Патување и одмор во Дубаи

Член од
8 октомври 2014
Мислења
488
Поени од реакции
291
Член од
17 јануари 2011
Мислења
485
Поени од реакции
186
како е со визи сега за дубаи? онлајн апликацијата бара 175$ и е до 72ч.

има ли кај нас некаде да се извади за поефтино?

Помини низ поголемите агенции, ќе ти извадат за 80 еур за неколку дена :)
 
Член од
14 октомври 2015
Мислења
42
Поени од реакции
23
Eve ti online od siguren izvor 80USD za 14 dena:
https://www.musafir.com/Visa/dubai-visa
Колку е сигурно ова и како иде процедурата?

Ме буни следново:
What do I need to apply
  1. A copy of guarantor's passport's first, last and visa pages
  2. A copy of your Emirates ID
  3. A copy of each visitor's passport's first and last pages
  4. Each visitor's passport-size photograph, taken against a white background
  5. Each visitor's passport should have a minimum validity of 6 months
  6. If the visitor is your spouse, the same must be mentioned on your passport
  7. Additional cash deposit of up to AED 5,000 may be required for certain visitors (not applicable for family visas*).
Инаку најефтино во агенција е 110 евра колку што прашував само за виза, а ако идеш преку нив (авион и смештај) ти е 80-90 зависи.
 
Член од
14 октомври 2015
Мислења
42
Поени од реакции
23

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
785
Поени од реакции
523
Вадам визи за УАЕ за 100 еу за 30 дена!
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.040
Поени од реакции
6.845
Читав на темава за визи, ама последното мислење е 2018 год.
Има некоја промена околу вадењето визи?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.040
Поени од реакции
6.845
Ми требаат информации и за јавниот транспорт? Каков билет е најдобар за туристи за една недела?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.040
Поени од реакции
6.845
До толку ли бе нема некој да помогне?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.040
Поени од реакции
6.845
Бев на возење по тие дуните и во некое арапско село во пустината. Не знам дали се рачуна како сафари :D
Sto cena plati otprilika i so koja agencija?
Sega razgleduvam niz tie podobro rangiranite i cel paket im e okolu 150 eu po lice... izgor.
Автоматски споено мислење:

edit: najdov i za 60 dolari preku OceanAir travels, stvarno nekoi agencii preteruvaat..
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.826
Поени од реакции
2.866
Sto cena plati otprilika i so koja agencija?
Sega razgleduvam niz tie podobro rangiranite i cel paket im e okolu 150 eu po lice... izgor.
Автоматски споено мислење:

edit: najdov i za 60 dolari preku OceanAir travels, stvarno nekoi agencii preteruvaat..

ke najdes i za 15 i za 1500e na lice mesto. zavisi sto sakas. predvecernite safarinja se poefini i traat nekolku saati, sabajleckite turi se obicno celodnevni... zavisi sto sakas, kamila ili dzip, sakas selo i beduini ili oaza so egzoticno show...
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
3.654
Поени од реакции
6.257
Sto cena plati otprilika i so koja agencija?
Sega razgleduvam niz tie podobro rangiranite i cel paket im e okolu 150 eu po lice... izgor.
Автоматски споено мислење:

edit: najdov i za 60 dolari preku OceanAir travels, stvarno nekoi agencii preteruvaat..
Не знам колку беше бидејќи бев во организирана посета од фирма.
Според мене не е нешто посебно доколку навистина кошта толку многу. Мој предлог е да поминеш еден ден во стариот дел на Дубаи, кај пазарите, и да се возиш со тие старите кајчиња. Мене тоа ми беше многу поубаво искуство од пустината.
 
На врв Bottom