Пенкала

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Kolku sakate ubavi penkala?
Kolku koristite ubavi penkala?
Kolku obrnuvate vnimanie na toa?
Mojot odgovor e mnogu! I toa e eden od podarocite shto najmnogu me raduva, chak duri i si imam srekni penakla, i najsikreno go gledam so potcenuvanje nekoj ako neshto mi napsihe da recheme so penaklo od onie '3 za 20' shto se! Nekako mnogu odvratno mi deluvaat!
I dajte da vidam shto korisite!
Predhodno imav ubav Parker ama go dadov poklon, a sega si go imam srebreniot 'Senator'- Venetia Rollerball
http://www.senatorpen.com/set_execpens.html

Samo bez reklamata od Ferarri!
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
па не ценам баш некои си скапи пенкала, но си сакам убаво да ми пишува пенкалото
а имам еден другар шо ке најт од пенкало све деформисвит, им стават штрафој хаха, ги виткат, ги отклопвит и составуват нови абе легенда е ќовекот немат шо:pos2::pos2::pos2:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
па не ценам баш некои си скапи пенкала, но си сакам убаво да ми пишува пенкалото
а имам еден другар шо ке најт од пенкало све деформисвит, им стават штрафој хаха, ги виткат, ги отклопвит и составуват нови абе легенда е ќовекот немат шо:pos2::pos2::pos2:
Da! I sigurno koga e ladno duva u cefcheto za da pochne da pishuva penkaloto, taka?
:toe::smir:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
За пенкала...Глеам убаво да ми пишуваат,а не да ми откажат на сред тест ебаго!! Само тоа,а за друго не обрнувам многу многу внимание,иако би сакал едно такво убаво поскапо пенкало...Ај ај ќе си купам и јас ќе вииш ти :pos:
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
па не ценам баш некои си скапи пенкала, но си сакам убаво да ми пишува пенкалото
а имам еден другар шо ке најт од пенкало све деформисвит, им стават штрафој хаха, ги виткат, ги отклопвит и составуват нови абе легенда е ќовекот немат шо:pos2::pos2::pos2:
Абе Даре дан мислиш случајно за Несторон? :pos2::pos2:
Стварно е легенда. Иначе до 8мо секој втор негов збор на час беше "Леле пак летна федерчето, дај брат те молам дај ми го кај десната нога ти е":pos2:

Иначе сите мој пенкала шо ги имам ова година се од Sport life, Premier i Joker(кладилници од Охрид).
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Па порано повеќе ги користев и навистина ми беше лезет да имам убаво и квалитетно пенкало. Паркерчиња највеќе. И да, и јас како и Џингис на некој начин имав суеверие околу тоа дека некое пенкало ми е среќно.

Последниов период многу ретко ги употребувам, само ако треба негде потпис да се стави. Се што пишувам е или на компјутер или со "пенкалце" за тач скрин.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Не обрнувам многу внимание на тоа што марка е пенкалото само гледам да ми пишува добро. А инаку и јас си имам пенкала кои ми носат среќа, колку носат - не знам, ама тоа е....
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Сакам убави пенкала, ама ретко ги користам.
Битно ми е и убаво да пишува и да има убав мирис, да ти е мерак.
 

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Многу сум цепидлака за пенкала. Дур почнав да пишувам нешто, ќе испробам пеесе пенкала дур го најдам тоа шо ми се свиѓа. Сакам пенкала што пишуваат тенко, али со обично мастило (конвенционална мина), не оние со ептен течно мастило, шо оставаат трага на 5 страни под таа на која си пишувал.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ги сакам тие што имаат пријатен мирис и убаво што пишуваат...Не сакам да давам многу пари за едно пенкало зашто кога-тогаш ќе откаже и не ми е толку битно кој марка е.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Па не обрнувам многу внимание на изгледот на пенкалата, само сакам убаво да лежат и да пишуваат убаво, да лизгаат :)
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Си имам едно среќно пенкалце (и стварно мислам дека ми е среќно) кое е најобично само пишува на него дуна компјутери и го кристам веќе година и нешто ми го даде другарка која работи таму,не обрнувам многу многу внимание какво е и дали е скапо само убаво да пишува,но би сакал да имам едно така поубаво и поскапичко пенкалце :pipi:
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Не ми е нешто многу важна марката на пенкалото и дали е скапо или не. Уживам да пишувам со оние кои тенко пишуваат, никако не бледо и кои имаат убав и пријатен мирис.
Многу често ми се случува некаде да ги заборавам, изгубам и сл, па поради тоа ако е марка ќе ми биде мака.
 
Член од
27 октомври 2007
Мислења
10
Поени од реакции
1
Penkalaa :vozbud: Obozavam penkala...porano mi bese hobi da imam sobiram penkala i da imam sekakov vid :pipi:Inace sega ne gledam penkaloto da e marka,tuku da pisi ubo,i dolgotrajno ne nekoe FUSH ...imam merak za penkalca...si kupvam vo sekakvi boi,mirizlivi,sekakvi ...tetratkite ludila mi se od tie penkalata :D
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Сакам убави пенкала, ама најбитно ми е да ми биде меко додека пишувам, пошто после ме болат прстите и да пишува убаво без премногу мастило, сакам подебели пенкала зашто кога имам поголеми нокти ми се кршат од тенки пенкала:pipi::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom