Патување и одмор во Дубаи

Член од
12 мај 2008
Мислења
249
Поени од реакции
148
Во септември одиме. Картата е прилично намалена сега со fly dubai е 300/400евра
....а и сега (септември) ke има попуст--карта за двајца третиот оди гратис--.
 
Член од
28 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
100
Ќе патувам авионски во азија со трансфер во Дубаи. Ако некој може да ми каже дали ми треба трансфер виза за Дубаи, дали може да се извади на аеродром и колку пари е. Исто така за враќање повторно одам преку Дубаи и дали и по вторпат ќе треба да вадам трансфер виза?
 

Mile Vuna

Majstor
Член од
21 јули 2011
Мислења
66
Поени од реакции
83
Ќе патувам авионски во азија со трансфер во Дубаи. Ако некој може да ми каже дали ми треба трансфер виза за Дубаи, дали може да се извади на аеродром и колку пари е. Исто така за враќање повторно одам преку Дубаи и дали и по вторпат ќе треба да вадам трансфер виза?
Ako si samo transfer u Dubai ne ti treba viza.

Odma od avion ides u avtobus sto te vodi na terminal. Odma stom ulegnes na terminal idi PRAVO nikako desno. Pravo pred tebe odma e Free Shop. Tamo mozes da sedis kolko sakas. Posle ke gledas na ekran za naredan let i odma na Gate. Isto e i za vrakanje.
P.s. Ako imas mnogo vreme za cekanje, ke ti preporucu da ides u Lounge Bar : za malko pare ke se odmoris, rucas, pies (neograniceno) a ima i tus. Pa odmoran da ides na naredan let.
Pozdrav
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.568
Поени од реакции
395
Блиц прашање:

Дали треба виза за Дубаи за бугарски државјани? Дали некој имал вакво искуство?
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
12.931
Поени од реакции
2.226
Последно уредено:

AleksandarT

Reckless
Член од
16 ноември 2005
Мислења
178
Поени од реакции
9
Блиц прашање:

Дали треба виза за Дубаи за бугарски државјани? Дали некој имал вакво искуство?
Не треба, само авионската карта земи си ја на Бугарскиот пасош.
:)
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
12.931
Поени од реакции
2.226
Еве преди две недели се вратив от ОАЕ и ке ви постирам малце слики


От Бурдж Халифа


Залез над Персиjскиот залив


Фонтаната


Бурдж Халифа


Во Дубаj Мол


Марината


 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
12.931
Поени од реакции
2.226
Абу Даби


От Автобуската


Гледка от мола на Емиратите
От дворецот на Емиратите - тоа е 7* хотел


Един от влезовете


Внатре


Надворе беше многу жешко и пивме следобедното капучино во дворецот.

[DOUBLEPOST=1434541019][/DOUBLEPOST]Джамијата Шејх Заед


Ако некоj има прашаниja...повелете. :)
 
Член од
5 август 2013
Мислења
26
Поени од реакции
2
Се изгледа неверојатно ајде пиши ако си бил на екскурзија колку те чинело со која агенција што како и на мене ми се оди па да знам како оди процедурата.
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
135
Aj kazete kako do viza za dubai,sakam da letam preku wizzair,imam privatno smestuvanje. Pomos!
 

Themacedon

ViXa
Член од
16 август 2009
Мислења
154
Поени од реакции
73
како е со визи сега за дубаи? онлајн апликацијата бара 175$ и е до 72ч.

има ли кај нас некаде да се извади за поефтино?
 
На врв Bottom