Пивофест 2012 - 12-15.07.2012

Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.821
Има гласање за годинешниов Пивофест кој да биде дел од културно-забавната програма
тука pivofestival.mk

за овие може да се глас ,ама само за еден од понуденото може да се гласа

  • Архангел
  • Легијата
  • Бајага
  • Плави Оркестар
  • Прљаво Казалиште
  • Галија
  • Дисциплина Кичме
  • Дивље Јагоде
  • 2 Chellos
  • Swedish House Mafia
  • Дејан Петрович & Оркестар
  • Горан Брегович & Оркестар за свадби и погреби
  • Дино Мерлин
  • Бебек & Тифа &Ален
  • Џибони
  • Antonia Morena & Tom Boxer
  • Јелена Розга
  • Даниела Мартинович
  • Владо Јаневски
  • Калиопи
  • Дуке Бојаџиев
  • Каролина Гочева
  • Елена Ристеска
  • Сузана Гавазова
  • Звонко Богдан & Оркестар
  • Халид Бешлич
  • Жељко Самарџич
  • Едо Маајка
  • Phill Hartnoll (ORBITAL)
  • Carl Cox
  • Donald Minot - Tribute to Bob Marley

Пола од овие тука не можат да бидат дел од никаква програма која во себе го вклучува зборот "културна".
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
82
Поени од реакции
57
Прљаво Казалиште, Бајага и Владо Јаневски, додека пак најмалку верувам дека Дино Мерлин би сакал да учествува во вакви фестивали :)
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Прљаво Казалиште, Бајага и Владо Јаневски, додека пак најмалку верувам дека Дино Мерлин би сакал да учествува во вакви фестивали :)
Нема Дино Мерлин пошо муслиман е и не пие алкохол,т.е забрането му е и го почитува тоа,а не ле пак да биде причина за опивање :D
 
A

andrea85

Гостин
jas ebv na poslednite dva znaci lani i preklani i ne mislam da se turkam godinava,
A be arno si bev na koncert na Zeljko vo Boris Trajkovski za meraci. Lani na pivofest bukvalno pljuvaa i povrakaa na mene decrlana neizzivean bre jok, vise ne ma koj sakal dosol!
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
jas ebv na poslednite dva znaci lani i preklani i ne mislam da se turkam godinava,
A be arno si bev na koncert na Zeljko vo Boris Trajkovski za meraci. Lani na pivofest bukvalno pljuvaa i povrakaa na mene decrlana neizzivean bre jok, vise ne ma koj sakal dosol!
За пивофест е најубаво и никој не може да ме убеди дека не е и му фали нешто.
За да ти биде убаво на пиво фест треба да си најдеш убаво место каде нема од тие глупаци ,гужви и слично а за тоа место треба порано да дојдеш или резервираш некоја маса по штандови а ги има многу со убав поглед кон бина ;)
 
A

andrea85

Гостин
За пивофест е најубаво и никој не може да ме убеди дека не е и му фали нешто.
За да ти биде убаво на пиво фест треба да си најдеш убаво место каде нема од тие глупаци ,гужви и слично а за тоа место треба порано да дојдеш или резервираш некоја маса по штандови а ги има многу со убав поглед кон бина ;)
TИсигурно си од ПП. :icon_lol: Јас за да најдам место требаше годинава да дојдам и да ги слушам некои што у живот не сум ги слушнала ,ајде тоа , па да седам на еден штан до 17ч до 23ч кога пее некој за кој сум дошла....Но веј, на што ти личам, на робот? дека е добро и организација и спектакл --је, ама нашиов народ не е до толку цивилизиран....
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.292
Поени од реакции
5.312
Зарем има уште луѓе што сметаат дека Скопскиот пиво фест е нешто добро? Ха, па уште стаиле анкета за гласање кој сакате да го донесеме :icon_lol:, ми текнува пред некоја година имаше иста анкета и ги изгласаа Продиџи а дојде трибјут бенд на RATM :icon_lol:. Сите пивофестови се исто шабанарија пред се, барем на прилепскиов има ефтино пиво па ако ништо друго бар ќе се опиеш на ова Скопскиов не ти се исплати да пробуваш, боље едно асално странско пиво земи си него да даваш 100 денари за чаша скопско lel.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
не очекував олку срање понуда да донесат за пивофест, само архангел нека бидат, и тоа во четврток за викендот да му ја китнам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom