Папагали (општи дискусии)

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување

!-DrIx-!

.>sBePk0o*
Член од
25 ноември 2007
Мислења
295
Поени од реакции
0
jas do sega sum imal mn.papagalcina a sega mi se vika RIKI:toe:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Иам папагалче си го чувам едно 2ипол години....Сортата му е розела,потекнува од Австралија али малце е тупо и диво...Дур се научи да искача од кафез поминаа година ипол...Иначе желба ми е да имам АРА пошо стварно е убав и паметен :)
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
ja imav rozela do pred 1 god (ja imav nakaj 6-7 godini) i mi umre od mnogu nerazbirlivi pricini!!

eve slika od toj vid papagali (od mojot nemam sliki ako najdam ke zakacam)

 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
јас имам нимфа, ја чувам веќе две години и се вика Кика (ама машко е но на почетокот не обрнав внимание на полот кога го крстив) :pipi: Многу е срцко и питом е ама не збори, ама емитира свирки. Многу често е надвор од кафез и го знае цел стан и си шетка. Највеке сака да седи на глава или да седи на некоја од вратите и многу често буља во телевизорот ко божемски гледа :) Дечкото мој одкога го заразив со папагали и такви работи пред една година му купив нимфа за роденден и таа е женско ама го крстивме Коко :nesvest: неколку пати сме ги споиле да бидат заедно а планираме уште некое време па да се обидеме да ги спариме :back: па да имаме мали папагалченца :smir:
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Папагалчиња

Знам дека кучето го сметаат за men's best friend,но јас едноставно без овие срцуши не можам,чувам откако знам за себе:)!Ако делите ист став со мене коментирајте и ако можете ставете слика од вашиот папагал.Па,еве го Златко:)):!
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Еее јас преееед 10 години сигурно има, чував папагал... многу си го сакав, за родеден ми го купија. Сеа на саем кога бев имаше таков и се викаше Нимфа, така да ако постои таков вид на папагали таков имав ако не... јебига:) Инаку беше голем, со црвени обравчиња и се викаше Сречко. Малку појше глуп беше и слатно се лепеше у прозор... ми избега пред Нова Година и ми го скрши срцето, па се откажав од папагали.:kesa:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Не ги сакам папагалите и не ги сметам за (барем мои) best friends :)
Имав на времето, Мики, Кики & Рики, знам едниот одлета, другиот умре пред време, а третиот долго време си живееше :)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Ебаго, на прва страна од форум ЖИВОТНИ имаш ПАПАГАЛИ, односно нагалено ПАПАГАЛЧИЊА, треба да видиш пред да отвориш друга тема, напиши за името на темата кај НОВА ТЕМА, па види дали ќе ти најди слично, а ако не најди види пак дали имаш грешка во напишаното, ко сега ПАПАЛЧИЊА :hehe:

Тука е темата,
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Абе пред 2 години, имав 2 папагалчиња :)
Ама више немам, во ист ден ги загубив и двете :( :(
Едното умре, другото избега од жал, ваљда :(
 
Член од
21 декември 2007
Мислења
53
Поени од реакции
1
Ние имаме папагалче и морам да се пофалам дека збори, само што јас душа немам од него, многу и е страв, ама срцка е :) се вика Пепе :)
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
Имав 6 папагалчиња до сега ! и искрено многу ми сметаат пошто многу тропаат навечер во кафезот и неможам да спијам ( ги чувам во соба зошто мајка ми не сака да види животинче во дневна ) и последното го дадов и тоа било првото животинче кое сум го дала со среќно срце и првото за кое не сум жалела :) се викаше Бони и беше жолтко
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
зошто никој ништо не пише :pipi:
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Јас чував машко и женско и едниот одлетал поточно избегал, а другиот мама го пуштила на слобода да не е самичко :>)
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Абе имав папагалчиња едното ми избега другото умре.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Јас имам чувано преку 10 папагали.Сега чувам нимфа како оној од сликата на Nightwalker.Мојот се вика Ники.Прекрасни се ама мојот папагал е многу див.Ама кога станува збор за бранење територија цар е,не дозволува никој да му се приближи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom