Парфеми

Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
Моментално го користам овај, и тешко дека ќе го сменам во блиска иднина...
Paco Rebanne 1 Million
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Моментално користам повеќе парфеми, немам некој стриктно одреден кој ќе го користам цело време. Еве топ 3 моментално што ми се:






Овие погоре ги користам наизменично али овој Лакоста во срце ми лежи и дефинитивно ми останува број еден ол тајм фејворит.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Моментално користам повеќе парфеми, немам некој стриктно одреден кој ќе го користам цело време. Еве топ 3 моментално што ми се:






Овие погоре ги користам наизменично али овој Лакоста во срце ми лежи и дефинитивно ми останува број еден ол тајм фејворит.
Ммм,Mexx...
Го обожавам.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Еве ги и моите два кои ги користам во моментов



 
D

Delux

Гостин
Ај да не речете дека се фалам ама еве ќе дадам и примери за оние што мислат дека се што е скапо е квалитетно!

Сум користел секакви парфеми....од стр8 до hugo boss... моментално користам глечер,спирит(од антонио бандерас),стр8 и bondage extreme...

И пазете....додека не го купи случајно татко ми овој последниов bondage extreme за смешна сума од 250 денари...јас до тогаш демек само "јаки" парфеми користев...

Сите шо сум ги користел до сега ширеле мирис во околината до првите 1h-1.30мин...а овој extrem-ов не можам да поверувам колку добро мириса и колку долго трае....за 250 денари јас се осеќам прубаво со овој мирис и плус трае околу 6-7 саати!

И да ви кажам сега тотално сум во дилема...која била поентата да фрлам толку пари за парфеми а имале само кратко траен ефект!?
kako izmeri ziti se kolku dolgo trae mirizbata na parfemite,ili mozi merese so tajmer kolku dolgo trae toj bondage...
str8 i slicnite na nego parfemi,tie ne se od prva klasa za to i nemaat dolgotraen miris...

za boldiranoto poenta nema,ednostavno kupi nesto kvalitetno:)
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Правам пауза од Antonio Banderas - Blue Seduction користејќи го Whisky Silver. Има многу убав, летен и лесен мирис.
Whisky_Silver_Etui_Fl_b.jpg
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
kako izmeri ziti se kolku dolgo trae mirizbata na parfemite,ili mozi merese so tajmer kolku dolgo trae toj bondage...
str8 i slicnite na nego parfemi,tie ne se od prva klasa za to i nemaat dolgotraen miris...

za boldiranoto poenta nema,ednostavno kupi nesto kvalitetno:)
Ок ако сакаш да ми кажеш дека hugo boss i lacoste не се марки...тогаш јас незнам шо да ти речам!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Сега за сега Бондаж,еден од моите омилени...
Инаку користам и СТР8 и Хуго Бос...многу убави парфеми.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
Новиот парфем:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom