Пешачење...

E

elena.

Гостин
Редовно пешачам, ретко користам такси. Моето омилено хоби, хаха :icon_mrgr
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Па секој ден пешачам..од школо до дома..Велешка работа..живеење на рид..то је
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Нешто креативно, а? Можеби начинот на кој одиме...
Јас на пример, секогаш тргнувам со лева нога :)
А вие?
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
pesacenjeto e neophodno...(y)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.109
Поени од реакции
819
Сакам да пешачам, но не со друштво.
Секогаш шетам сам, со слушалки на уши, и тоа строго по убави населби. Досега ги имам прошетано речиси сите во близина, почнувајки од Капиштец, Козле, Карпош, Влае. Еднаш сакав и во Пржино ама GPS-от ме издаде и ме однесе во слепа уличка каде веднаш се избаци еден полицаец прашувајќи ме што барам тука (ваљда стигнав до некоја амбасада).

Еднаш своеволно во темници се искачив до таа населбичката до Трнодол (и` го заборавив името) и ептен ми се бендиса, башка има прекрасен поглед кон Скопје.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.730
Dodeka bev bez pc denovive, negde po 20 km dnevno peshacenje ... a sea do prodavnica me fakja mrzata :tapp:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
- само не се гледа дали има “нокшир“ наместо седало
е на овој не му е волкав вратов (читај газо)
од качамак со мукеница или тупеница со расолница
што ли ждере пустиот ко каца е .......................
-------------------------------------------------------------------------------
пешањење - Гази Баба - во центарот на градот
со одлични,прекрасни патеки,сенки,шума,ладна вода,справи за вежбање,
клупи и маси на повеќе места,покриени куќички-летниковци,ливади и
игралишта и за жал многу малку посетена - пешачена оваа убавина иако е
од сите страни населена, ретко ќе видите повеќе народ,деца или младина.А местото е одлично и пружа целодневна разонода и одмор.
Нема никаква чуварска служба па затоа и од кај страната на Чаир е веќе
шумата испосечена а куќите влегле во заштитениот појас.Таков е нашиот
однос кон овие бели дробови на градот кој полека пропаѓаат.Така брзо
пропадна и шумата во Хиподром ја испосекоа гадови ја продадоа сега
е жална празнотија на тоа место.Се сеќавате на оние големи дрвја и сенки пред старата “петла“ на влезот на градот,дење беше дури и темница и цел стар автопат под сенки го има на некои снимки.
Посете те ја ГАЗИ БАБА и прошетајте - пропешачете неколку км.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Ја редовно од Маџари до Хиподром кај стазите и коњачкиот клуб пешачам а почесто одам со точак и на кружните тревнати стази трчам.
Има две стази едната е помала околу 900 метри а поголемата е 1500 метри.
Ја кога сум сам на малата пешачам трчам 6 круга со склекови и стомачни помеѓу кругови а со друштво кога сум пешачиме на големата стаза и баш е фино.
Тивко мирно, нема народ, ако се погодиме така 4-5 луѓе да трчаат или да пешачат и што е најдобро од сите страни природа е, дрва и трева, ниедна куќа не гледам, баш како на некој селски ранч да сум, поготово такво е чувството кога ке ги шетаат коњите или кога ке ги тренираат. Милина, треба секој што е во близина да појде да прошета, ек се наполни со позитивна енергија и ке се оттргне од секојдневната градска гужва и бучава.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Земав од тие стаповите, уште да погледнам техниката како иде на You Tube и тоа. Nordic Walking нешто. :D
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Земав од тие стаповите, уште да погледнам техниката како иде на You Tube и тоа. Nordic Walking нешто. :D
абе дечко ти си антички македонец требаше меч,штит и сариса да порачаш така да пешачиш 100 километри денот........
шала на страна не ти требале ни стапови ни ништо,само волја,желба,услови(пожелно е во природа негде по ридчиња каде има шума и вода),добро друштво..........фати прилично жешко и не е баш за пешачење онака со ќеиф,инаку кога се подобри временските услови пешачам низ градскиот парк,преку тумбе кафе,па до месноста викана смолево каде некогаш постоело село,а сега има црква св.атанас каде има зеленило,клупи и одлична вода за пиење.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
абе дечко ти си антички македонец требаше меч,штит и сариса да порачаш така да пешачиш 100 километри денот........
шала на страна не ти требале ни стапови ни ништо,само волја,желба,услови(пожелно е во природа негде по ридчиња каде има шума и вода),добро друштво..........фати прилично жешко и не е баш за пешачење онака со ќеиф,инаку кога се подобри временските услови пешачам низ градскиот парк,преку тумбе кафе,па до месноста викана смолево каде некогаш постоело село,а сега има црква св.атанас каде има зеленило,клупи и одлична вода за пиење.
LOL, сега си собирам опрена иначе порано секој ден од ЃП до Центар и назад. Да не зборам колку пати од кај бившата од Центар сум се враќал дома во ниедно време за да не плаќам ни такси ни автобус. Иначе немам друштво за ова, сега гледам нешто по Facebook да не се собираат, а сум испуштил еден евет вчера. :(

Иначе оние челни лампи знае некој тоа каде има и шо пари се? P.S. Ако иде некој во Џамбоо нека провери за мене. :D
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
LOL, сега си собирам опрена иначе порано секој ден од ЃП до Центар и назад. Да не зборам колку пати од кај бившата од Центар сум се враќал дома во ниедно време за да не плаќам ни такси ни автобус. Иначе немам друштво за ова, сега гледам нешто по Facebook да не се собираат, а сум испуштил еден евет вчера. :(

Иначе оние челни лампи знае некој тоа каде има и шо пари се? P.S. Ако иде некој во Џамбоо нека провери за мене. :D

Зави си за што ти треба челна ламба... имаш пазарски од 150 денари па се до профи кои коштаат 300$ ++
 
B

babsyy

Гостин
Секој ден си пешачам по ~ 2 саати, си пуштам музиче, трчам и пешачам наизменично. Супер е, по малку уморува, ама па спиењето после долго пешачење - прајслес. =))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom