Папагали (општи дискусии)

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Јас имав папагал само што не знам што раса беше знам дека беше сив со жолто на главата. Ептен беше добар го имав научено да извика по некои збор и беше многу питом. Дури го надживеа своето зошто папагалите знам 14 годни во просек живеат, а моот живееше скоро 18 уште месец му фалеше. Ај да дознаам што раса беше ќе постирам и слика.
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
16
Поени од реакции
0
И јас имам папагал. се вика Зоки и има плава боја со бели линии по целото тело. Многу си го сакам, само има една мана. Не сака да лета и не сака да искочи од кафез!!! Ако знае некој што да му правам, нека каже :cuc:
 

*eLeNa*

мјаѕ.ιgℓєѕιαѕ ^^
Член од
6 март 2008
Мислења
98
Поени од реакции
16
имав едно...се викаше Цоки...ама ми летна :( многу си го сакав..беше многу убаво-целото жолто...
 

K750i

a.k.a. DualCore
Член од
12 септември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Дали некој знае нешто за папагали (тигрици)

В Е М О Л А М ! ! !
:cuc:!!!
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Имам папагал-тигрица. Џиџи се вика. Неможе да умре. Имаше и огромен тумор на вратот ЦРН катран колку него му падна сам од себе еве го пак пее цел ден.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Не сум знаел дека тигрициве може да имаат тумор

Инаку јас имам дома 2 тигрици некад се тепаат некад се лапаат хахахаха
Ако си упорен може да ги научиш да кажат нешто, да ги викнеш по име и да ти дојдат на рака и одма ќе ти се исерат :D
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
0
Мојо папагал беше тигрица по раса(мислам, а можда да беше и џукела)ама не е важно.Важно е дека многу си го сакав и кога умре многу ми беше жал.А иначе беше многу питом ама :pop::pop::pop::pop:
 
Член од
16 август 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
Имаме папагалче Мики се вика
еве го
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Чував и тоа две (машко и женско), ама многу се окотија, па морав да ги дадам сите. :icon_mrgr
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
skopje e raj za tigrici..........
ja imam vtor papagal,znaci prviot sam dosol kaj moite na terase i go cuvaa nekoi 4,5 godini a ovoj sea so go imam e po malce divtar ama fintata so nego e so jade sve so kje mu dades (vosok jadel) ...........
koga kje punam ja 19 god,za 2,5 meseci,on kje puni 9..........
 

K750i

a.k.a. DualCore
Член од
12 септември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Јас имам еден папагал.И толку,толку толку!
:):):):):):):):):)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Знаете што ми се дешава многу често, т.е. на мојот папагал му се дешава? :) Коа свирам на гитара, се наежува цел, се смирува и почнува да цивка :) Му се има десено ова на некој xD?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom