Патување во Египет

Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
На Синај немој да одите.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
za huragda zvonevme, kazaa deka se e popolneto, zatoa prasuvam koj period nie uplativme za 16 rusite gi imaat napolneto hotelite, a ako nekoj e tamu ili biil sezonava, neka napise, kako pominal i dali ima nekakvi problemi
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
za huragda zvonevme, kazaa deka se e popolneto, zatoa prasuvam koj period nie uplativme za 16 rusite gi imaat napolneto hotelite, a ako nekoj e tamu ili biil sezonava, neka napise, kako pominal i dali ima nekakvi problemi
Не заебај се пополнато? (n)
Сакав од 16-ти, ццц...

Прашав во агенција ми рекоа да појдам ќе сме се договореле.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Не заебај се потполнато? (n)
Сакав од 16-ти, ццц...

Прашав во агенција ми рекоа да појдам ќе сме се договореле.
odi ako mislis da odis, moze nas takvi filmovi ni pravea, imase mesto vo eden 4 zvezdi, nie sakavme vo hilton, a drugite so se 5 zvezdi izgor. pa se pomirivme so ovoj sto ni go ponudija, javi si se ti, moze da ima slobodni. ako odis kazi mi so familija (deca) ili? ili jas sum najulav od site so deca so trgam natamu, inaku imam cela programa kade ke se odi, malku soleno ke ispadne ama, nema vtor pat da odam egipet
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
odi ako mislis da odis, moze nas takvi filmovi ni pravea, imase mesto vo eden 4 zvezdi, nie sakavme vo hilton, a drugite so se 5 zvezdi izgor. pa se pomirivme so ovoj sto ni go ponudija, javi si se ti, moze da ima slobodni. ako odis kazi mi so familija (deca) ili? ili jas sum najulav od site so deca so trgam natamu, inaku imam cela programa kade ke se odi, malku soleno ke ispadne ama, nema vtor pat da odam egipet
Немам се уште деца, а да имам искрено не би ги носел :icon_mrgr:
Гледавме хотели со 3 и 4 ѕвезди ол инклузив 345 и 355 евра. Овие од 3 не ме бендисуваат, имаше еден со 4 ѕвезди солиден, па ќе видиме.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
regina e poskap,a i ni rekoa deka nema mesto, od kade sega im tekna regina??? razgledaj go i ovoj palacio, dosta atraktiven mi se gleda, jas go gledav i na tripadvizor gi citav i komentarite a i na facebook profilot sto im e dosta soliden izgleda
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Vcera se vrativme od hurgada i go preporacuvam na site, sto se za aktiven odmor. Gledajte samo da ne spiete do kasno oti nema vreme za se! Bev so deca 6 i 4 godini taka da bezbedno e ne e toa sto se pretstavuva, kakva turcija kakva grcija za ovie pari ova e nesto mknogu evtino
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
150
Поени од реакции
251
што има на Синај ? Зошто да не се оди?
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Vcera se vrativme od hurgada i go preporacuvam na site, sto se za aktiven odmor. Gledajte samo da ne spiete do kasno oti nema vreme za se! Bev so deca 6 i 4 godini taka da bezbedno e ne e toa sto se pretstavuva, kakva turcija kakva grcija za ovie pari ova e nesto mknogu evtino
Наредна година доколку сум жив и здрав би сакал да ја посетам Хургада.
Кажете ми цени, смештај, продавници, пирамиди, Луксор, Ларнак, Долината на кралевите итн, камили, Гиза, Кеопсова итн :)
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.899
Поени од реакции
1.732
Наредна година доколку сум жив и здрав би сакал да ја посетам Хургада.
Кажете ми цени, смештај, продавници, пирамиди, Луксор, Ларнак, Долината на кралевите итн, камили, Гиза, Кеопсова итн :)
Хургада е супер ,најдоброто море ,ако одиш фамилијарно со деца овде е супер Waterworld Makadi Beach турчин е газда на многу хотели тука безбедноста е на високо ниво,
ако сакаш да одиш од таму за Луксор ке ти напишам број од такси компанија Копти се -супер,ке ти дает уба цена ,ако знајш англиски Џорч таксистот ке ти објаснит све .
Јас пак планирам да одам на црвено море.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Хургада е супер ,најдоброто море ,ако одиш фамилијарно со деца овде е супер Waterworld Makadi Beach турчин е газда на многу хотели тука безбедноста е на високо ниво,
ако сакаш да одиш од таму за Луксор ке ти напишам број од такси компанија Копти се -супер,ке ти дает уба цена ,ако знајш англиски Џорч таксистот ке ти објаснит све .
Јас пак планирам да одам на црвено море.
Пиши ми ги во ПП дополнителните информации. Поздрав.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Хургада е супер ,најдоброто море ,ако одиш фамилијарно со деца овде е супер Waterworld Makadi Beach турчин е газда на многу хотели тука безбедноста е на високо ниво,
ако сакаш да одиш од таму за Луксор ке ти напишам број од такси компанија Копти се -супер,ке ти дает уба цена ,ако знајш англиски Џорч таксистот ке ти објаснит све .
Јас пак планирам да одам на црвено море.
Веќе уплативме за во Египет во хургада па ме занима од човек што бил да ми каже некој соцет за посета како е со цените, такси превозот, дали може да се изнајми возило, на што треба да се пази и слично.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не заборавајте дека Еѓипќаните не сакаат туристи и се најлоши према туристите од сите држави во светот, така да, по смирено однесувајте се кон нив.
Женски лица не е препорачливо да патуваат сами низ Египет исто така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom