Пивофест 2012 - 12-15.07.2012

T

Torchyrus

Гостин
Едвај чекав да завршат шабаните и да почне дј-от , а после веќе се беше подруго :)
Иначе ако има некој од Прилеп шо сака да ми помогни да најдам едно девојче нека ми пише пп :)
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Бев на штандот на Скопско, имав супер поглед кон бината. Атмосферата беше добра, барем овде горе... не пуштаа секаков народ. ЏЕЈ е најголемиот СЕЉАК шо постое!!! Немам друг коментар. Жељко покажа уште еднаш дека е класа, а Мирослав Илиќ ме изненади пријатно. За тоа дека можеби е малку шабанарија, точно е. Но, треба да се земе во предвид комерцијалниот дел, впрочем таков ни е народот, барем 90%.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Добра атмосфера имаше, посебно на Жељко. После тоа откако почна DJ-от партали беше, лудници леташе пиво на сите страни.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Тој шо стои пред комбето на Анал5 да му ебам се на штикла шо му оди. Мамицата негова некултурна. А успат му дадов кредит да се јави на едно пијано прилепчанче. И да ви кажам ми рече ако ме задевал било кој низ Прилеп (ми остаи број), да сум го барал Алек-Џаоло, е така да знаете. Успат на железничка имаше тепачки јаки за влегуење во воз.
Другарче ми е овај.... се закаравте ? :D
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Значи ова пивофестофффффф ти бил најголема сељачана собрана на куп.Дури сношти сватив на колку ниско ниво ни е државава и колку потиштен и прост ни бил народов.
Како е можно да се случуваат вакви настани баш кај нас??За да докажеме дека не не бива за ништо освен за јадење смрдено месо, пиење изветреано пиво и слушање турбофолк музика.Толкав настан на кој се покажува најниско ниво на култура, неинформираност, неписменост, немање осет за убаво и неубаво, никаков вкус за музика и никаква мерка за јадење и пиење нема никаде на овој свет, освен кај нас.
Радувајте се тие што имавте среќа да не отидете на оваа собиранка. Јас бев, видов и уште еднаш моја нога нема да стапни на тоа место.
Друже, ти си забеган, ке ти порасне подолг к*рот ако навредуваш се наоколу и етикетираш како сељачаана?
Јас би рекол дека ти си еден од поголемите сељаци што биле на пивофестот.
Пиво фестот бил и ке биде еден од најдобрите евенти што ги има во Македонија. Ако сакаш пиво фест без сељаци, оди во Скопје, таму се граѓани. Наредниот пиво фест не прави гужва во Прилеп, остави ги да уживаат тие што се дојдени за тоа. И да има тепачки и гликози, секогаш позитивните пработи ке преовладуваат за време на Пиво Фестот во Прилеп!
Кој е отиден да ужива, ке си помине убаво, а кој е отиден само за да биде на пиво фестот и да критикува, ке си остане со неубави спомени. :) Eдноставно е!
Кој ке чека уште 365 дена до наредиот Пиво Фест! :pos:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Е баш сакав да го пофалам народов за тоа што во четвртокот на САРС, Дубиоза и останатите музичари, немаше никаков инцидент, ама баш ниеден. Ај ќе си речеш ние не сме забележале, ама немаше ни во медиуми пријавено. Покрај толку помали дечки, толку алкохол да нема никаква тепачка е за секоја почит.

Од друга страна ве читам и за жал вчера сепак имало нешто такво. Штета.
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
475
Поени од реакции
406
Е баш сакав да го пофалам народов за тоа што во четвртокот на САРС, Дубиоза и останатите музичари, немаше никаков инцидент, ама баш ниеден. Ај ќе си речеш ние не сме забележале, ама немаше ни во медиуми пријавено. Покрај толку помали дечки, толку алкохол да нема никаква тепачка е за секоја почит.

Од друга страна ве читам и за жал вчера сепак имало нешто такво. Штета.
После травата штетна била, прва вечер пиво+одлична музика+трава=одлична вечер без инциденти,втора вечер пиво+одлична музика(Џајковски)+трава=одлична вечер без инциденти, вториов дел од ПФ пиво+турбофолк+фолкерска сељачаана=тапа атмосфера зачинета со тепачки :)
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.265
Поени од реакции
3.619
После травата штетна била, прва вечер пиво+одлична музика+трава=одлична вечер без инциденти,втора вечер пиво+одлична музика(Џајковски)+трава=одлична вечер без инциденти, вториов дел од ПФ пиво+турбофолк+фолкерска сељачаана=тапа атмосфера зачинета со тепачки :)
Па по бараше пред бина, вчера а богами и денес ќее атмосфера за седење и пиење. Едноставно е, секој како што сака и кај сака, нема потреба да ја тршиш некултурата од другите ако ја имаат...

Инаку како за трета вечер ТОП!!!
Друштво од десетина машки и 5-6 женски = рамно 150 празни до моментот на сликање а се остана уште саат после тоа, после баш и не бев во состојба за сликање ама гарантирано имаше 180+ :D

 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Е баш сакав да го пофалам народов за тоа што во четвртокот на САРС, Дубиоза и останатите музичари, немаше никаков инцидент, ама баш ниеден. Ај ќе си речеш ние не сме забележале, ама немаше ни во медиуми пријавено. Покрај толку помали дечки, толку алкохол да нема никаква тепачка е за секоја почит.

Од друга страна ве читам и за жал вчера сепак имало нешто такво. Штета.
види, каде што има алкохол има и инциденти, вчера го испраќаме другарот до железничка и пред липа имаше кошкање, лоши на пијанство едноставно, на некој му сметаше фрлањето на пивото во воздух и имаше некоја ситна расправија и тоа беше се што видов, имаше турканици и за влегување во возот. другото се беше ок, е сега нормално е пошо првите два дена имаше помалку народ и поради ситлот на музика според мене се испи помалку, вчера беше денот за пиење а и денеска ќе се пие, ситни тепачки секогаш ќе има на фестивали каде што алкохолот може лесно да се набави :)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Е баш сакав да го пофалам народов за тоа што во четвртокот на САРС, Дубиоза и останатите музичари, немаше никаков инцидент, ама баш ниеден. Ај ќе си речеш ние не сме забележале, ама немаше ни во медиуми пријавено. Покрај толку помали дечки, толку алкохол да нема никаква тепачка е за секоја почит.

Од друга страна ве читам и за жал вчера сепак имало нешто такво. Штета.
Така е на сите свирки, журки и фестивале на/со слични артисти каде што има млада публика, воглавно. Идат да се журкат и убаво да си поминат, на страна тоа кој се има напушено и повеќе напиено, но сите делуваат кул и не прават гужви.

Често пати ми се има мене дешавано на такви фестивали со некој да се чукнете или го закачиш малку во играње, ќе му се извиниш, ќе ти врати со уживај братче... и фурате даље како најдобри другари. Ама затоа кога ќе се симне некој од планина со бела кошула, панталона и бела шпиц кондура, недај боже да му се доближиш или да го погледнеш... тогаш се отиде у курац.

Не можам јас да му кажувам на некој каква музика да слуша и по кои места да излегува, ама кога веќе отишол на таков настан, па однесувај се малку човечки, не си кај тебе на сред село.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Колку беше само најјако,дури сега станувам,до 6 часот по кабарета кафани...
Вечер најјако ќе биде,главната вечер кулминација у пм благодарение на Лепа Брена.Џеј го прескокнав синоќа тотално глуп човек е,Мирослав.И си пееше народно,а Жељко ја отпра 100%,ама Лепа Брена нема да отпоре таа ќе РАСПАЛИ...прво да се соочиме со досадниот (барем за мене) Петар Грашо....А инаку Есма беше супер,а како Кирил никој неможе журка да напрај..све супер :D
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
630
Поени од реакции
109
некој од подобро упатените нека каже страни со слики од пивофестот милион пати не сликаа па да се пронајдеме некаде :)
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Само синоќа 130.000-те посетители кои во Прилеп пристигнале со над 25.000 возила испија 110 тони пиво, а се изеде 39 тони скара
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Жељко, Брена и некој што себе си се вика џеј?
Ај донт тинк соу...него го акнат ристо бомбата и бубрег ќе продадам за да идам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom