :)

Поздрав
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.618
Поени од реакции
31.826
Windfucker; Џаичо е одговорен за музичка програма?

Јас, тогаш, догодина гласам за Дарко Рундек и Карго оркестар... сум бил на нивни концерт и СМЕ си поминале одлично, во публика луѓе од 17 до 70 години уживаа во фантастична атмосфера...

А зошто не и ТБФ, ако праиме веќе балканска некоја компилација?!
http://www.youtube.com/watch?v=z4B7XvjCvbU
Истово и јас го помислив како желба деновиве, мора нешто поживо, Дисциплина Кичме, Хладно Пиво, Лету Штуке пример, некое денсерско панкче/рокче, смачено ми е од премногу нашминкани работи. Целото ова ми личи на тешка филозофија, но еден бенд ништо нема да ги кошта ако донесат и за нас другиве да речам. Хладно Пиво барале 10 000 евра, а нашиов им давал 8000, па скапи му биле.
 

n/a

Член од
28 декември 2011
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.258
Абе има опции ако се сака да се најдат... да не мрчам прекумерно, годинава пријатно ме изненади изборот на музика првите два дена... не дека ми се најомилени, ама добро е, почнале да размислуваат дека има и поинакви слушачи ако потенцијална публика на ПивоФест.

ЛетуШтуке ми се одлични, Дисциплина исто така, Хладно Пиво беа лани на ПаркингФест во Скопје, ама направија одлична забава.... Ти ги спомна Ортодокс Селтс?! Одамна не сум ги слушал, ама мислам дека би биле полн погодок...
Ако се одземе од буџетот за „музика за широки маси“ (шо знам, може и музика требаше даго ставам во наводници?!), тогаш екранот се отвора и може да се размислува за сериозен лајн ап... знам дека не може, само јас тоа си замислувам, иако ако е само до Џаичо, верувам дека би избрал добра музика.

И така...
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Абе Карлеуша на зезање ја кажав иако последниот албум ја крена малце...300.000 примероци за 24 часа да се продадат тоа е супер ....
Не се пези бе.Најпопуларните во Америка едвај толку продават за една недела а оваа пластиката толку продала за еден ден. :tapp:
 
М

Мартин`

Гостин
Пуштете си на МТВ има пренос изгледа на целиот настап од првата вечер .. моментално е Јамајканецот :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.326
Поени од реакции
7.799
Има гласање за годинешниов Пивофест кој да биде дел од културно-забавната програма
тука pivofestival.mk

за овие може да се глас ,ама само за еден од понуденото може да се гласа

  • Архангел
  • Легијата
  • Бајага
  • Плави Оркестар
  • Прљаво Казалиште
  • Галија
  • Дисциплина Кичме
  • Дивље Јагоде
  • 2 Chellos
  • Swedish House Mafia
  • Дејан Петрович & Оркестар
  • Горан Брегович & Оркестар за свадби и погреби
  • Дино Мерлин
  • Бебек & Тифа &Ален
  • Џибони
  • Antonia Morena & Tom Boxer
  • Јелена Розга
  • Даниела Мартинович
  • Владо Јаневски
  • Калиопи
  • Дуке Бојаџиев
  • Каролина Гочева
  • Елена Ристеска
  • Сузана Гавазова
  • Звонко Богдан & Оркестар
  • Халид Бешлич
  • Жељко Самарџич
  • Едо Маајка
  • Phill Hartnoll (ORBITAL)
  • Carl Cox
  • Donald Minot - Tribute to Bob Marley
 

Kajgana Shop

На врв Bottom