Партнерот ми е од село, што да правам?

Каде живеете?

  • Град

    Гласови: 322 78,5%
  • Село

    Гласови: 88 21,5%

  • Вкупно гласачи
    410

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585

DARK3R

Македонец
Член од
14 јули 2007
Мислења
99
Поени од реакции
0
Па нема врска од кај е девојчето, ако тој си ја сака и ако таа го сака него не е битно од кај е.

1.Тоа за селските девојки дека иделе по ниви и такви ствари нема врска, тоа од времето на нашите баби. Денес девојките од село се исти ко оние од град.

2. Па и градовите се скоро полни со луѓе кои се доселиле од рурални средини, па што?

3. Повеќето луѓе од село се покултурни и попаметни од оние во градот кои се прават факери или не знам што а уствари се ограничени во културниот поглед.
 

BeatMaster

The Rising of The Neofit
Член од
22 септември 2009
Мислења
51
Поени од реакции
5
Цитатов кажува се,мислам дека нема потреба да ја објаснувам темата:)
Кажи му на тој што напишал ова:
Друже да идиш да се фрлиш од Камени. И кој кур ако е од село? Нема да те сака, не знае да готви?? Што е работата? Работи бавча?? Тоа ти смета? Нека се смеат они, јас тебе ти се смеам што размислуваш вака..:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
Нпаната тема, без врска...
 

Unknown!

Непознат!
Член од
5 август 2009
Мислења
81
Поени од реакции
1
Според мене тоа нема врска, се разбира сеа за овие младиве тоа има и тоа МНОГУ врска, зашто ке го/ја смеат другите зашто иде со некој/а од село,а што има врска тоа на пр. ако се сакаат?. Како што викаат "Неможеш да му наредиш на срцето кого да сакаш".:smir:
 
S

smart ass

Гостин
И што брак ќе биде тоа ако цело време ќутите ко утови...
ќе гледаат шпански серии:pos2::pos2:

навистина чуму разлика...

партнерка од село не е причина ниту за срам ниту за гордост-јас би се гордеел ако успее да ми го омекне срцево ако го имам,ако знае да покаже дека знае да сака....не е важно од кај е дали е град или село,човек е човек разумен компромис е разумен компромис:)
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
Според мене тоа нема врска, се разбира сеа за овие младиве тоа има и тоа МНОГУ врска, зашто ке го/ја смеат другите зашто иде со некој/а од село,а што има врска тоа на пр. ако се сакаат?. Како што викаат "Неможеш да му наредиш на срцето кого да сакаш".:smir:
Замисли женскати да е од Арачиново, и да треба навечер касно да ја испратиш ... :vozbud::vozbud::vozbud:
 
S

smart ass

Гостин
Замисли женскати да е од Арачиново, и да треба навечер касно да ја испратиш ... :vozbud::vozbud::vozbud:

па во арачиново има луѓе колку што зам јас нема врагови...јас би ја испратил зошто да не.


инаку не знам ама постариве кажуваат порано демек во градот ако дечко имал женска од друго маало кога ја испраќал го чекале љубоморните комшии шо не можеле да ја ќарат(не буквално де) женската а друг од трето маало им ја зел...верно индииид
 

Apofis

Оператор
Член од
20 септември 2009
Мислења
158
Поени од реакции
21
koj razbra, razbra, koj ne, nema da razbere. abe ako ti praj kef nema so da se dumas...
 

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
...."финтата е тоа шо секогаш викам. Никогаш нема да фанам девојка од село"....


Наравоучение: "Никогаш не вели НИКОГАШ"...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Земи си некоја од село и после секое сабајле накај 5 на нива малце спорт.
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
jas ke ti kazam edna moja slucka...jas idev so decko od selo i mn mi se svigase ne mi precese ic sto e od selo zasto mi izgledase na ok decko so ok karakter i plus bese mn zgoden:))))ali so pomina letoto pomina i morav ja da se vratam u skopje i tolku od nasata letna romansaaa......vrakanje u realnosta...iako on sakase da produzime pa ajde ja vikam zaso da ne da si ja probam sansata ali ne ide vrska grad selo ja tuka on tamu nikakoooooooooooo se toa se zavrsi za zal mn loso i sega ne saka ni zdravo da mi rece koga odam u selo kaj baba i dedo :(((sepak nemal gradski svakanja:))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom