Парфеми

Член од
16 ноември 2019
Мислења
185
Поени од реакции
840
Овој парфем каде да го барам кај нас? И колку е од прилика? Го земав во септември на фри шоп 35 евра 30 милилитри. Сега сакам поголем да земам, преубав е 981c319dc6e59e8286b6b06061e5f3a5.jpg
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.089
Поени од реакции
10.825
Овој парфем каде да го барам кај нас? И колку е од прилика? Го земав во септември на фри шоп 35 евра 30 милилитри. Сега сакам поголем да земам, преубав еПрегледај го приврзокот 227781
кај нас е изгор, како и да е многу добар избор


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.089
Поени од реакции
10.825
Ај ќе си одам пак на фри шоп, не ми се даваат 7000 :D
сигурно ке ти дадат 10-15% попуст ко пракса да им е тоа
иначе ретко се начекува на фри шоп намалена цена од парфемов колку што сум забележал
само солун му е мајката


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2019
Мислења
185
Поени од реакции
840
сигурно ке ти дадат 10-15% попуст ко пракса да им е тоа
иначе ретко се начекува на фри шоп намалена цена од парфемов колку што сум забележал
само солун му е мајката


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ај ќе видам ако го најдам негде, ако не ќе си се почастам малку, новогодишно :D
 
S

staycalm

Гостин
Предлог за добар машки парфем со пристапна цена (до 1500-2000 денари)? Не ми е битно каков бренд е искрено, не ми се дава многу пари за парфем.
Само добро да мириса (не обожавам leather мириси, друго е океј) и да е траен :)
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Предлог за добар машки парфем со пристапна цена (до 1500-2000 денари)? Не ми е битно каков бренд е искрено, не ми се дава многу пари за парфем.
Само добро да мириса (не обожавам leather мириси, друго е океј) и да е траен :)
Club De Nuit Intense Man - Armaf
Клон на Aventus ама толку многу е добар..

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Предлог за добар машки парфем со пристапна цена (до 1500-2000 денари)? Не ми е битно каков бренд е искрено, не ми се дава многу пари за парфем.
Само добро да мириса (не обожавам leather мириси, друго е океј) и да е траен :)
Во Cosmo е на промоција.
Kenzo си има своја некоја препознатлива идеја. Од брендот овој е најзимски.

За мирис бирање битни работи се возраст, време од денот и периодот од годината кога се носи. Не знам што точно бараш.

FB_IMG_1579758907601.jpg
 
S

staycalm

Гостин
Во Cosmo е на промоција.
Kenzo си има своја некоја препознатлива идеја. Од брендот овој е најзимски.

За мирис бирање битни работи се возраст, време од денот и периодот од годината кога се носи. Не знам што точно бараш.

Прегледај го приврзокот 230270
23, попладне, зимски
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
23, попладне, зимски
Не е ова некое правило стриктно, ама тие шо се праат дека знаат, обично така ги делат. Ова што си пишал „попладне“, веројатно мислиш за ноќно излегување....другите се за денска употреба (работа, факултет исл.) И по многу познати сајтови како fragrantica, категоризацијата е отприлика таква. Има некоја физика во ова, во смисол на интензитет на испарување, а со тоа и варијации на мирисот исл. Најизразено е на пример некој „зимски“ парфем да го стаиш на себе летно време кога е најтопло - мене лично ми е искуство како гушење и ми ствара непријатно чувство. Летните обично се поразредени. Од друга страна има парфеми што се карактеризираат и како универзални, а има и луѓе што и „летни“ ги користат преку цела година.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom