Пазарете се тука!

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
A sto ostanuva so nokia n70 dali nekoj ima za prodavanje?
добро немора да спамуваш, мислам дека прочитавме. Најверојатно никој нема во моментов на лагер. Имам 6280 супер сочувана за 7500денари, земена е од прв газада, донесена е од страна, му ја декодирав пред 4 месеци а користена е помалку од 2-3 :)
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Сефиру извини, малце сум забеган и неможам да ги следам баш сите постови кога дневно на темава пишувате по 15/20 а има уште мин 6-7 активни вакви теми апретежно гледам да ги задоволам прашањата поставени во Флеширање, Декодирање, Репарирање итн...итн... и во Помош! а да ги бришам мрчаторските постови каде се препукуваат Нокиа версус Самсунг :pos: него јас имам вакво нешто... дали ти фаќа око???


значи ова е аудио адаптер за нокиа Есерии со 3.5 милиметарски излез.

и со звучници или слушалки би работело како нормално хенд'с фри :)
правилни иде со вакви звучници - ама чини 2600 денари, додека само адаптерот ти е 500 денари :)

а ти тие слушалки мјузик едишн од Н73 што ги бараш идат по порачка и коштаат околу 30 евра :)
Изгледа овој е постар модел па затоа го нема на сајтот на Нокиа. Иначе глеав баш, Е сериите се со исто конекторче ко мојава 6131. А иначе сакам да ја врзам со систем и сл, така да само адаптерчето ке ми треба. Ако е 500 денари топ, ке ти го зеам после нова година.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
му пренесов на татко ми, оти само он ќе работи изглеа после нова година дека ќе се претстави еден од кајгана и тргнато ти е на страна :)
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
ми треба некој мобилен за дедо ми, нека е и постар, ама ми треба да е едноставен за работа, лесно мени и едноставна операција за јавување. има некој таков? (не мора ни екран во боја, ни ништо, само да функционира нормално)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ајмо тука НОКИА Н80 интернет едишн сребрена, фул паковање значи кутија, дата кабел, слушалки, цд со софтвер и упатства, супер сочувана, со многу добар софтвер на неа - најнови програми како rotate theme, ir-remote и други
има оригинална мемориска нокиа од 256 Мб и уште месец два гаранција
wi-fi интернет работи супер бар мене не ме кикнува
и за крај цена 220 еврички

и

:toe:

за повеке пишете маил torte_montana@hotmail.com
ја продадов нокиата !!!
чекав 2 месеца негде ама вчера отиде 200 евра кеш

поздрав до тие што ми мрчеа за телефонот :helou:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Фала курцу, нема повеќе да ти читам по 5 огласи дневно на telefoni.com.mk :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
ајде сега давајте понуди за нокиа н95 половна или нова пишете цени тука или по приватна порака или на мејл
некро имаш ти Н95-че ?

поздрав
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
torte mrcevme poso i barase 230 ako ne se sekavas????ne e bitno so zdr da si gi trosis parite, da ti dadam i jas use eden za 200 da go sitnes???moze???:) se salam svarno top cena si mu izvadil
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
ја продадов нокиата !!!
чекав 2 месеца негде ама вчера отиде 200 евра кеш

поздрав до тие што ми мрчеа за телефонот :helou:
:eek:lee::aplauz::aplauz::aplauz::bravo::eek:jea:
ај види поубаво мора да си грешка повеќе од еден оглас нема :vozbud:
Веруј ми немаше да те научиме да беше само по еден оглас :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom