Парфеми

Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Не купувам парфеми такви глупости неам потреба од тоа,ако ми дадат ок.:smir:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Имам пума за посебни прилики, и STR8 за секојдневна употреба. Ама сите ми го фалат STR8-от па затоа повеќе го користам :toe:
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Mногу сакам парфеми,само штета што неможам да си дозволам да давам по 3-4000 ден за парфем,посебно затоа што брзо ги трошам.
Најскап парфем ми е Dolce&Gabbana Light Blue и тоа на поклон го добив:)
Добар е,ама не ми е којзнае што,имала сум и подобри:):)
Mногу одамна имав еден парфем незнам точно како се викаше,Lilly Prum,или така нешто,да не слушнал некој каде можам да го најдам?
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.554
Поени од реакции
22.315
Антонио Бандерас Медитерано...Видов дека го користи еден мој пријател па го купив и јас..
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Користам стр8 ...Арен е шо знам има и поубави.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.561
Поени од реакции
33.814
STR8. Oти е од поефтините.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Ај да не речете дека се фалам ама еве ќе дадам и примери за оние што мислат дека се што е скапо е квалитетно!

Сум користел секакви парфеми....од стр8 до hugo boss... моментално користам глечер,спирит(од антонио бандерас),стр8 и bondage extreme...

И пазете....додека не го купи случајно татко ми овој последниов bondage extreme за смешна сума од 250 денари...јас до тогаш демек само "јаки" парфеми користев...

Сите шо сум ги користел до сега ширеле мирис во околината до првите 1h-1.30мин...а овој extrem-ов не можам да поверувам колку добро мириса и колку долго трае....за 250 денари јас се осеќам прубаво со овој мирис и плус трае околу 6-7 саати!

И да ви кажам сега тотално сум во дилема...која била поентата да фрлам толку пари за парфеми а имале само кратко траен ефект!?
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Ај плиз,некој да ми препорача многу нежен парфем,што не е нападен а сепак да мириса убаво...
Проблем ми се парфемите,осетлива сум на мириси,ми се лошиод нив а без парфемче не бива нели?
Додека го тестирам во продавница ми се свига и се убаво,а после дома мислам нападен ми е и јак и така само ги собирам и не ги употребувам...:jaj:
Ако има некоја девојка ваков проблем,совет и препорака:smir:
Денес си купив ESPIRIT celebration,мхаа...
Многу убаво мириса и ептен сум задоволна,кој сака нешто нежно и убаво го препорачувам,да го проба:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom