Папагали (општи дискусии)

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Абе дечки .. вашите папагалчиња си го јадат изметот ? малку глупо прашање али мојов од кој знам ќе си направи беља и го собира после ...
 
Член од
14 август 2012
Мислења
16
Поени од реакции
3
дечки да ви се пофалам денеска конечно почна папагалчето да јади од рака и да стои напрст... :vozbud::vozbud::D:D:D:D
уште колку време да не го пуштам од кафез ???
 
Член од
14 август 2012
Мислења
16
Поени од реакции
3
Почекај уште 5-6 дена нека се привикне уште малку на околината :)
е заборајв да прашам ... да го чекам само да излези или напрст да го изнесам ???
и за внесување како само да влези или јас пак ???
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
е заборајв да прашам ... да го чекам само да излези или напрст да го изнесам ???
и за внесување како само да влези или јас пак ???
Остави го само да си излезе,коа ќе биде сигурно.
А за внесување,може одпочеток нема да сака да влегува ти ќе го внесуваш,ама ќе навикне и ќе си иде само :)
 
Член од
23 август 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Pa vaka pred 3 dena si kupiv papagalce tigrica masko i imam edna druga tigrica zensko e gi cuvam oddeleno odpocetok kolku da se pripiromat ama voa novovo papagalce so go zemav pred 3 dena samo stoi vo mesto i koga ke mu se priblizam se plasi ve molam za pomos so e rabotava dali mu treba uste vreme ili so e rabotavaa....
 
Член од
14 август 2012
Мислења
16
Поени од реакции
3
Decki deneska prvpat go izvadi papaglot na tarrasa i pocna da svirka nonstop....vo red e toa ili ???
go imam 3 nedeli
--- надополнето: 23 август 2012 во 19:59 ---
Pa vaka pred 3 dena si kupiv papagalce tigrica masko i imam edna druga tigrica zensko e gi cuvam oddeleno odpocetok kolku da se pripiromat ama voa novovo papagalce so go zemav pred 3 dena samo stoi vo mesto i koga ke mu se priblizam se plasi ve molam za pomos so e rabotava dali mu treba uste vreme ili so e rabotavaa....
definitivno mu treba vreme na novoto papagalce...moeto nemrdna 4 dena od ko go kupiv...samo poleka ne go plasi imaj trpenie :)
 
Член од
15 август 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
си зедов нова нимфа. Уште е без име, пошто не знам дали е машко или женско.
Ако некој може да познае од сликата, фала пуно! :)
позддрав до ситеее
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
си зедов нова нимфа. Уште е без име, пошто не знам дали е машко или женско.
Ако некој може да познае од сликата, фала пуно! :)
позддрав до ситеее
Ко женче ми изгледа :D
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
си зедов нова нимфа. Уште е без име, пошто не знам дали е машко или женско.
Ако некој може да познае од сликата, фала пуно! :)
пее или не пее , ама вака ми изгледа дека е женка ... машките имаат помутав и поизгубен поглед !!!
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Денес ми умре папагалот.


Исто вакво беше. Повеќе од 15години го чував :( А пред тоа други го чуваа неколку години. :(
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Денес ми умре папагалот.


Исто вакво беше. Повеќе од 15години го чував :( А пред тоа други го чуваа неколку години. :(
RIP parroth...таман сеа купи си ново,ако можеш да најдеш вакво супер,ако не ти предлагам розела :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom