Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Jas ne kazav dali e jaka ili slaba, objasniv za sto se dobri, nemam potreba da se povtoruvam.
Напиша дека се добри за да им ја заебат математиката на сдсм и дпмне. За такво нешто треба гласови да добијат, а за Родина нема да гласаат ниту побликите членови од семејствата на кандидатите.

Знам дека си во Австралија, ама срамота е до толку да немаш никакво чуство за политичка реалност.

Родина, мадиња, Интегра, се е тоа гола вода.
Автоматски споено мислење:

Јас само знам , тоа стигнало до мои уши , ВМРО ако дојде на власт , ке покрене постапка заедно со Левица и многу правни неутралци и ке настане општ хаос околу тоа.
Што ќе покрене не разбрав?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.049
Поени од реакции
8.264
Напиша дека се добри за да им ја заебат математиката на сдсм и дпмне. За такво нешто треба гласови да добијат, а за Родина нема да гласаат ниту побликите членови од семејствата на кандидатите.

Знам дека си во Австралија, ама срамота е до толку да немаш никакво чуство за политичка реалност.

Родина, мадиња, Интегра, се е тоа гола вода.
Da de, site se madina, gola voda samo deckono od murtino e OK.
I drug pat probaj da razberis sto se pisuva ne samo da citas, pobogu barem ti ne si od vcera ili nekoe dete, dolgo vreme dremis po forumov.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Da de, site se madina, gola voda samo deckono od murtino e OK.
I drug pat probaj da razberis sto se pisuva ne samo da citas, pobogu barem ti ne si od vcera ili nekoe dete, dolgo vreme dremis po forumov.
И тој е голо маде, ама има гласачи. Овие Родина немаат.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Abe jasno mi e toa, jas nikade ne ni rekov deka imaat glasaci ili deka ke imaat.
Па зошто постојат? Која е поентата на постоење на политика партија која нема гласачи, а не е Павле Трајанов и Лиле Филиповска?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.049
Поени од реакции
8.264
Па зошто постојат? Која е поентата на постоење на политика партија која нема гласачи, а не е Павле Трајанов и Лиле Филиповска?
Se nudat be stvro, isto ko nekoja mlada nova prostituka, I taa nema musterii na pocetok sto ne znaci deka posle nema da ima, nekoja ke ima poveke, nekoja pomace, zavisi od ponudata.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
862
Поени од реакции
1.372
Како да гласаш?
Исто како во 2016 , против , само сега се имињата сменети , место против Никола , гласај против Заев.
Јас не гледам многу иднина во ВМРО искрено иако секогаш сум бил и ке се водам според идеалите на некогашното ВМРО , кажав и предходно , затоа што вешот не е испран уште во партијата.
Ама овој пат со една и единствена цел , против копукот од муртино.
Неутралноста и незнам и средини и такви работи , ЗАПАМТЕТЕ , не иде во корист на македонскиот народ
Гласајте за левица , јас лично тоа ке го направам , знам дека до максимум се негативно ориентирано према најголемите предавници на оваа држава и према нивните политики.
Башка и после толку време нудат нешто за разлика од другите.
Гласај , не седи дома.
Дома му даваш глас на тој од другата страна на кејот на Вардар и на копукот од Муртино.
Да дојде и неговиот крај , како тој на Груевски
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.110
Поени од реакции
11.140
Најаки ми се овие како Владимирчо. Претпоставувам дека Ставро се крие позади профилот.

Го немаше три години дури не распродаваа и се случуваа еден куп глупости, и се појави сеа со нов акаунт на 2 недели пред избори, да ги оправда државните сарми кои ги лапал минатите 3 години, а ако даде господ ќе ги лапа уште нови 4 години. Не е будала да се расправа овде 3 год и да јаде ремет од кој ќе стигне, бранејќи нешто што не може да се одбрани.
Искрено, жив срам ме јаде кога ќе видам некоја 30+ годишна особа, без свој став и кичма, што голта се што може и не може да се голтне поради државна плата.
Бруки над бруките. Дно. Земете покријајте се, жити се. Туѓ срам ме јади.

Што нема да прочиташ, сме се дружеле/играле со јаките. Демек со НАТО.
Ако полнењето на газот и серењето в уста ви е игра, ваш проблем. Ова е се само не игра/коалиција со јаките. Ве поништија, ве избришаа од мапата, а вие сеуште мислите дека сте на иста страна со нив.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Levica, kako I site tie pajton partii, se I te kako satelit na nekoja od dvete golemi partii. Najednostaven nacin da go svatis toa e da poglednes na televizija I da vidis koi od tie pajton partii imaat spotovi koi se vrtat na nacionalnite televizii a potoa da go vidis cenovnikot na televiziite kolku cini edna sekunda politicka reklama a kolku cini I samiot spot. Za najminorna zastapenost ti trebaat nekolku stotini iljadi evra. I na krajot zaprasaj se od kade mu tolkavi pari na Levica, na Integra, na reformisti...... nikoj ne dava pari za da si igras political. Za drugoto vo druga prilika.
Не е лошо да се запрашаме од каде им толкави пари на големите партии.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Не е лошо да се запрашаме од каде им толкави пари на големите партии.
Ама како така, нели гледаш дека најголем проблем во државава се Интегра и Левица, што ти е гајле од кај им се парите на вмрано-комуњарите? Се знае дека до смрт треба да се гласа за ликови како глупердана Заев и идиотиштено Мицкоски, тие се политичките великани, заедно со разни Тито Петковци, Љубчовци, браќа Љубевци, Титови Леви Сили, Стевче да доусере уште нешто и слични, одличен е изборот.

Инаку, знае ли некој (на пример овие што киснат по штабови периодов) до кај е случајот Монструм? Гледам 2-3 месеци како нема рочишта за предметот, не е дека пандемијава ги помати работите, има активни рочишта за циркузот Рекет и слични предизборни епски глупоштини за да се палат и да се пцујат меѓу себе вмроните и комуњарите, да не случајно се тргнат од двопартиската матрица, кај смее тоа да се случи, страшна работа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.302
Поени од реакции
36.734
Нели едногласно си изгласаа поголем буџет пред година дена а може и повеќе :D
Да направија да делат 5м евра сите партии, ама сега мислам го намалија буџетот на 1м. Претпоставувам поради короната.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Ама како така, нели гледаш дека најголем проблем во државава се Интегра и Левица, што ти е гајле од кај им се парите на вмрано-комуњарите? Се знае дека до смрт треба да се гласа за ликови како глупердана Заев и идиотиштено Мицкоски, тие се политичките великани, заедно со разни Тито Петковци, Љубчовци, браќа Љубевци, Титови Леви Сили, Стевче да доусере уште нешто и слични, одличен е изборот.

Инаку, знае ли некој (на пример овие што киснат по штабови периодов) до кај е случајот Монструм? Гледам 2-3 месеци како нема рочишта за предметот, не е дека пандемијава ги помати работите, има активни рочишта за циркузот Рекет и слични предизборни епски глупоштини за да се палат и да се пцујат меѓу себе вмроните и комуњарите, да не случајно се тргнат од двопартиската матрица, кај смее тоа да се случи, страшна работа.
Не знам до кај е Монструм, ама можам да претпоставам. Сега се чека да поминат изборите за да добијат поддршка од албанците (бидејќи СДС без нив нема да има ни 10 пратеници), па после избори пак (во случај СДС да формираат влада, што за мене е научна фантастика), ќе почне некоја постапка безвезна каде ќе се донесат пресуди кои нема да бидат ни блиску со реалноста.
ДПНЕ едноставно во моментов не се замара со судски постапки и затоа и не ги форсира во јавноста, а и на нив ќе им треба добра релација со ДУИ и АА за да можат да формираат влада.
Сума сумарум цеф им 'рѓоса за Монструм!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom