Партнерот ми е од село, што да правам?

Каде живеете?

  • Град

    Гласови: 322 78,5%
  • Село

    Гласови: 88 21,5%

  • Вкупно гласачи
    410
O

Orion.

Гостин
alpha dog не е само тој коментар, ја прочитав темава и коментариве на V се.... ај да не збориме. Штета нема црвенки :(

он топик: Треба да ја процениш ситуацијата, ако мислиш дека те сака, дека можете да имате иднина заедно треба да продолжиш со него. На другарките треба да ставиш до знаење до каде смеат да одат, да не те замараат со тоа. Треба да го почитуваат твојот избор, ако не, едноставно не можете да продолжите да бидете другари.
Плус имала другарки кои ја исмевале поради фактот што девојката се заљубила во дечко кој ете ја имал таа ,,несреќа,, да се роди во село. Во мојот речник терминот другар е нешто сосема друго. . .
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Плус имала другарки кои ја исмевале поради фактот што девојката се заљубила во дечко кој ете ја имал таа ,,несреќа,, да се роди во село. Во мојот речник терминот другар е нешто сосема друго. . .
Што знаат тие за предностите што значи да си селанче! Пфф :sneaky::sneaky::sneaky:
Остајте ги мадмоазелите, дајте олабајте! :pos:
До преска се чудев зошто воопшто постои ваква тема, ама после неколку исчитани мислења ме фати серка! :гомце: ништо чудно ..... свашта има по светов, па и вакви баналности...:facepalm:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.639
Што знаат тие за предностите што значи да си селанче! Пфф :sneaky::sneaky::sneaky:
Остајте ги мадмоазелите, дајте олабајте! :pos:
До преска се чудев зошто воопшто постои ваква тема, ама после неколку исчитани мислења ме фати серка! :гомце: ништо чудно ..... свашта има по светов, па и вакви баналности...:facepalm:
Види ја бе, после зошто не сме ве фаќале за женски? Серка ли се вели мори, па одозгора и илустрираш.
Какање се вели. Биди дама малце.

Неблагодарни. Провајдерите до полани интернет не носеа до селата, дечковци неможеа да си фатат.. сега се курчат на форум. :mad:
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Види ја бе, после зошто не сме ве фаќале за женски? Серка ли се вели мори, па одозгора и илустрираш.
Какање се вели. Биди дама малце.

Неблагодарни. Провајдерите до полани интернет не носеа до селата, дечковци неможеа да си фатат.. сега се курчат на форум. :mad:
Леси, мирен!:ROFLMAO:

Freedom of speech Wotce!
Како што можите вие машките да какате, така и ние женските можиме! Кукли за навивање имаш скоро на секој чекор, ама има и исклучоци.....јбг:eek:
 
L

Ligeia

Гостин
Јас мислам дека треба да останеш со него и да ги жртвуваш другарките. Од лично искуство. Јас ги задржав другарите, но ја изгубив Рајнето.
Ден денес се сеќавам на деновите кога одев кај нејзе во селото. Како двајцата се смеевме додека си ги шлапкавме нозете во реката и еден коњ се посра во водата и целите не испрска. Како додека ручавме кај нејзе дома, баба и', стара жена, 90тина години, се наведна да ми каже нешто и и' падна заб во мојата чинија. Се сеќавам кога мајка и' падна од едно скеле и си умре, па заедно со нејзините браќа шетавме по селата да му бараме на татко и' друга жена.
Рајнето знаеше да готви, знаеше да пере алишта и знаеше безболно да пука мозолчиња. :love:
Но Рајнето не знаеше какви копилиња се моите другари. Кога ја донесов во Велес, се собравме сите, другарите мои ги викнаа нивните фенси шменси девојки да ја запознаат Рајнето. По навика, Рајнето си ждригна два пати сред вечерата и кога и се приоди во ВЦ, кутрата рече "се прејадов, ќе одам да серам". Да видиш само со каков прекор и гадење ја гледаа. После таа вечер, непрестано ме измачуваа да и' се скарам. По два месеци, конечно подлегнав на притисокот.
Сменив многу девојки после нејзе, но е е тоа тоа. Ниту една не фркнала сочен шлајм додека седиме на клупа. Ниту една не ми прднала на сред секс. Ниту една, додека гледаме филм, не извадила огромен мр*ул од носот и не ми се фалела со него. Една беше Рајнето.
Затоа учи од мојата болка, за да не стане твоја. :(
Сочувствувам со тебе Разиел и те разбирам како ти било.Мене многу ми е тешко со другаркиве но тоа е. :( Мојот Стојанчо за ништо не би го менувала.Он е нешто посебно и мене ми е убаво со него.Прв пат се сретнавме во Болетус,еве ти си од Велес исто го знаеш местото.Веднаш ме освои кога му тутна 100 евра на пејачот и ми ја посвети од Милош Бојанич песната Чигра и тоа без никаков срам пред сите негови другари.Јас се поцрвенев и ми се допадна уште толку и решив да излезам со него,му дадов и број тогаш но нажалост таа вечер се качи во комбе и замина.Ми дојде чудно со комбето па тогаш се распрашав и ми кажаа дека е од Башино Село.Но тоа не ме спречи да му дадам шанса и да го запознаам подобро.Кога го донесов во Импакт дискотеката,настана проблемот.Цело мое друштво таму насобрани и јас го претставувам а он се поздравува и овие ме викнаа до wc и ми велат:Кај си го нашла бре овој со рацете испукани целиот со злато нареден и со шпиц црна чевла.Им велам:лозје имаат неговите па цел ден на работа таму кастрење ова-она затоа рацете му се груби,a тој сиромашкиот едвај стигна вечерта да дојде.:( Ете јас почитувам некој кога работи и му ја вреднувам работата каква и да е а тие само ми се насмеаја и ми рекоа дека за некое време ако сум се сторела селска снаа ќе сум продавала грозје на кванташки.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
^ Што има ова врска со проблемот на Лигеа... ауу аууу сакаш да кажеш цимери да станат со дечко и, така ќе може да се вади пред другарките дека не оди со него односно дека се само цимери. Добра идеја, Лигеа земи тефтерот запиши.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Види секаде има секакви луѓе и во сред град можеш да сретнеш социјални случаи, а пак тешки богаташи има и што живеат по селата, тој што живее во град на пр. живее претежно од плата, а тие по селата имаат поголем имот, многумина се занимаваат и со земјоделство и сточарство и не би рекол дека се сиромашни, во МКД има и многу богати села, не се сите села парам-парче како што многумина мислат !
Јас под поимот сељак подразбирам лице табула-раза, лице што нема појма од живот, што има сфаќања како од пред 1 век, што интелектуалното ниво и културата му се на најдолно ниво, а не мислам толку на локацијата на живеење !
Точно така има огромен број на такви кои живеат низ Скопје што немаат вода у очи а нешто се препуцаваат и изиграваат големи мрсули а има луѓе од село кои имаат повеке видено од оние другите од град .Поимот сељак многу погрешно е ппротолкуван и окатегоризиран од многумина кои се по ебените згради а забораваат од каде се самите тие дојдени , немора да си од село и да имаш црвени образи или трактор и да копаш по ниви , љуѓето од село си имаат свои бизниси и исти се како оние од град секаде има и едно и друго и некултурни и вулгарни и поштени и цивилизирани .Како за напомена нека ми каже мене некоја дека сум од село , мозеби да живеам таму и горд сум и тоа ми е привилегија во едно местенце многу развиено во секаква смисла на зборот од инфраструктура , комуналиии , спортски терени ,трговски ,банки , супер маркети и ред другуи работи кои ми се приуштени да ги имам.Ако некој слушнал за Илинден знае за што зборам , а за големите граѓани кои се срамат од самата помисла на зборот село ке им препорачам ако неим се свиѓа нека не доаѓаат по тоа фабриките да работат кај нас хаха а иначе имам два стана и ете под кирија ми се на таквите како вас кои сте желни за некој да ве нарече граѓани а мене ми се полни секој месец џебот и си живеам на најубаво место гајле мие ако утре некој ме нарече така :tapp:
--- надополнето: 23 јуни 2012 во 11:33 ---
Тачно е.Ја со последниот дечко раскинав пошо ја као и секоја девојка од град, нали, коа отидов кај него очекував Шардоне од `91 и кавијар на маса и секако, тартуфи као предјадење.А типов замисли земал чипс и кока кола!Башка имаше Нео машина за перење( од тие најевтините) и немаше фрижидер за дубоко.И као капак на се,сељакот ми свари обично турско кафе, на шпорет(мислам Горење беше шпоретот).И како ја да се осеќам као дома во такви нехумани услови?
И коа си дојде дома ти така изнервирана и разочарана си стави тоа џезвето на решооо и си напрај едно градско кафееее :facepalm::гомце:
--- надополнето: 23 јуни 2012 во 11:46 ---
Девојките од село се со мустаци и имаат црно под ноктите...
Девојките од село не јаделе амерички батаци за да имаат цицки ко крави и да бидат издеформирани хормонски хаха тоа веруем у град може да го има само мала непажња нека имаат има сите да шетаат со брадите као Јане Сандански :LOL: сум видел жени од град несредени и неиздепелирани смрдат од километар ебате беља :facepalm:
 
D

draft

Гостин
Како за напомена нека ми каже мене некоја дека сум од село , мозеби да живеам таму и горд сум и тоа ми е привилегија во едно местенце многу развиено во секаква смисла на зборот од инфраструктура , комуналиии , спортски терени ,трговски ,банки , супер маркети и ред другуи работи кои ми се приуштени да ги имам.Ако некој слушнал за Илинден знае за што зборам , а за големите граѓани кои се срамат од самата помисла на зборот село ке им препорачам ако неим се свиѓа нека не доаѓаат по тоа фабриките да работат кај нас хаха а иначе имам два стана и ете под кирија ми се на таквите како вас кои сте желни за некој да ве нарече граѓани а мене ми се полни секој месец џебот и си живеам на најубаво место гајле мие ако утре некој ме нарече така :tapp:
Не постои село Илинден. Ако си од населба Илинден, тогаш си wannabe селанец. Ако си од некое село од општина Илинден, треба да пишеш од кое село си а не да пишуваш дека си од Илинден, зашто нели, горд си што живееш во село.

Најверојатно си од второто "ако", таму сарказмот уште не е измислен.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Не постои село Илинден. Ако си од населба Илинден, тогаш си wannabe селанец. Ако си од некое село од општина Илинден, треба да пишеш од кое село си а не да пишуваш дека си од Илинден, зашто нели, горд си што живееш во село.

Најверојатно си од второто "ако", таму сарказмот уште не е измислен.
Ти ме читаш мене добро , јас несум ни wannabe селанец нити пак сум бил твој проблем ти како и што ке мислиш за мене .Незнам од кое село доагаш ти ''ама'' претпоставувам дека си некој голем и тежок сељак кој живее у 50 квадрата на 10 спрат ;)
 
D

draft

Гостин
Незнам од кое село доагаш ти ''ама'' претпоставувам дека си некој голем и тежок сељак кој живее у 50 квадрата на 10 спрат ;)
Ја сељак? Пфф. Пред неколку години мојот машки родител продаде 94 крави, знаеш колку пари земавме? Знаеш каква вила во Охрид имаме? И не живеам во 50 квадрата на 10 спрат, сите 10 спрата од зградата во моето село се лично мои. Што значи ти си поголем и потежок сељак од мене. И погрд!
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Ја сељак? Пфф. Пред неколку години мојот машки родител продаде 94 крави, знаеш колку пари земавме? Знаеш каква вила во Охрид имаме? И не живеам во 50 квадрата на 10 спрат, сите 10 спрата од зградата во моето село се лично мои. Што значи ти си поголем и потежок сељак од мене. И погрд!
:facepalm:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Ццц се изначитав овде свашта...Значи потврдена е научно следнава реченица -" Опасна работа е кога некој ќе ги фрли опинците со кал и ќе облече кондури, па уште и брендирани ако се..."
:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom