Пивофест 2012 - 12-15.07.2012

С

сашенко

Гостин
кај дигиталнио сат беше??


он топик...
сношти беше најголемата забава некогаш направена во прилеп и околината... почнувајќи со кирил кај 12 до 6 сато кај ѕидон беше лудници...
Го гледав пред мене беше ама не бев многу блиску до него. Али тука пред него имаше шутки, 2-3 пати влегов таму а и пивата од кај мене летаа до мене имаше една луда типка се бањаше врз глава си истураше пиво и фрлаше ко луда напред со тоа шишето :pos:
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
Го гледав пред мене беше ама не бев многу блиску до него. Али тука пред него имаше шутки, 2-3 пати влегов таму а и пивата од кај мене летаа до мене имаше една луда типка се бањаше врз глава си истураше пиво и фрлаше ко луда напред со тоа шишето :pos:
трава е права ствар
бтњ јас и другарчињата се туркавме нонстоп во таа шутка ...
 
С

сашенко

Гостин
трава е права ствар
бтњ јас и другарчињата се туркавме нонстоп во таа шутка ...
Ти од кај си бе? Од Прилеп? Ја бев со колега од Прилеп таму, он викаше ги знае тие што биле у шутката бар како што разбрав. Миле се вика колегата, низок батка у плава маичка беше
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
Ти од кај си бе? Од Прилеп? Ја бев со колега од Прилеп таму, он викаше ги знае тие што биле у шутката бар како што разбрав. Миле се вика колегата, низок батка у плава маичка беше
Одприлеп ..... можи за различно место зборуваме јас бев 1 метро зад дигиталнио
 
М

Мартин`

Гостин
Го гледав пред мене беше ама не бев многу блиску до него. Али тука пред него имаше шутки, 2-3 пати влегов таму а и пивата од кај мене летаа до мене имаше една луда типка се бањаше врз глава си истураше пиво и фрлаше ко луда напред со тоа шишето :pos:
А кај фонтаната одма пред централната бина што стануваше ? Кај што беа снимателите, урнебес.. башка и плочки се таму на почетокот беше таман кога беа само со пива се лепеше малце, ама после кога размешаа и вода од фонтана се лизгаше у пм :)
 
С

сашенко

Гостин
Одприлеп ..... можи за различно место зборуваме јас бев 1 метро зад дигиталнио
Епа ти реков не бев до толку јас, беше пред мене ама не метар сигурно. Ја бев точно лево од тоа високото со камерата и светлата. У линија бев со тоа
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Го гледав пред мене беше ама не бев многу блиску до него. Али тука пред него имаше шутки, 2-3 пати влегов таму а и пивата од кај мене летаа до мене имаше една луда типка се бањаше врз глава си истураше пиво и фрлаше ко луда напред со тоа шишето :pos:
Таа беше ликот на вечерта! Постара беш, си стои мирно и си истура од пивото на косата! :D
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.438
Сношти што имаше една бабичка....на Есма чочеци и ора вртеше, па за Кирил се качи на тоа платформата играше ко да има 20 години и на крајот кога замина Кирил сите викаат уште, таа се дереше САКАМЕ МУЗИКА :vozbud:.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Сношти што имаше една бабичка....на Есма чочеци и ора вртеше, па за Кирил се качи на тоа платформата играше ко да има 20 години и на крајот кога замина Кирил сите викаат уште, таа се дереше САКАМЕ МУЗИКА :vozbud:.
Е таја бабичката се преврти едно време, ја турна некој се спружи ко крап на земја :D
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Мои идеи за групи на нареден Пивофест :icon_lol:,,,,




Знам нема пари за да ги доплатиме ама ајде нека биде :icon_lol::

 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Е таја бабичката се преврти едно време, ја турна некој се спружи ко крап на земја :D
Таа бабичката е ментална :P сериозно, онака чаршиска жена, има испади некогаш на сред улица, али направи забава :D
Инаку Хладно Пиво в година МОРА да ги донесат, редно е, Лету Штуке, Рундек некој од таквите поранешни рок народи.
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Мои идеи за групи на нареден Пивофест :icon_lol:,,,,




Знам нема пари за да ги доплатиме ама ајде нека биде :icon_lol::

Шо нема бе пари? На овие србинкиве по колку има даваат, 5к евра? Можи да се донеси солидна светска рок/панк/метал група без проблем, ама Мацко рече дека според изборот на фановите Лепа Брена е најбарана :tapp:
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Епа брат шабани полно ќе биде викендов да не сакаш да им донесат нешто што ќе пее на неразбирлив јазик :D
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Абе шо се жалите на музиката , се знае кај лежи најголемиот профит. Не е работата што ни се допаѓа туку кој троши пари.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
se dodeka posotjat ovie glupite turbo folkeri od srbija tesko deka moze da se donese nesto od strana :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom