Парфеми

Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Ви се молам за еден совет за Летен парфем .. Tom Ford или Sauvage или некои друг многу не се разбирам од летни/зимски/вечерни до сега користев Hugo Boss црвен али време е за да се смени
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.328
Поени од реакции
3.811
Ви се молам за еден совет за Летен парфем .. Tom Ford или Sauvage или некои друг многу не се разбирам од летни/зимски/вечерни до сега користев Hugo Boss црвен али време е за да се смени
Саваж земи.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
626
Поени од реакции
323
Tom Ford е дизајнер, има многу парфеми од кои повеќето зимски. А и sauvage не е баш летен, повеќе пролетен или есенски. Ти ги имаш пробано или така ти кажаја. Невеста на слепо би зел?
Ако сакаш сличен на Sauvage, полетна верзија, Bvlgari Aqua Atlantque, макар и двата се така така, многу замара аброксанот
Летни парфеми Versace Pour Homme, Versace Eau Fraiche, Bvlgari Aqua, D & G Light Blue Intense новиот, Armani Aqua Di Gio
Овие ти се класика за разлика од Давидоф Кул Ватер што не вреди пет пари
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.784
Поени од реакции
7.710
Момци, кој ви е подобар од овие два на Версаче?Ми треба за подарок, денес мирисав и некако на Версаче ми се најбогати мирисите, ама заглавив на женскиот оддел и носот ми откажа при повторното мирисање.
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
158
Поени од реакции
73
Момци, кој ви е подобар од овие два на Версаче?Ми треба за подарок, денес мирисав и некако на Версаче ми се најбогати мирисите, ама заглавив на женскиот оддел и носот ми откажа при повторното мирисање.
Dylan Blue дефинитивно.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.328
Поени од реакции
3.811
Момци, кој ви е подобар од овие два на Версаче?Ми треба за подарок, денес мирисав и некако на Версаче ми се најбогати мирисите, ама заглавив на женскиот оддел и носот ми откажа при повторното мирисање.
Dylan Blue
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
10.976
Поени од реакции
25.642
Сите мирисаат на Аква ди Џио бе :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.633
Поени од реакции
18.268
Момци, кој ви е подобар од овие два на Версаче?Ми треба за подарок, денес мирисав и некако на Версаче ми се најбогати мирисите, ама заглавив на женскиот оддел и носот ми откажа при повторното мирисање.
Sauvage EDP, или Bleu De Chanel EDT, значи Sauvage не EDT, другиот EDT.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.328
Поени од реакции
3.811
Кај нас истите брендови и парфеми се вртат со години. Прееска во Даглас и Сефора во Софија кога влегов видов многу познати брендови што кај нас воопшто и ги нема.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.117
Поени од реакции
2.989
Дечки, брендирани добри парфеми кај да најдам низ Скопјево?

И препорака за некој добар женски летен :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom