Пазарете се тука!

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
а зашо мислиш дека нема кај нас некој шо оправа HTC??? ако е за тоа глеам сеа у последно време секој 3ти има IPhone.. па недај боже да ти се расипе тој.. кај ке најдеш дел за него ??? и HTC како шо сум информиран не баш се расипуваат како другите.. имам видено TyTN kec што го прегазило кола и ништоне му е ( мала пукнатина на ивицата на телефонто само ... поточно пластикаа.. другото ТОП СИ Е СЕ ! )
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
а зашо мислиш дека нема кај нас некој шо оправа HTC??? ако е за тоа глеам сеа у последно време секој 3ти има IPhone.. па недај боже да ти се расипе тој.. кај ке најдеш дел за него ??? и HTC како шо сум информиран не баш се расипуваат како другите.. имам видено TyTN kec што го прегазило кола и ништоне му е ( мала пукнатина на ивицата на телефонто само ... поточно пластикаа.. другото ТОП СИ Е СЕ ! )
За ајфон има доста резервни делови ... за HTC за жал нема :(
 
Член од
21 април 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
Sony Ericsson W705

Продавам Sony Ericsson W705 со 11 месеци гаранција , купен от t-mobile цени понудете или на пп
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
а зашо мислиш дека нема кај нас некој шо оправа HTC??? ако е за тоа глеам сеа у последно време секој 3ти има IPhone.. па недај боже да ти се расипе тој.. кај ке најдеш дел за него ??? и HTC како шо сум информиран не баш се расипуваат како другите.. имам видено TyTN kec што го прегазило кола и ништоне му е ( мала пукнатина на ивицата на телефонто само ... поточно пластикаа.. другото ТОП СИ Е СЕ ! )
За ајфон се наоѓаат по мобилариве. За ХТЦ, ќе идеш во логин и ќе ти речат да имам батерија за тој и тој модел, цена 70% од реалната вредност на телефонот и се чека 45 дена да ја донесат од србија. На тој принцип работат. Кој не верува, нека иде да провери или нека се распраша по пријатели што имале искуства со ХТЦ и сервис.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.257
Поени од реакции
8.361
Да прашам нешто значи н96 дали има од тие кинеските верзии значи што не се оргинал? И ако има како може да се распознае... До сега све сум имал сони ериксон па се заинтересирав да ја земам оваа нокиа па малце помош ?:helou:
 
Член од
3 април 2009
Мислења
22
Поени од реакции
0
Prodavam Sony Ericsson S312 koristen eden i pol mesesc vo top sostojba kolku najvekje moze da se prodade ovoj telefon???:helou:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Барам да купам исправен телефон со полнач, не е битна марката, битно е батеријата да држи. До 500 ден.
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
toop mobil so 5mp kam vo super sostojba so 4gb m.karticka komplet usb slusalki polnac
115e t.e. 7000den



 
Е

експерт

Гостин
Sony Ericsson MBS-400 Bluetooth Portable Speakers, звучници

Сосема нови, неотпакувани, Сони Ериксон блутут стерео звучници. Донесени се од странство вчера. Само како информација, царината за овој продукт е 60 евра. Во кутијата доаѓаат со полнач и кабел за меѓусебно поврзување. Можат да се поврзат и со компјутер или друг медиа плеер.
Работат со сите телефони со блутут.

http://www.shopbot.com.au/pp-sony-ericsson-mbs-400-price-171693-4026106.html

ако е некој заинтересиран нека пиши на ПП
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Се продава одлично очувана Nokia E71, користена нешто над една година, со комплетна опрема: телефон, полнач, две футроли, две врвки, мемориска картичка од 2гб, дата кабел, слушалки, кутија.....


Цена 180 евра, па ако има некој заинтересиран нека пише ПП.



 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
310
Менувам SAMSUNG J700i (во оригинална кутија, полнач и USB кабел за поврзување со PC), за Nokia 3310 classic или 3500c. Teлефонот не е никогаш сервисиран и е уште под гаранција. Инфо на тел: 070204945

Менувам SAMSUNG B100 (одличен донесен од Швајцарија, никогаш недекодиран, без камера, батеријата држи 6 дена во комплет со оригинален полнач), за Nokia 1680 или Nokia 1662. Инфо на тел. 070204945
 
Член од
25 април 2007
Мислења
91
Поени од реакции
1
Продавам Нокиа Е51 црн, со гаранција до јуни 2010, со кутија, комлпет пакување... 100 евра, фиксна цена
 

Kajgana Shop

На врв Bottom