Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Па тоа велам, заради вакви работи Заев требаше да биде минато, не ради надворешната политика.
Ама која политика, се што му турија како документ го потпиша и спроведе?
Циго од Шутка да го ставевме бољи ќе беше.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.518
Поени од реакции
26.010
Гвујо директно влијаеше на квалитетот на мојот живот. Во еден момент бевме на граница да ни кажува во колку сатот треба да станеме, што треба да јадеме и кого да ебеме. Многу бргу заборавате.
Јас освен забраната за алкохол после 19, цигари во затворен простор и дупење во кола(што не верувам дека некогаш некој бил казнет за тоа) немам таков впечаток за владеењето на Груевски...

Пази, имам и сум имал тон забелешки за владеењето на Груевски и се кладам дека можам да те надбројам со неколкупати поголем број грешки кои на долгорочен план биле ништожни за државата, и се направени за дневна политика од чист популизам и со цел само за да се остане на власт (вклучително го сметам за најодговорен за ситуацијата во којашто се наоѓаме) .... ама не можам да го споделам мислењето со тебе дека некогаш Грујо имал контрола врз нашите животи... И неможам да го споделам мислењето дека владеењето на Заев е подемократско (па макар и да ја исклучиме промената на името).
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Јас освен забраната за алкохол после 19, цигари во затворен простор и дупење во кола(што не верувам дека некогаш некој бил казнет за тоа) немам таков впечаток за владеењето на Груевски...

Пази, имам и сум имал тон забелешки за владеењето на Груевски и се кладам дека можам да те надбројам со неколкупати поголем број грешки кои на долгорочен план биле ништожни за државата, и се направени за дневна политика од чист популизам и со цел само за да се остане на власт .... ама не можам да го споделам мислењето со тебе дека некогаш Грујо имал контрола врз нашите животи... И неможам да го споделам мислењето дека владеењето на Заев е подемократско (па макар и да ја исклучиме промената на името).
Сериозно, и ти не се сеќаваш на тројките?
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Тоа народот не го сака....забораваш на таа работа.
Народот е апстракција, и нема никаква врска со реал политика. Еве гледаш, истиот тој народ повторно го изгласа Заев.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.518
Поени од реакции
26.010
Сериозно, и ти не се сеќаваш на тројките?
Реков, можам да те надбројам неколкупати во грешките што можеш да ги кажеш за Грујо... Ама пак, демократијата и правдината не е нешто за што може да се пофали оваа власт...
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Реков, можам да те надбројам неколкупати во грешките што можеш да ги кажеш за Грујо... Ама пак, демократијата и правдината не е нешто за што може да се пофали оваа власт...
Не знам зошто се правите на будали. Тројки човеку, истите тројки кои Хитлер ги пушташе по еврејските куќи. Во Европа во 21 век. Толку ве боли да призанете дека се работеше за нешто ужасно?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Јас освен забраната за алкохол после 19, цигари во затворен простор и дупење во кола(што не верувам дека некогаш некој бил казнет за тоа) немам таков впечаток за владеењето на Груевски...

Пази, имам и сум имал тон забелешки за владеењето на Груевски и се кладам дека можам да те надбројам со неколкупати поголем број грешки кои на долгорочен план биле ништожни за државата, и се направени за дневна политика од чист популизам и со цел само за да се остане на власт (вклучително го сметам за најодговорен за ситуацијата во којашто се наоѓаме) .... ама не можам да го споделам мислењето со тебе дека некогаш Грујо имал контрола врз нашите животи... И неможам да го споделам мислењето дека владеењето на Заев е подемократско (па макар и да ја исклучиме промената на името).
Грујо ми го контролирал животот, немало место каде не сум го пцуел, у средно кога директорот не собра за големиот одмор и као сега треба да излегувате да протестирате, демек со тоа не задолжил човекот ччие име го носи училиштето ова она, почнавме да го скандираме името на школото и грујо не е вмро, ниту сум осетил репресија, ниту пак ми направил некој нешто.Сега се апсат луѓе шо ќе го опцујат Заев, човек од Гостивар се симнува на аеродромот и одма е уапсен за навреда, и тоа не е репресија и диктатура, она на Грујо било.Гомно до гомно.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.518
Поени од реакции
26.010
Не знам зошто се правите на будали. Тројки човеку, истите тројки кои Хитлер ги пушташе по еврејските куќи. Во Европа во 21 век. Толку ве боли да призанете дека се работеше за нешто ужасно?
Ако ти викаш Грујо е ужасен, јас викам дека е 3 пати поужасен... Еве јас дури и го наоѓам Грујо за најодговорен за све ова што и се дешава на Македонија.... И пак овие што се на власт, се покорумпирани, покриминалци, понеправедни и понедемократи од Грујо.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Рафално пукање по Скопје, ниеден уапсен.

Браќата од Пука Козметика земале да скандираат надвор Македонија и Левица во парламент и одма бутнати у марица.Тоа е таа слобода која ни ја донесе Заев.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom