Пивофест 2012 - 12-15.07.2012

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Сношти што имаше една бабичка....на Есма чочеци и ора вртеше, па за Кирил се качи на тоа платформата играше ко да има 20 години и на крајот кога замина Кирил сите викаат уште, таа се дереше САКАМЕ МУЗИКА :vozbud:.
Бабата накрај заврши со нас. :pos: Легенда човек. Го масираше послето цела вечер другар ми, кој падна за слободата. Божееее, колку ненормална баба беше.
Прилеп е град на место, барем за време на пиво фестов. Огранизација на ниво, секој чест.
И да вистина е, кафето на Могилата беше бесплатно од општината. :) Thumbs Up и за тушевите!!!!
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
С.а.р.с ми се најзакон а Жељко ќе собере публика колку за сите заедно, човекот има неверојатни настапи во живо. А овде некој сери за некој странци да се донесат, седи бе си знаат луѓето на што ќе ќарат.:)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Дај бе на Марјан нека му текне да ми ги донесе Pearl Jam, има да го благословувам цел живот :icon_lol:
Не мора тука и не мора Марјан... може и во соседните земји некаде, не е проблем :)

Инаку, Џеј е направен бркни-искари... џуптинов нема појма кај тера. :icon_lol:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Не мора тука и не мора Марјан... може и во соседните земји некаде, не е проблем :)

Инаку, Џеј е направен бркни-искари... џуптинов нема појма кај тера. :icon_lol:
Абе глеам статуси и на фб, пијан е дојден цигото?:icon_lol: Па ништо ново не е тоа бе, на колку емисии пијан е појавен.:pos:
 
M

MrzaRules

Гостин
И после некој тука ќе ми кажуе дека џеј и остала срање багра ќе направеле иста атмосфера како Дубиоза и САРС....МА НЕМОЈ ДА МЕ ЈЕБЕШ БРЕ...И се надевам дека на овие денеска шо се на пивофест, и на тие утре шо ќе бидат, ќе им се доделат жилети пред почетокот..да сечат вени :facepalm:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ај со среќа нека му е на младоженците :).

Бев денес чисто ради друштвото и поминав убо. Ама едно не ми е јасно и неможам да го сфатам. На сарс и дубиоза имаше толку шутки, пиво во воздух, шишиња летаја, чаши летаја и не се напрај НИ ЕДЕН инцидент, а денес требаше само ЕДНА КАПКА ПИВО и одма почнуваја туркајнци и тепачки.

Ако гледаше некој пренос на анал 5 и ако виде чаша од кенбах со пиво пред камера, да знај дека јас бев тој ! :icon_lol:

п.с. Кај црвен крст се најдени 2 деца, тој ШО СИ ГИ ЗАГИНА да оди да си ги земи !
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Meнталитетот прилепски е тој, горе долу прилепчани бидејќи си ги знам добро ми се сограѓани, голем дел ги поседуваат оние тепачки особини, т.е мислат дека во тепањето, навредувањето е машкоста и така се бркаат женските :) али не им замерувајте, уживајте си.
Инаку денеска си седев во паркчето кај Ченто, си пијав пиво како човек, настрана се потслушуваше од тоа музиката но ништо страшно. Едно знам само, дека имаше претерано претерано народ, колку изминативе вечери вкупно да ги собериме, плус уште толку, едвај најдов место да потседнам.
Некој велеше не се правело атмосфера на овие изведувачи, али батали атмосфера, пари че се наколкаат за овие два дена колку 10пати, за измнатите 2.
Утре сите ја навестуваат кулминацијата..............денес имаше коли од секаде, автобуси од секаде.
В година се надевам на нешто по хаце, оти вака не ја бива. Речиси и да немаше рокерска вечер, онака чисто рокерска како некои години наназад.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Тој шо стои пред комбето на Анал5 да му ебам се на штикла шо му оди. Мамицата негова некултурна. А успат му дадов кредит да се јави на едно пијано прилепчанче. И да ви кажам ми рече ако ме задевал било кој низ Прилеп (ми остаи број), да сум го барал Алек-Џаоло, е така да знаете. Успат на железничка имаше тепачки јаки за влегуење во воз.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.438
Ај со среќа нека му е на младоженците :).

Бев денес чисто ради друштвото и поминав убо. Ама едно не ми е јасно и неможам да го сфатам. На сарс и дубиоза имаше толку шутки, пиво во воздух, шишиња летаја, чаши летаја и не се напрај НИ ЕДЕН инцидент, а денес требаше само ЕДНА КАПКА ПИВО и одма почнуваја туркајнци и тепачки.

Ако гледаше некој пренос на анал 5 и ако виде чаша од кенбах со пиво пред камера, да знај дека јас бев тој ! :icon_lol:

п.с. Кај црвен крст се најдени 2 деца, тој ШО СИ ГИ ЗАГИНА да оди да си ги земи !
При крај на Жељко од десна страна пред бината имаше мешаница, турканица, тепачка кој знае што беше надојдоја полицајци, обезбедување, брза помош...(n)
 
N

Nicky Santoro

Гостин
На почетокот ми беше чудно, како може толку шабани на едно место а да нема караници, тепачки,...И оп , излезе главниот шабан - Џеј ,а на многу луѓе неговата музика му дава бесконечна сила па така видов барем 4-5 тепачки :oops: Причините сигурно биле многу јаки.Или му се испулил накриво или пиво пред него зел па мора да се докажи кој е појак.Штандовите крцкаа.Неспоредливо многу повеќе се има испијано вчера спрема првите 2 вечери.После барате да ви носа нешто странско?
 

Флојдерка

Together we stand, Divided we fall..
Член од
7 април 2012
Мислења
336
Поени од реакции
340
Пиво фест не е за оние со слаби желудници. :)
Премногу чад и мирис на скара. Дожд од пиво на секоја песна.

Ми се допадна Мирослав Илич. Жељко не стасав да го видам и искрено малку ми е криво заради тоа, додека другите трошат време и искривени мисли гледајќи во други суштества, јас не успеав да слушнам ни една песна во живо од пејач што го почитувам доволно за да отидам да го слушнам кога ми дошол во градот бесплатно.
Верувам дека било прекрасно за тие што биле.

BTW Некоја девојка сношти беше прилично среќна! Ја запроси момчето на сцена пред сите.. Хех! Не разбрав точно колку години имале среќниците, но баш ми е драго што сеуште постои љубов. Лани се сеќавам на концертот на Здравко Чолиќ едно момче ја запроси девојката.
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
84
Поени од реакции
35
Значи ова пивофестофффффф ти бил најголема сељачана собрана на куп.Дури сношти сватив на колку ниско ниво ни е државава и колку потиштен и прост ни бил народов.
Како е можно да се случуваат вакви настани баш кај нас??За да докажеме дека не не бива за ништо освен за јадење смрдено месо, пиење изветреано пиво и слушање турбофолк музика.Толкав настан на кој се покажува најниско ниво на култура, неинформираност, неписменост, немање осет за убаво и неубаво, никаков вкус за музика и никаква мерка за јадење и пиење нема никаде на овој свет, освен кај нас.
Радувајте се тие што имавте среќа да не отидете на оваа собиранка. Јас бев, видов и уште еднаш моја нога нема да стапни на тоа место.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Ајде А1 со нивниот тркачки коњ на почеток, смешно смешно тие што ги чувствуваат за нивни ги прашуваат за избори ова она а тие што не ги чувствуват за нивни ги снимаат во чорапите :icon_lol:.

--- надополнето: 15 јули 2012 во 10:32 ---
А успат му дадов кредит да се јави на едно пијано прилепчанче. И да ви кажам ми рече ако ме задевал било кој низ Прилеп (ми остаи број), да сум го барал Алек-Џаоло, е така да знаете. Успат на железничка имаше тепачки јаки за влегуење во воз.

И те задеваше некој? Затоа што можи во незгодно време да се погоди па недостапен да биде :pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom