Парфеми

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.966
Платинум од Орифлејм. Го користам година дена негде и не планирам да го менувам во скоро време, има неверојатно добар мирис.

55.jpg
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Платинум од Орифлејм. Го користам година дена негде и не планирам да го менувам во скоро време, има неверојатно добар мирис.

Прегледај го приврзокот 38743
Цена???


Иначе една шо работи во парфимерија ми даде тестер David Beckham Homme парфем....Аооооооо секс е парфемот..ми идеше да го испијам
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.966
Цена???


Иначе една шо работи во парфимерија ми даде тестер David Beckham Homme парфем....Аооооооо секс е парфемот..ми идеше да го испијам
Моментално е 800 ден со попуст, иначе бил 1200.

Овој со Бекам во која парфимерија го ѕирна?
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666


...

одличен парфем за овај зимски период
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Како се препознава неоригинален мирис од оригинален?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Се осеќа по тоа за колку време ќе ти изветрее мирисот од неоригиналниот. ;)
Повеќе мислев на тоа, кога ги имам и двата во рака и сега како ќе го препознаам неоргиналот. Еве нека се во исто шишенце, нека биде шишенце од тие за точење. Ме интересираше дали така може да се препознае.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Повеќе мислев на тоа, кога ги имам и двата во рака и сега како ќе го препознаам неоргиналот. Еве нека се во исто шишенце, нека биде шишенце од тие за точење. Ме интересираше дали така може да се препознае.
Е не знам до толку да ти кажам. Некој сигурно ќе ти каже ако знае на форумов мада мое мислење дека тешко можеш да препознаеш оригинал од неоригинал.
 
П

Пепси_

Гостин
Како се препознава неоригинален мирис од оригинален?
Мирисни ги оригиналот и фејкот ќе видиш....кој како мириса и колку трае....по инаку незнам :D

а ќе заборавев....по скапиот е оригинал :pos:
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Колку е овој парфем и каде може да се најде ? позз
ми го донесоа за роденден, го има во тоа парфимеријата на тинекс што е, околу 1200 е мислам
--- надополнето: 10 јануари 2012 во 01:03 ---
Имам еден проблем, може ли да ме советува некој кој парфем е поубав..
J'adore од Dior или Euphoria од Kelvin Clain?
ако може некое девојче кое ги има пробано парфемиве да ми даде совет кој парфем е поубав за поклон :)
--- надополнето: 10 јануари 2012 во 01:12 ---
иначе моментално користам Dolce & Gabbana The One и Antonio Banderas - Seduction in black, го имам и Ascendant од Орифлејм, а пред месец-два го потрошив Pure од Hugo Boss.
--- надополнето: 10 јануари 2012 во 01:19 ---
иначе ако некој сака било кој парфем, можам да нарачам, се разбира по набавна цена...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Одличен е! Не знам дали сте го користеле, но малку потсеќа на One Million од Пако Рабан, а златниот уште повеќе потсеќа, сепак многу добар. Во Космо Тинекс го купив и тоа по баш поволна цена :)

 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Одличен е! Не знам дали сте го користеле, но малку потсеќа на One Million од Пако Рабан, а златниот уште повеќе потсеќа, сепак многу добар. Во Космо Тинекс го купив и тоа по баш поволна цена :)

Прееска го видов во Веро 1.200 денари негде беше. Да, личи малку на One Million, Иначе се подновив денеска со Gucci Guilty.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom