Парфеми

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Имам еден проблем, може ли да ме советува некој кој парфем е поубав..
J'adore од Dior или Euphoria од Kelvin Clain?
ако може некое девојче кое ги има пробано парфемиве да ми даде совет кој парфем е поубав за поклон :)
Euphoria дефинитивно!
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
ми го донесоа за роденден, го има во тоа парфимеријата на тинекс што е, околу 1200 е мислам
--- надополнето: 10 јануари 2012 во 01:03 ---
Имам еден проблем, може ли да ме советува некој кој парфем е поубав..
J'adore од Dior или Euphoria од Kelvin Clain?
ако може некое девојче кое ги има пробано парфемиве да ми даде совет кој парфем е поубав за поклон :)
--- надополнето: 10 јануари 2012 во 01:12 ---
иначе моментално користам Dolce & Gabbana The One и Antonio Banderas - Seduction in black, го имам и Ascendant од Орифлејм, а пред месец-два го потрошив Pure од Hugo Boss.
--- надополнето: 10 јануари 2012 во 01:19 ---
иначе ако некој сака било кој парфем, можам да нарачам, се разбира по набавна цена...
Јас ги љубам и двата, ама појќе би за Еuphoria.Битно шо и да одбериш немат да згрешиш:giggle:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Go dobiv poklon i mnogu si go sakam :pipi:

 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Го има ли негде овој модел на сликата што е ? Јас имав поклон од странство ваков, ми се потроши , и после неможев да најдам ист таков овдека , све други пакувања и мирисот е различен. Иначе фантастичен парфем :)
 
Член од
4 јануари 2012
Мислења
21
Поени од реакции
0
Го има ли негде овој модел на сликата што е ? Јас имав поклон од странство ваков, ми се потроши , и после неможев да најдам ист таков овдека , све други пакувања и мирисот е различен. Иначе фантастичен парфем :)
Незнам јас го купив од free shop , од тука не сум го зимал. Ама таму има попусти само да дознаеш кога се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom