Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
B

Beginner

Гостин
Ти 2001 не беше роден. Ама си против НАТО.
Јас сум роден 2001 22 јули и имам блиски роднини кои биле во конфликтот. Од тогаш Албанците се повеќе и повеќе се привилегирани овде ако некогаш имаш деца би ти било убаво албански да учат во основно? Од вакви како тебе младите си заминуваме утре да стават Албанец премиер вие ќе викате ама ама нато и еу само тоа знаете.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
B

Beginner

Гостин
Да бидеш против нешто, значи активно да работиш против неговите интереси. Бивање игнорантен за нивните интереси и држење на страна, може и би поминало некако. Ама бивање против НАТО е малце скапа игра. За која треба да имаш руска кичма. Ако ја немаш, си наебал.

Така да, бивање анти НАТО не е глупо затоа што ние сме добиле нешто од НАТО. Туку заради гомната во кои би можеле да не повлечат ако се одлучиме за таква политика. Особено сега, кога се решава Косово.
Ок Нато си е супер не сакам да се замарам многу за политика.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.202
Поени од реакции
25.915
Ок Нато си е супер не сакам да се замарам многу за политика.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Не е супер. Никој не вика дека е супер. Не може да дискутираш низ црно бела призма.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.052
Поени од реакции
14.942
Јас сум роден 2001 22 јули и имам блиски роднини кои биле во конфликтот. Од тогаш Албанците се повеќе и повеќе се привилегирани овде ако некогаш имаш деца би ти било убаво албански да учат во основно? Од вакви како тебе младите си заминуваме утре да стават Албанец премиер вие ќе викате ама ама нато и еу само тоа знаете.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Јас сум носел калаш и панцир во 2001( не сум пукал во никого...искрено), но ако би бирал помеѓу Црпко и Дуи, во секој случај би го одбрал Дуи. Помалку ќе ми земи ...или како што рече Илија вчера на Алфа Тв, грција да го пишуваше договорот од Преспа, подобар за нас ќе беше, него ,,овие,, што го пишуваа
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Да бидеш против нешто, значи активно да работиш против неговите интереси. Бивање игнорантен за нивните интереси и држење на страна, може и би поминало некако. Ама бивање против НАТО е малце скапа игра. За која треба да имаш руска кичма. Ако ја немаш, си наебал.

Така да, бивање анти НАТО не е глупо затоа што ние сме добиле нешто од НАТО. Туку заради гомната во кои би можеле да не повлечат ако се одлучиме за таква политика. Особено сега, кога се решава Косово.
Не е проблем за детиштево, секако е растен како повеќето што растат денес, Русија е најјака, НАТО не чини, Албанците не плаќаат даноци и ни ја зедоа државата.

Проблем е што на форумот има магариња кои начукале 30+ години и се палат на писанијата на Миленко, Бобан и Мирка, и мислат дека можеме да му се спротивставиме на волјата на најмоќната воена алијанса во историјата, и дека всушност имаме било каков избор во глобалната геополитика.

Македонците се ретко неталентиран народ за политика, кај малку народи во светот толкав голем процент нема никаква врска со реал политика. Комплетни телиња.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
А кои се гаранциите од ВМРО за зачувување на нашиот идентитет? Свесен си дека 11 пратеника од 51 дадоа за промена на името и дека уште најмалку 5 биле спремни од останатите 40 за да улетаат ако откажат тие 11 будали? ДПНЕ се ништо повеќе од соучесници во цела лакрдија и тотално го изневерија народот со тоа што 30% од пратеничката група го даде газот за личен профит или пак за да ги ослободат од кривичните пријави.
Автоматски споено мислење:


Не е за смеење работава, ама не можеш да не се насмееш, која ретардирана будала. :pos: :pos: :pos: :pos:
Нема гаранција, ствар на проценка е. Пратениците беа уценети и киднапирани....цела држава беше и уште е киднапирана така да...
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Нема гаранција, ствар на проценка е. Пратениците беа уценети и киднапирани....цела држава беше и уште е киднапирана така да...
Да, Бетка беше киднапирана и ја чуваа во визба. Инаку таа е моралната кичма на Македонија и никогаш не би потклекнала.

Мајко мила. :unsure:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Да, Бетка беше киднапирана и ја чуваа во визба. Инаку таа е моралната кичма на Македонија и никогаш не би потклекнала.

Мајко мила. :unsure:
Сакаш да кажеш од желба да влеземе у НАТО гласаа?
Не си толку и ти глуп ама ајде...
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Сакаш да кажеш од желба да влеземе у НАТО гласаа?
Не си толку и ти глуп ама ајде...
Ништо јас не сакам да кажам, ти напиша дека биле киднапирани. Зборот киднапиран значи дека некој на сила бил заробен и чуван на некое место на кое на сакал да биде. Дали сериозно мислиш дека Бетка била киднапирана?

Инаку, ако си морален, тогаш си морален и не потклекнуваш под притисоци. Малку морален е како малку трудна жена.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ништо јас не сакам да кажам, ти напиша дека биле киднапирани. Зборот киднапиран значи дека некој на сила бил заробен и чуван на некое место на кое на сакал да биде. Дали сериозно мислиш дека Бетка била киднапирана?

Инаку, ако си морален, тогаш си морален и не потклекнуваш под притисоци. Малку морален е како малку трудна жена.
И јас и ти знаеме дека Се се крши на овој или оној начин и секој има слаба точка. Затоа треба државата да им обезбеди сигурност и заштита, да не ни дојде до уцени. Овој војводата од Вевчани два пати го освестуваа кога им припаѓаше по канцеларии у собрание, и го пазеа да не добие срцев удар. Не беше тоа ни така лесна операција....ама заеби муабет. Нека победи ВМРО се тоа може да се истражи убаво;)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.823
Поени од реакции
80.357
Да бидеш против нешто, значи активно да работиш против неговите интереси. Бивање игнорантен за нивните интереси и држење на страна, може и би поминало некако. Ама бивање против НАТО е малце скапа игра. За која треба да имаш руска кичма. Ако ја немаш, си наебал.

Така да, бивање анти НАТО не е глупо затоа што ние сме добиле нешто од НАТО. Туку заради гомната во кои би можеле да не повлечат ако се одлучиме за таква политика. Особено сега, кога се решава Косово.
kако на мали деца објаснуеш
може и на мали деца објаснуеш, у ствари
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Туку заради гомната во кои би можеле да не повлечат ако се одлучиме за таква политика.
Гомната не ни бегаат вака или онака, затоа што овие три години изгубивме каква таква позиција пред овие срања. Сега не не пере Амазон.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.987
Поени од реакции
3.716
Попуштете глас, и слушнете го прашањето на Саше Поликлинико... :facepalm: таман кога ќе помислиш дека неможе подоле да оди, одма те демантира.

Ubavo si prasa covekot. Neznam sto ne vi e jasno?
Автоматски споено мислење:

Go gledav Apasiev na kanal5, rojka nevidena. Covekot e za zalenje, zagubeno mu e magareto.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.052
Поени од реакции
14.942
Лазар...ај не заебавај со поликлинико....типот е дно и подлизурко од најдолна врста
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom