Пазарете се тука!

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.502
Поени од реакции
2.632
абеее за нов нема шанси да најдам за тие пари јасно ми е... на старо нешо ако се најде...
Да се надоврзам на торте погоре истотака и НОКИА Е51 ти е СУПЕР телефонче за тие пари а ги има сите опции што ги сакаш :helou:
 

Mandar_80

е сеуште без репутација
Член од
3 август 2009
Мислења
217
Поени од реакции
11
Prodavam Nokia 6230i moze i doplata za nekoj nov..
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Да се надоврзам на торте погоре истотака и НОКИА Е51 ти е СУПЕР телефонче за тие пари а ги има сите опции што ги сакаш :helou:
Торте има напишано за Е51... Дури и кажува дека има другар негов шо го продава...:baeh:
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Купувам Iphone 3G/3Gs по можност на старо и битно да е бел!
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Пуу на старо имаш избор ... пример Nokia N80, Nokia E51, Sony Ericsson P990, HTC/MDA Touch, постаро некое HTC/MDA ... не ми текнува друго што може, ќе ти пишам пак ако ми текне нешто интересно

Од сите овие најдобар избор ти е Nokia E51, најнов модел од сите други квалитетна, тенка, со добра батерија итн итн ... другар продава за 5000 таква сребрена со црно сочувана се комплет ако сакаш ќе ти дадам контакт ако си за кеш
е ај баш наајди ми ти за 6000 HTC исправен без ништо да му фали да те видам... ме зачуди малце со ова.. баш сега на пазар3 ги гледав и најниска цена шо видов за него е 8 000
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
е ај баш наајди ми ти за 6000 HTC исправен без ништо да му фали да те видам... ме зачуди малце со ова.. баш сега на пазар3 ги гледав и најниска цена шо видов за него е 8 000
Еве баш ти најдов тип топ сочуван со цела опрема МДА ТАЧ за 5800 ден. ќе ти симне сигуно барем до 5500 ден.

ако земеш ваков пиши ми ќе ти го декодирам и ќе ти ставам виндоус како на диамонд :vozbud: ги имав 3-4 вакви последниот беше бел :vozbud: имам опрема се за него :helou:

Еве ти и Sony Ericsson P1 за 110 евра исто и тој е одличен телефон
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Еве баш ти најдов тип топ сочуван со цела опрема МДА ТАЧ за 5800 ден. ќе ти симне сигуно барем до 5500 ден.

ако земеш ваков пиши ми ќе ти го декодирам и ќе ти ставам виндоус како на диамонд :vozbud: ги имав 3-4 вакви последниот беше бел :vozbud: имам опрема се за него :helou:

Еве ти и Sony Ericsson P1 за 110 евра исто и тој е одличен телефон

абе HTC во многу ми падна во очи а и добро телефонче е за тие пари...

најдов некој HTC TyTN-II za 12 13 иљади.. типот вика користене 3 4 саата демек некој другар го заебал да го купи па не го користел нов бил 32 иљади али некако сумливо ми е ова.. дупло поефтино за 3 4 саати користен телефон... не ми штима ја ке да е краден ја ке да е нешо дефектен... у теков на неделава треба да земам плата па здравје со господ напрд ке видиме.. мож да поминам и од битпазар да видам тамо како идат ако има воопшто....
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Баш на некоја од претходниве страни видов некој пиша p990i за 70 евра.
Земи го и ич не му ја мисли.

Али ако најдеш за 20-30 евра повеќе p1i, тогаш зимај го него - повеќе рам, животот ќе ти е полесен.
Едит - Телефон од Битпазар, не!
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Абееееее... сониериксонот го отфрлив.. некако подобар ми изгледа HTC то само гледав некои 2 3 па ги мислам цело време и сеа збунка нешо ми праат овој имал ова оној она третиот вакво такво.... ме изпобунија многу телефониве... ај помош од вас малку ако може... еве ви линкови што гледав...


HTC 1 | HTC 2 | HTC 3 | HTC 4 | HTC 5



Првиов ми се гледа добар телефон... ко на сликава добро сочуван...

Вториов е до сега најдобар со најдобра понуда али немам толку кеш... ако нешто успеам да искомбинирам да му понудам W810i моја доплата од некои си осум девет иљади ОДМА ДАВАМ ИЧ НЕ РАЗМИСЛУВАМ!!!

Третиов... незнам шо да кажам 140 евра нов :toe: која цена идат у T moble... да не е краден па да си имам заебанции со полиција..

Четвртиов и петиов се исти комплетно само петиов нема слика... разликата е ши четвртиов е кодиран а тоа е 400 денара плус ма да не е некоја голема разлика.. ако би морал да бирам помеѓу нив два би видел прво што е по сочувано...

Ептен ме ставија у мисла овие телефона... дајте ваше мислење помогнете нешто.. ајде наши сме си ние :pipi:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Абееееее... сониериксонот го отфрлив.. некако подобар ми изгледа HTC то само гледав некои 2 3 па ги мислам цело време и сеа збунка нешо ми праат овој имал ова оној она третиот вакво такво.... ме изпобунија многу телефониве... ај помош од вас малку ако може... еве ви линкови што гледав...


HTC 1 | HTC 2 | HTC 3 | HTC 4 | HTC 5



Првиов ми се гледа добар телефон... ко на сликава добро сочуван...

Вториов е до сега најдобар со најдобра понуда али немам толку кеш... ако нешто успеам да искомбинирам да му понудам W810i моја доплата од некои си осум девет иљади ОДМА ДАВАМ ИЧ НЕ РАЗМИСЛУВАМ!!!

Третиов... незнам шо да кажам 140 евра нов :toe: која цена идат у T moble... да не е краден па да си имам заебанции со полиција..

Четвртиов и петиов се исти комплетно само петиов нема слика... разликата е ши четвртиов е кодиран а тоа е 400 денара плус ма да не е некоја голема разлика.. ако би морал да бирам помеѓу нив два би видел прво што е по сочувано...

Ептен ме ставија у мисла овие телефона... дајте ваше мислење помогнете нешто.. ајде наши сме си ние :pipi:
Еве вака ...

првиот е HTC Tytn 1 - постар модел, тенковски изглед го глеаш и сам и за цената не вреди 8000

вториот е HTC Tytn 2 - со појака камера, уште потенковски изглед и тежина, има GPS

Третиот е кинеска копија на HTC Diamond има два сима и не го бива за ништо

четвртиот според слики изгледа пристојно сочуван и имаш добра цена

петиот го нема на слика исти е моделот ко четвртиот

јас би ти препорачал да си земеш HTC/MDA Touch имав неколку такви и стварно се интересни ... еве ми ги последните два што ги имав

 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
торте гледам се разбираш у телефониве... околу тој дајмондот и мене ми е сумливо пошо мала цена има за разлика од другиве... а за TYTN i TYTY || незнам шо да кажам мене ми се свиѓаат и двата без оглед на тоа шо се тенковски.. него ај ти ако можеш аддни ме на мсн па да напраиме муабет да ми пообјасниш нешо... jas.i.ti@hot...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom