Пиволенд 2009 (17.-20.09.2009)

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Некој да не има информација за тоа кога ќе се одржи оваа година пиво ленд и дали воопшто ќе има, зашто нема никакви инвормации на интернет... барем јас не најдов.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.352
Поени од реакции
788
Па за некое време требаше и собиранка да се прави. Знам во Ало Ало таа се падна таман за третиор ден од пиволенд.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
ПИВОЛЕНД.

Ајде, нека има само :)))
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.161
Поени од реакции
195.276
Ќе има собиранка бе, а за Пиволендов не знам. :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.964
Поени од реакции
361
Дај боже да има пак . Лани ми беше One-of-the-best-times-ever-period.
Пиење + Скара + Дружење ... Јеботе , може ли да е боље?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Дај боже да има пак . Лани ми беше One-of-the-best-times-ever-period.
Пиење + Скара + Дружење ... Јеботе , може ли да е боље?
Замисли Слаткар на Пивофест настапува :))

Него, мора да има, лани беше хит - само некако слабо со најавиве...
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Замисли Слаткар на Пивофест настапува :))

Него, мора да има, лани беше хит - само некако слабо со најавиве...
Па и јас мислев дека традиција имаат намера да го прават и да им покажат на Прилепчани како изгледа пиво фест:baeh:, ама слабо со најави нешто оваа година.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.981
Поени од реакции
5.721
Па и јас мислев дека традиција имаат намера да го прават и да им покажат на Прилепчани како изгледа пиво фест:baeh:, ама слабо со најави нешто оваа година.
Ќе одиме заедно. Знаеш мразам Крали Марко само Скопско пијам :smir:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.981
Поени од реакции
5.721
Хехе ако има оваа година частам едно скопско за муабетот. :)
Убаво ќе е пошто ќе сме веќе на некоја тврдина (на Кале) а не пак луди идеи да ни паѓаат на памет :pos2:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.964
Поени од реакции
361
Замисли Слаткар на Пивофест настапува :))

Него, мора да има, лани беше хит - само некако слабо со најавиве...
Нека настапува он , една вечер вака-така мора пауза од пиење .. :pipi:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.659
Поени од реакции
5.258
Ахх... мора да има, па рок продокот Канго лично го благослови фестивалот, и воедно побара зет за својата најмала ќерка!

Последен пат кога имав контакт со луѓе од градско собрание кажаа дека сите манифестации што биле планирани од страна на екипата на Трифун ќе бидат реализирани оваа година.

Се фрлиф на гуглање наоколу...никаде нема инфо за оваа година. Во краен случај ќе покренеме петиција и штрајк пред бараките на градското собрание :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.521
Лани беше на почетокот на Септември и одлично беше мислам имаше многу луѓе, свирки се надевам пак ќе има годинава ако не се лажам траеше една недела.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.084
Поени од реакции
23.959
Штета ако нема пак, а не ми се верува дека ќе има оти лани беше актуелен и фино поткрепен медиумски целиот настан и тоа од поодамна во летото.
додуша и ако има најверојатно ќе биде некоја импровизација со локални изведувачи и слично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom