Пазарете се тука!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од Acid, 27 декември 2005.

 1. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.513
  Допаѓања:
  25.979
  Иако постојат Кајгана Огласи, со посебен дел за Мобилни телефони, сепак и на темава ќе може да ги оставате вашите мобилни телефони на огласување, како и да се пазарите. Ме инспирираше овој пост:


  Значи, ова е темата за огласување.


  Јас ќе почнам прв: Nokia 3100, 3.500 денари.
  [​IMG]

  Спецификации:
  General Network GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
  Announced 2003, 3Q
  Status Available
  Size Dimensions 102 x 43 x 15 mm, 69 cc
  Weight 85 g
  Display Type CSTN, 4096 colors
  Size 128 x 128 pixels, 5 lines
  - Glow-in-the-dark cover
  - Four-way navigation
  - Wallpaper and animated screensavers
  Ringtones Type Polyphonic (4 channels), monophonic
  Amount 10 mono + 20 custom ( polyphonic )
  Customization Download, order now
  Vibration Yes
  Memory Phonebook 256 x 4 fields
  Call records 10 dialed, 10 received, 10 missed calls
  Card slot No
  In shared memory (484 Kb)
  - MMS, max 45 kB each
  - Images
  - Java apps, max 64 kB each
  Data GPRS Class 4 (3+1 slots), 24 - 36 kbps
  HSCSD No
  EDGE No
  3G No
  WLAN No
  Bluetooth No
  Infrared port No
  USB Yes, Pop-Port
  Features Messaging SMS, MMS
  Browser WAP 1.2.1, xHTML
  Clock Yes
  Alarm Yes
  Games 3 - Beach rally, Snake EX2, Bowling + downloadable, order now
  Colors 3 - Blue, Red, White
  Languages Major European , Africa and APAC languages
  Camera No
  - Java
  - T9
  - Calendar
  - Calculator
  - Built-in handsfree
  - Profiles
  - Personal shortcuts
  Battery Standard, Li-Ion 850 mAh (BL-5C)
  Stand-by Up to 410 h
  Talk time Up to 6 h
  Standard, Li-Ion 820 mAh (BR-5C)
  Stand-by Up to 410 h
  Talk time Up to 6 h
   
 2. astrion

  astrion REBEL

  Член од:
  15 ноември 2005
  Мислења:
  792
  Допаѓања:
  17
  General Network GSM 900 / GSM 1800
  Announced 2003, 4Q
  Status Available
  Size Dimensions 98 x 44 x 18 mm
  Weight 92 g
  Display Type TFT, 65K colors
  Size 128 x 128 pixels, 6 lines
  Optional Ringtones 30
  Vibration In phone
  Languages
  - Picture phonebook
  - Polyphonic ringtones
  - Melody editor
  - Exchangeable covers
  - Build-in hands-free
  Memory Numbers in phone 300 x 5 fields
  Call records 30 dialed, received and missed calls
  - 1.9 MB dynamic memory
  Features GPRS Yes
  Data speed
  Messaging SMS, MMS
  Clock Yes
  Alarm Yes
  Infrared port Yes
  Games 1 - Brick game
  Colors 4 - Silver Digit, Red Lens, Blue Focus, and Black Motion
  - Build-in VGA camera
  - Java
  - WAP 1.2.1
  - T9
  - Voice dial
  - Voice memo
  - Calculator
  - Euro converter  [​IMG]
  Телефонот е од Англија,користен 2-3 месеца,го продавам за 4000 ден.Изгледот мѕ е стварно естетски дури подобар изглед има од мојот 6230i Ако е некој заинтересиран бујрум.:)
   
 3. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.513
  Допаѓања:
  25.979
  Која боја е, како е сочуван и дали може и клипчиња да се снимаат?
  Најважно, од кој град си?
   
 4. astrion

  astrion REBEL

  Член од:
  15 ноември 2005
  Мислења:
  792
  Допаѓања:
  17
  Ист како на сликата затоа ја најдов таа слика,добро е сочуван ,Струмица а за клипчина ако сакаш може 6230i али ке платиш 300 еура а не 4000 денари,па за тоа е толку ефтин а убав зашто нема bluetooth,klipovi,radio,memorija голема.Го продавам зашто имам 100 пати појак не оти телефонот ми е нешто дефек.Гланц нов на изглед како и на сликата исто .
   
 5. mUv@ ThE DoGg

  mUv@ ThE DoGg oLd ScHoOl PerSoN

  Член од:
  29 септември 2005
  Мислења:
  363
  Допаѓања:
  5
  ајде кажете бе луѓе кој продава НОКИА 6600 молам 1 месец никој не ми одговара. Ако има некој нека кажи колку пари и да не е манлија телефонот оти ќе се караме.
   
 6. HOTVENTURA

  HOTVENTURA

  Член од:
  12 јуни 2005
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  0
  P900! za samo 11000 den :)

  Moze i zamena za nesto interesno V3,samsung e630,ili nekoj taka pofin :).

  Ajde ponudi ....
   
 7. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.513
  Допаѓања:
  25.979
  Астрион, го продаваш уште телефонот?

  И има други што продаваат телефони?
   
 8. galaxy2027

  galaxy2027

  Член од:
  14 декември 2005
  Мислења:
  130
  Допаѓања:
  2
  Imam SHARP GX10i go prodavam ili zamena za Sony Ericsson T610 baram.
   
 9. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.513
  Допаѓања:
  25.979
  Колку пари?
   
 10. galaxy2027

  galaxy2027

  Член од:
  14 декември 2005
  Мислења:
  130
  Допаѓања:
  2
  3500 den.
   
 11. СпаЈдеР

  СпаЈдеР DissentiveMoron202

  Член од:
  1 март 2006
  Мислења:
  3.201
  Допаѓања:
  51
  барам нокиа 6280 како што пишува и у потписот.Ако некој продава одма да ми каже цена или пак ако сака да му дадам к700 со доплата од некои пари што сепак не ми изгледа долично(мислам за второто)
   
 12. 436053

  436053 Consigliere

  Член од:
  19 декември 2005
  Мислења:
  858
  Допаѓања:
  65
  ја уште барам нокиа 3230,или сони ериксон к700и,ај ако знае некој што прдава нека каже.
  сони ериксонот (к700и) го има у германос ама го даваат само со пост пејд,9000 и нешто.па ако може некој да го земе па ке му даам ја после на него 10000.
   
 13. Топка

  Топка Генерал

  Член од:
  21 април 2006
  Мислења:
  1.221
  Допаѓања:
  2

  Толку ти значат 300 денари кога веќе даваш 9000?
   
 14. 436053

  436053 Consigliere

  Член од:
  19 декември 2005
  Мислења:
  858
  Допаѓања:
  65
  @Топка
  знам дека е толку,ама не го даваат у пост-пејд,го немале така или врска неам шо.
  Затоа викам,ако има некој да зима нека каже ја ке му даам 10 000
   
 15. ^Flame_Boy^

  ^Flame_Boy^

  Член од:
  25 јануари 2006
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  [​IMG]

  • Enhanced WalkMan(TM) ACC/MP3 media player
  • 1.3 megapixel camera and video phone
  • Bluetooth® connectivity for connecting wireless accessories
  • Interchangeable shells (comes with orange and blue)
  • GPRS/EDGE High-Speed Data Access
  • 850/900/1800/1900 MHz - Quad-band for international compatibility
  • Mobile Instant Messaging using AOL®, Yahoo!® and ICQ® Instant Messaging
  • Multimedia messaging - send text, pictures and sound
  • MegaBass(TM) stereo headphones included
  • Email Client (POP3/IMAP4/SMTP)
  • Large 1.8" color display and unique fold-out keypad
  • Downloadable polyphonic/full-audio ringtones, graphics and games
  • Java(TM) 2.0 support for application download and games
  • Weight: 4.2 ounces
  • Dimensions: 3.6 x 1.8 x 0.9 inches
  • 850/900/1800/1900 MHz - Quad-band for international compatibility
  • Talk Time: Up to 8 Hrs
  • Standby Time: Up to 15 Days
  • All talk, data and standby times are approximate and depend on network configuration
  • Battery
  • Home charger
  • Manual and Quick Start Guide
  • Interchangeable shells (comes with orange and blue)
  • MegaBass(TM) stereo headphones
  • CD with application suite
  • USB cable
  Telefonv e vo odlicna sostojba, a koristen e samo nekolku nedeli. Dostapen ke vi e za mesec dena i go prodavam 15 000 denari.
   

Сподели преку: