Пенкала

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
Не е битно какво е, само да го имам кога ќе ми притреба и да пишува, нормално.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Ама воопшто не ми е важно дали е убаво пенкалото или не,не купувам убави пенкала,од оние најобичните во книжарница колку беа 10-20 денари максимум.
Важно е да пишува,друго ништо.
 

Маск

Дали?? :O
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.322
Поени од реакции
1.782
Повеке сакам да пишувам со пенкало отколку со молив
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Преферирам убави пенкала.Можеби е малце глупо за некој,голема работа какво е пенкалото,ама јас прилично им придавам значење на ситниците и кога купувам,купувам и убави пенкала и тетратки и слично:)Некако неможам да пишувам со тие глупавите пенкала,ептен светли што се,не се ни гледа кога пишуваш.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
225
овие се моите најомилени пенкала што мерак ми е со нив да пишувам!
а ове штета што повеќе ги нема каја нас убаво пишуваа!


 
Член од
21 април 2006
Мислења
7.498
Поени од реакции
4.291
Само да не П-Р-Е-К-И-Н-У-В-А ...ц ц ... понекад ги горам на врвот:pos2:

Иначе најбоље ми се оние со повеќе мини.. да има црвена-зелена-црна и тако даље/
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Сакам пенкала што пишуваат убаво, читко и течно, а не оние што треба да ги стискам за да напишам обичен збор. Изгледот ич не ми е битен.
 

Enis_gv

Dictator.
Член од
17 март 2009
Мислења
353
Поени од реакции
9
Пенкало во животот немам купено...Земам од Кладнилници...:vozbud::pipi:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
161
NE obrnuvam mnogu vnimanie so kakvo penkalo pisuvam, bitno mi e samo da ne prekinuva i da ne razmackuva.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Од шкоолто се купував по 3-4 пенкала и ке дадам на некој едно пенкало и другден не го враќат, па после другиот ден и друг ке потере и така ми ѓинат пенкаалта:drk::tapp:
 

lidu6

искусен форумџија
Член од
8 јуни 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
xexe у опште не ми е важен изгледот на пенкалото...само да биде угодно за држење(тенко) и сино да пишува:salut:
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Порано ептен обрнував внимание, ко колекционер бев, во сите бои имав, цртав со нив многу.Денес гледам пенкало да е и да не го размачка тоа шо го пишувам, не ми е битна дебелината, ни бојата.Поубаво ми е со молив, па можда и затоа не обраќам внимание на изглед, угодност, боја...
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
183
овие се моите најомилени пенкала што мерак ми е со нив да пишувам!

Вакво иам скроз исто, само тиркизно, добар впечаток остава, на пример ко за на испит:pipi:
вакво и само вакво, други пенкала не поштујем!
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Mnogu se vrzuvam za penkala i upalaci.
Ne gi sakam skapite ama poseduvam nekolku seta skapi office penkala vo kombinacija so tenkominec i dva odlichni upaljaci.
Chuvam edno penaklo vekje podolgo vreme i toa mi e najdrago.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.909
Поени од реакции
462
Пенкало ко пенкало, битно е да врши работа и да не мачка кога пишуваш. Инаку си имам две колоквиумски со кои пишувам секогаш кога полагам, ама едното го позајмив на студентски и потоа не ми го вратиа така да веќе не давам:). Во основно не тераа да пишуваме со оние на патрони и имав Рекспен ама воопшто не ми се допаѓаа. Кај е тоа за дете:toe:. Имам неколку убави пенкала но најчесто пишувам со кои стигнам, освен како што реков за колоквиум:icon_lol:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom