Пиволенд 2009 (17.-20.09.2009)

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Epteen ubavo sum si pominala vcera se istransav ko na trista drogi da bev:vozbud: :) bi mi bilo milo da znaev uste koj naprai toolku ubavo da si pominam :) :toe:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Мала забелешка само процедурално...ми се допаѓа концептот на фестивалот но не и изборот на музиката...подобро е да го направат како Exit со повеќе стејџа за различни стилови а не ко ментален со слушалици сам да се тресеш,значи има реге стејџ нема клабинг :tapp: дај ти се молам,ако треба и петиција ќе пишеме за догодина...ја,вотка,сусич,бушав и остали почитувачи на клабингот :pos:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
Хаха Земо, ова со слушалиците е сеа ИН насекаде низ светов. Во Романија мислам беше, цел фестивал беше на слушалици (немаше звучници големи).
А за стејџовите, па дааа, убаво ќе биде да се изделат рутс стејџ (реге, џангл, олд скул рап) и теЧно стејџ кај што ќе фуче течно цело време, а не ко оваа година само еден ден.

Сепак добра работа е што фестивалов фаќа континуитет, така да можеме да пишуваме мејлови на адресата на организаторот цела година, кај и да е ќе мора да ги прочита. Ако склопиме интересни предлози, верувам дека ќе ги имплементираат.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Па и не само течно, да се предложи и трансче, иаме одлични дј и артисти у македонијава... тек тогаш да се осети dance arena.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Супер си поминав, се на се добро беше, убаво би било кога почестo би се правеле онакви работи на кале :smir: Се собравме дружина, кајганџии, пивце, ок освен јас, како антиљубител на пиво морав да пијам кока кола, ко некој изрод. -.-
 

RainMaker

Д Хантр
Член од
21 август 2008
Мислења
89
Поени од реакции
3
Вечер на ПиЕмЏи.

Треба да е добро :))

Него вчера Exotist и Бастиан не ми го направија меракот, првиве премногу напнаа со таква музика "насабајлечки" што се вика, а вториве не ја исвиреа "Мајка му на Дени".
Али ипак, да глеаш 4 хед-бенга е јако искуство.
Се согласувам, требаше покасно да ги стават тие бендови (и боље атмосфера, повеќе народ ќе имаше, повеќе друштво за хед-бенгање), ама сеа..бидна.:wink:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Нај Шмек фестивал у Македонијава! Одлично беше се. Лудо си поминав на Психомодо поп, Откачив ко прав циган на Есма и компанија (свака част на Есма), Трзав и мешав со шмекерици на Агушеви оркестар и бев у свој елемент на Стерео МЦс...се на се уз испиени многу пива ОДЛИЧЕН ПОМИН! Имаше пива, имаше жени, имаше добра музика....буквално се што му треба на еден млад човек :) Браво Пиволенд! Догодина пак.
:smir::smir:
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Леј види па јас ќе ти реплицирам на тебе хахахаха :) Супер беше и незаборавно си поминавме! А сега назад на Једина :)
Хаха, аман со таа Једина, што и фали на жената? :) Се надевам дека ќе те испраша неделава, хехехе.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Fenomenalno sum si pominal bre!!! A toa slusalkite se glupa stvar, i ja ne si gi dadov 100te denara za toa. Trubaci bre, Agusevi, ebate veselbata so ja aknavme!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom