Пивофест 2012 - 12-15.07.2012

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.265
Поени од реакции
3.619
Кирил Џајковски направи поголема забава од Дубиоза
Мислам дека кирцава ја здиви публикава особено на Џангл Шадоу и Рејз ап јор хендс на крај.
ТК Wonder :гик:
http://www.youtube.com/watch?v=VgShOqlCSfE
фала за шерингов на видеово, бев тотално лом па само на фб го пуштив не стасав по форуми. Малата е лудница !!! :D




ШИ ИС ДЕ КВИН !!! :D


Крајот на забавата :)


На една слика виновните за лудата забава после 12се ноќта на петок 13ти према 14ти :D

 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Е вечер на Мирослав планирам да се влечам по земја.
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
рамштајн или слипкнот да се донесат наредната година(верувам дека има дечки шо ја разбираат и таа музика,таму се прават најјаките шутки,урлања,едноставно вечер за паметење би било,мислам редно е да не изненадите наредната година со нешто поспектакуларно,за разлика од ова шабаниве од србије! ТАМБС АП!
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Дај бе на Марјан нека му текне да ми ги донесе Pearl Jam, има да го благословувам цел живот :icon_lol:
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.265
Поени од реакции
3.619
рамштајн или слипкнот да се донесат наредната година(верувам дека има дечки шо ја разбираат и таа музика,таму се прават најјаките шутки,урлања,едноставно вечер за паметење би било,мислам редно е да не изненадите наредната година со нешто поспектакуларно,за разлика од ова шабаниве од србије! ТАМБС АП!
А бе сето убо ама таа музика носи млади кои одат по маркетите дента и си обезбедуваат лименки или литар и полски боци па си прават журка пред бина и штандовите не ги ни интересираат. За разлика од тоа таа по тебе шабанарија а јас би го нарекол југо-носталгичарска еуфоруја кај сите родени во 80-тите или претходно буди атмосфера за седење на маса и локање ладно пиво и крш скара од утро до утро. Видиш 20+ евра квадрат некој треба да ги извади за вгодина даде пари пак за штанд во општинска каса. Ако не се знае дека не се врти околу парите бар еден во темава ќе прашаше кај е лесковачка скара годинава ?! Тие 100-150 илјади што ќе дојдат од страна денес а утре може и дупло за да ги видат Мирослав, Жељко, Брена и нарамно Џеј мислиш ќе одат по лименки и шишина во тинекс, тедико, кам, зад участак во дуќанчено, наспроти орка во маркетот или некаде слично... не бе брат ќе се лупнат во новиот 25 тонски штанд на прилепска на пример ќе остават тешки пари така запијани за полапиво пола пена чаши... парите го вртат светот , вртат светот ... како беше песната :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.265
Поени од реакции
3.619

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Чекај абдејт по некоја минута :D
Да не ме има мене на камера секако ДБК ме следи :icon_lol:.
Инаку намерно го оставам фотоапаратот поради некои лични причини.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.265
Поени од реакции
3.619
Да не ме има мене на камера секако ДБК ме следи :icon_lol:.
Инаку намерно го оставам фотоапаратот поради некои лични причини.
Во главно на се мое од четвртокот нема никаква слика само “урлање“ и скокачко шуткачки движења :D
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Кирил Џајковски направи поголема забава од Дубиоза
Мислам дека кирцава ја здиви публикава особено на Џангл Шадоу и Рејз ап јор хендс на крај.
ТК Wonder :гик:
http://www.youtube.com/watch?v=VgShOqlCSfE
Немав време овој пат да одам али ако одам одам само за Кирил и компанија...:cuc: другото ми е тапа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom